Bozkov a Mírová vstoupily do jara výhrou, Jilemnice s Lomnicí podlehly

26.03.2012 08:38:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Ze čtyř mužstev v I.A třídě vyhrály Bozkov nad Skalicí a Mírová nad Krásnou Studánkou, Jilemnice padla v Desné s Velkými Hamry a Lomnice v Hejnicích.

Velké Hamry - Jilemnice 3:0 (1:0)

Zápas, hraný na umělé trávě v Desné, nebyl tak jednoznačnou záležitostí domácích, jak by mohl napovídat výsledek. Opět Jilemničtí nezachytili začátek, kdy ve 3.minutě centr z pravé strany míč prošel celým pokutovým územím a z velkého vápna střílel pohodlně Hrabánek -1:0. V 5. minutě mohl vyrovnat volný Schauer, ale ze strany z 15 metrů střílel jen do náruče brankáře. Do 20. minuty byla Jilemnice po obdrženém gólu lepší, až ve 40. minutě nabídla jilemnická obrana šanci Pešatovi, ale ten zcela volný střílel nad branku.

Ve 47. minutě Princ vystihl špatnou malou domů domácích, ocitl se sám před brankářem Černým, který jeho superšanci nadvakrát zlikvidoval. V 54. minutě se domácí Vokáček dostal až před brankáře Černého a z malého vápna mu nedal šanci - 2:0. V 57. minutě zůstal penaltový zákrok na Prince nepotrestán, rozhodčí odpískaný faul totiž "vytáhl" před vápno a z následného tresného kopu Jilemničtí nic nevymysleli. V 61. minutě Černý podcenil slabou střelu domácího útočníka Vokáčka, která ho přeskočila a bylo o zápase rozhodnuto - 3:0. Hosté se ještě snažili o úpravu výsledku, v 71. padáček Prince vytáhl brankář na roh a v 79. minutě se neujala ani pěkná střela Ježe do šibenice. Hamrováci dali Jilemnici tři góly

Branky: 50. a 61. Vokáček, 2. Hrabánek. Rozhodčí: Tykva. ŽK: 3:2. Diváků: 50. Velké Hamry: Blahna - Průcha, Šimek, Tomeš, L. Prousek - Řezáč (78. Urbanec), Pešat, Kobr, Hrabánek - Vl. Prousek (62. Mihálik), Vokáček ( 90. D. Kavan). Jilemnice: Černý - Šťastný, Hadač, Mečíř, Šnorbert - M. Schauer, Jež, Landiga, Malý (46. Vancl) - Horáček (62. Hradecký), Princ. Fotogalerie ze zápasu na Našem Jablonecku

Bozkov - Skalice 3:1 (1:1)

První jarní mistrovské utkání byl Bozkov nucen sehrát kvůli nezpůsobilému terénu na vlastním stadionu na umělé trávě v Jičíně. Samotné utkání začalo opatrně z obou stran, ale v 7. minutě po dlouhém pasu na Nesvadbu míč propadl mezi stopera a brankáře hostí, a štírek Mazánek otevřel účet zápasu- 1:0. Domácí se snažili pozorně bránit a nepouštět soupeře na svou polovinu, hosté ale měli častěji míč na kopačkách a pohybem dělali Bozkovským starosti.

Pro Skalici byla šťastná 30. minuta - po jednom z rohů zůstal u zadní tyče neobsazený hráč hostů a pohodlně vyrovnal. Poté deset minut kralovali na hřišti Skaličtí a mohou se zlobit sami na sebe, že nevyužili krásný brejk k otočení vývoje utkání. Jeden z jejich hráčů postupoval sám na brankáře Balatku, ale zvolil nesmyslně přihrávku, která skončila v autu. Asi čtyři minuty před poločasem po akci Havel - Makula - Havel trefil posledně jmenovaný tyč!

