Bozkov, Branná a Mírová získaly tři body po divokých přestřelkách

13.05.2013 11:01:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou,Harrachov

Ve 23. kole krajské I.A třídy buď padalo branek málo a výsledkem byly hubené prohry Jilemnice i Lomnice a nebo jich padalo hodně - sedm či devět, a tyto divoké fotbalové souboje mužstva z Pojizeří vyhrávala - to platilo pro Bozkov, Horní Brannou i Mírovou.

Třikrát se znovu trefil výhradně po nahrávkách Krejčíka mírovský Špína, ale formu prokázal i hornobranský Nýdrle, který se trefil podruhé v krátké době opět v jednom zápase čtyřikrát!

Ve středu 15. května se budou od 17 hodin dohrávat zápasy Harrachov - Mírová a Hejnice - Bozkov.

Frýdlant - Jilemnice 1:0 (1:0)

Po třech výhrách v řadě jeli Jilemničtí do Frýdlantu s předsevzetím neprohrát, což se jim nakonec těsně nepodařilo. Od první minuty měli hosté více ze hry a už v 6. minutě měla domácí obrana velkou práci odvrátit centr Hartycha z pravé strany, který mířil na osamoceného Bergemanna. Ve 12. minutě se po dlouhém autovém vhazování dostal za vápnem k míči Hadač, ale jeho tvrdou střelu domácí brankář Zahradník vyboxoval. V 18. minutě měl obrovskou šanci domácí Coufal, ale výborným zákrokem ji zmařil brankář Černý. V 33. minutě šel Frýdlant do vedení, kdy na pravé straně trestuhodně neuhlídal Mečíř útočníka Coufala, ten nahrál před branku Drobnému, jehož střelu Černý ještě vyrazil, ale na dorážku Šeny byl už bezmocný.

V 60. minutě se dostal na hřiště poprvé za jilemnický A-tým věkem ještě dorostenec Matěj Kubina a právě on našel po třech minutách křížným pasem Pavla Schauera, ale jeho křížná střela nenašla správný cíl. V 73. minutě měla Jilemnice další příležitost, kdy Pavel Schauer mířil přes zeď do volného horního rohu, ale brankář Zahradník zachránil domácí od vyrovnání. V téže minutě mohla být zkáza jilemnických dokonána, kdy u dlouhého nákopu byl nejrychleji domácí Coufal, přehodil vyběhnuvšího Černého, ale jeho střela šla mimo. V 81. minutě po pěkné kombinaci na levé straně se dostal míč k Ježovi, jeho tvrdá střela však šla opět těsně nad, takže Jilemnice tentokrát nebodovala.

Branka: 33. Šena. Sestava Jilemnice: Černý - Mečíř, Šťastný, P. Schauer, Paulů - Šnorbert (88. M. Schauer), Hadač, Jež, Faistaver - Hartych (60. Kubina), Bergemann (77. Tonar).

Bozkov - Krásná Studánka 4:3 (2:2)

Po středeční vysoké porážce ve Stráži se chtěl Bozkov vrátit na vítěznou vlnu. Mírné přeskupení útočných řad a návrat Feriho a Burnuse do sestavy tomu měly pomoci. Začátek měli domácí ve své moci a hosté nevěděli kde jim hlava stojí. Už v 8. minutě zabojoval na pravé straně Coufal a předložil Plátkovi míč před branku jako na zlatém podnose - 1:0. Bozkováků bylo plné hřiště a na branku Linkeho se valil útok a útokem. Makulův roh našel v 18. minutě hlavu Burnuse, a bylo to 2:0. Chvíli nato přišla pěkná akce, Feri uvolnil napravo Kubána jeho centr našel přesně opět Burnuse, ale výborný zákrok vytáhl Linke. O minutku později profičel středem hostující obrany jako expres Feri po uličce Makuly, ale zakončoval vedle. Za chviličku se vysmekl Coufal a tváří v tvář Linkemu opět neuspěl. Dokonalé nedáš - dostaneš platilo znovu, když po rohu hosté snížili tečovanou střelou. Po dalších šancích Bozkova přišlo ve 34. minutě nečekaně vyrovnání, centr zprava uklidil hostující hráč hlavou za bezmocného Maňáka - 2:2.

Druhá půle začala znovu aktivně pro domácí. Trestný kop Feriho skončil těsně nad, centr Kubána nadzvedl konečky prstů před Burnusem Linke. V 59. minutě přežil Bozkov obrovskou šanci hostů, když útočník Studánky netrefil z pěti metrů odkrytou branku. V 76. minutě se to už hostům podařilo, když odražený míč uklidili do sítě - 2:3. Domácí začali hrát vabank a nasadili do hry oba čerstvé útočníky Mazánka s Makulou. Hlavička Nesvadby skončila těsně nad, Mazánkovi ve vyložené šanci míč odskočil, ale přeci jen přišel centr ze strany a Nesvadba hlavou vyrovnal na 3:3. Jedna akce domácích pak byla zastavena pro ofsajd, ale Mazánek se přeci jen dočkal. Do šestnáctky přiletěl centr zprava a malý velký muž měl hlavu, tam kde Bozkov potřeboval - 4:3.

„Do utkání jsme šli s pozměněnou sestavou a začátek byl výborný, bohužel jsme neproměnili vyložené šance za stavu 2:0 a nepokrytou standardkou pustili hosty do zápasu. Ti toho dokonale využili a zápas otočili. Naštěstí v drtivém závěru, velkou vůlí, bojovností a nasazením jsme výsledek zvrátili," komentoval zápas asistent trenéra Bozkova Milan Mayer.

Branky: 8. Plátek, 17. Burnus, 81. Nesvadba, 89. Mazánek - 25. xx, 34. xx, 76. xx. Rozhodčí: Klimt, Tykva, Hrbáček, ŽK: 4:3. Bozkov: Maňák - Liďák, Červený, Linek (60. Nesvadba), Kobrle -  Kubán, Burnus, Feri, Plátek - Coufal (73. Mazánek), Makula.

Hejnice - Horní Branná 3:4 (1:2)

V 11. minutě Čermák vybojoval míč a vysunul Nýdrleho, který zprava po zemi k zadní tyči podél brankáře - 0:1. Za dvě minuty Šimek nahrál dobře postavenému Nýdrlemu, a ten zakončoval z otočky, ale brankář domácích stačil nohou vyrazit. Hned na to opět Šimek tentokrát centroval na zadní tyč, Vašek rybičkou mířil těsně vedle. V 19. minutě po centru za obranu útočník domácích Severýn přehazoval Hoffmana, ten míč vyrazil, ale Smola napodruhé proměnil a vyrovnal na 1:1. To hosty probudilo a aktivní Gaudel ve 23. minutě poslal dlouhý centr za domácí obranu, na který si naběhl Nýdrle a levou nohou míč uklidil k tyči na 1:2. Ke konci poločasu zahrozili domácí a Gaudel musel míč vykopávat z brankové čáry. Hned na to Jón poslal dlouhý centr, ale Nýdrle tentokrát hlavou branku minul.

Druhý poločas začal jak skončil první. Jón unikl a míč vykulil opět správně postavenému Nýdrlemu, jeho střelu však brankář vyrazil na roh. Po té úřadovali domácí. Nejprve sólo domácího útočníka zlikvidoval Hoffman, ale druhou šanci domácí, když se jejich hráč uvolnil u rohového praporku a přihrál na malé vápno, již proměnili - 2:2. A hrálo se opět od začátku, ovšem hosté znovu převzali iniciativu. Střely Illnera a Nýdrleho šly nad branku, ale střela Jóna ze 30 metrů v 62. minutě orazítkovala tyč, Nýdrle si počkal na odražený míč a bylo to 2:3. V 67. minutě Šimek pronikl do pokutového území soupeře, našel gólově postaveného Nýdrleho, který svou čtvrtou brankou dílo dokonal na 2:4. Další šanci měli hosté po rohovém kopu Šimka, ale tentokrát Nýdrle z voleje trefil tyč domácí branky. Domácí hráči se nechtěli smířit s prohrou a vrhli se do útoku, ale výsledkem bylo pouze snížení stavu na 3:4 Zrubcem hlavou po rohovém kopu.