Od začátku druhého poločasu Bozkov zvýšil pohyb, zpřesnil přihávky, nevodil tolik míč a výsledek se dostavil. V 51. minutě po pravé straně zatáhl míč Pekárek a naservíroval ho Mazánkovi před odkrytou branku - 2:1. Tlak Bozkova pokračoval - v 58. minutě našel Makula z rohového kopu hlavu Burnuse, obránce míč ve snaze ho vykopnout zasáhl až za brankovou čárou - 3:1. Hosté se snažili s výsledkem něco udělat a největší nebezpečí hrozilo Bozkovu po jejich standardních situacích. V závěru mohli domácí přidat další branky - Coufal trefil z třiceti metrů břevno, Nesvadbovu hlavičku vykopl obránce z brankové čáry a po skvělé uličce Makuly si dával Havel s Nesvadbou přednost a míč skončil v autu.

Branky: 7. a 51. Mazánek, 58. Burnus 3:1. Rozhodčí: Linhart, Neugebauert, Diringer, ŽK: 2:4. Diváci: 70. Bozkov: Balatka - Liďák, Červený, Doubek, Coufal - Pekárek (87. Podzimek), Burnus, Makula, Havel - Nesvadba, Mazánek (75. Vrabec). Skalice: Svoboda - Benc, Aust, Hlavinka, Knytl, Švec, Soukup, Jeřábek, Nevrlý, Letuška, Šíma. Náhradníci: Novotný, Sinkovskij, Jeníček.

Hejnice - Lomnice 2:0 (0:0)

Hosté chtěli překvapit, což se jim podařilo přinejmenším ve vyrovnaném prvním poločase. Koudelka byl sražen ve vápně, ale rozhodčí pokutový kop nenařídil. Domácí měli velkou šnaci ve 32. minutě, ale útočník přestřelil branku.

V 55. minutě přišel první gól, brankář Kos sice střelu domácích vyrazil, ale ti míč nadvakrát dorazili za jeho záda. Domácí poté zvýšili své vedení v 77. minutě. V závěru Kose v lomnické brance nahradil Jezdinský, a Kos šel do útoku za Košťáka. Závěr měli hosté lepší, ale snížit se jim už nepodařilo.

„S výkonem hráčů jsem celkem spokojený, jen je škoda zranění dvou hráčů. Další ztráta před utkáním s Bozkovem by byla hodně špatná," řekl po tukání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 55. Malinský, 77. Severýn. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 2:4, Diváků: 60. Lomnice: Kos - Syrovátko, Mich. Drábek, Kraus, Čapek - Sedlák, Láska (Mart. Drábek), Fišar, Košťák (80. Jezdinský) - Bouška, Koudelka.

Krásná Studánka - Mírová 1:2 (0:1)

Od začátku se hrálo na UMT U Nisy nervózní utkání, kterému dopomáhal svým řízením sudí. Mírová nevyužila své první šance a udeřila až ve 24. minutě po rohu Beneše a přesném zakončení Hejduka. Poté se strhla karetní hra a hosté obdrželi šest žlutých už do poločasu.

Po mnoha šancích na obou stranách se chytře prosadil Pavel Kandráč a lobem zvýšil na 0:2. Domácím nepomohla ani přísně nařízená penalta, ze které snížili na 1:2, protože hosté ustáli závěrečný tlak a vezou tři body.

„Šlo o velice těžké utkání, ve kterém jsme museli několikrát krotit emoce našich hráčů tak, aby vůbec někdo dohrál. I přesto to kluci zvládli a vezeme všechny body," poznamenal po utkání vedoucí družstva Mírové Jiří Kadlec.

Branky Mírové: 24. Hejduk, 59. P. Kandráč. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 3:8. Diváků: 100. Mírová: J. Jíra - Kochman, Hejduk, M. Zelnick, Marc. Kovář - Horák, M. Jíra, Beneš, Mrňák - J. Kandráč, P. Kandráč (86. Taibr).