„Byla to výborná týmová práce celého mužstva, kdy celé dílo korunoval předvídavý Kuba Nýdrle svými čtyřmi góly!," uvedl k zápasu trenér Horní Branné Stanislav Klápště.

Branky: 19. Smola, 59. Severýn, 80. Zrubec - 11., 23., 62. a 67. Nýdrle. Rozhodčí: Marek, ŽK: 3:2. Diváků: 80. Horní Branná: Hoffman - Gaudel (83.Beneš), Vašek, Chlup - Jón, Landiga, Zuzánek (46. Illner), Svoboda (75. Dusík) - Nýdrle, Čermák, Šimek.

Stráž n. N. - Lomnice 1:0 (0:0)

První poločas byli jasně lepší domácí a Jezdinský se v lomnické brance činil, aby udržel čisté konto. Rezignoval až na začátku druhého poločasu po rohovém kopu domácích. Až teprve poté se hosté probudili a vytvořili si hned několik šancí. V 65. minutě Láska trefil břevno, od nějž se míč odrazil na brankovou čáru. O deset minut později trestný kop Košťáka vyrazil gólman a Syrovátka trefil znovu břevno domácí branky. V 85. minutě byl blízko vyrovnání J. Ďoubalík, který při individuální akci obešel tři obránce, ale pak trefil tyčku. Ještě v 90. minutě vykopávali domácí při lomnické šanci míč z brankové čáry, ale těsnou výhru už udrželi.

„V první půli jsme předvedli špatný výkon, ale ve druhé naopak výborný, vytvořili jsme si šancí na dva zápasy, ale bohužel neproměnili ani jednu," poznamenal trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Rozhodčí: Noháč, ŽK: 2:2. Diváků: 70. Lomnice: Jezdinský - Mich. Drábek (75. Košťák), Kraus, Drahoňovský (46. Láska), Čapek - Fišar, J. Ďoubalík, T. Ďoubalík, Syrovátka - Vávra (60. Sedlák), Podstavek.

Raspenava - Mírová 4:5 (2:2)

Šílený zápas s dobrým koncem pro Mírovou. Hned po výkopu orazil Krejčík tyč, domácí rozehráli a už ve 2. minutě se poprvé v zápase trefil Špína - 0:1. Po chvíli se zastavil brankáři J. Jírovi míč v kaluži a domácí Plůta snadno vyrovnal. Ve 12. minutě Krejčík přihrál Špínovi, a ten hlavou znovu zajistil pro hosty vedení. Hosté pak na hřišti jasně dominovali, ale své šance neproměnili Horák, Jíra ani D. Zelnický. Ve 27. minutě Ráliš ve snaze odehrát míč trefil protihráče Koudelku, který odražený míč snadno dorazil do branky - 2:2.

Na začátku druhého poločasu zahodil šanci Špína, o chvilku později napřáhl domácí Koprnický, vymetl šibenici Jírovi branky a domácí poprvé v zápase vedli 3:2. Po dalších promarněných šnacích hosté vystřídali, noví hráči zrychlili hru a to nakonec vedlo k obratu. V 64. minutě M. Jíra nadvakrát vyrovnal na 3:3. O dvě minuty později Krejčík našel Špínu - 3:4 a v 68. minutě střídající Tokna, znovu po Krejčíkově přihrávce vstřelil gól na 3:5. To ale stále nebylo vše, v 80. minutě znovu z velké dálky napřáhl Koprnický a znovu vymetl šibenici - 4:5. Pak už ale hosté i díky vyloučení domácího Cifry dovedli zápas k výhře.

„Naprosto zbytečně jsme si nadělali problémy a usnadnili domácím situaci. Nakonec jsou z toho těžce vydřené tři body," dodal k zápasu vedoucí mužstva Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 4. Plůta, 27. Koudelka, 47. a 80. Koprnický - 2., 12. a 66. Špína, 64. M. Jíra, 68. Tokan. Rozhodčí: Diringer, ŽK: 3:3, ČK: 1:0 (82. Cifra). Diváků: 50: Mírová: J. Jíra - Holeček, M. Zelnický, Hejduk, Ráliš - Krejčík, Horák, M. Jíra, Beneš (60. Taibr) - D. Zelnický (58. Tokan), Špína.