Bozkov na závěr přeboru zdolal Turnov B a Mírová podlehla Sedmihorkám

16.06.2014 11:11:38 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

V sobotních zápasech posledního kola krajského fotbalového přeboru byly na programu hned dvě derby. Bozkov v souboji předních celků tabulky zdolal 6:2 omlazený FKP Turnov B a Mírové se nevedlo ani v posledním kole, když podlehla sousedům z blízkých Sedmihorek 1:5.

Podrobnosti k dalšímu utkání krajského přeboru Desná - Semily přinášíme v samostatném článku zde.

Bozkov - FKP Turnov B 6:2 (2:1)

Závěrečný zápas krajského přeboru odehrál Bozkov velmi slušně a rozloučil se výhrou. Samotný zápas ovšem začal šokem, když postupně chybovali Prousek, Jíra i Kobrle a Tvrdý zajistil vedení hostům. Jenže domácí prohrát nechtěli a tlačili se dopředu, hlavičky Jíry a Astera ještě cíl nenašly. I hosté mohli zvýšit, ale neprosadili se, proto po centru Makuly vyrovnal hlavou Nesvadba. Po půlhodině opět zafungovala spolupráce Makula-Nesvadba, a bylo to 2:1. Hosté se nevzdávali a vstřelili i jeden gól, ten ale nebyl uznán.

Druhý poločas začal pro hosty šokem, hned první akci po ose Makula-Krejčík zakončil Aster brankou na 3:1. Za minutu se nedohodli Sedláček s Liďákem, faul brankáře byl potrestán přímým kopem, hosté ho však nevyužili. Poté běžel Aster sám, jen těsně minul a z protiakce hosté trefili tyč. V 57. minutě došlo ke střídání, z utkání odstoupil kanonýr Libor Nesvadba, který tímto zápasem s největší pravděpodobností ukončil svou hráčskou kariéru. Nejlepší střelec Bozkova všech dob se rozloučil stylově - dvěma góly hlavou.

V 60. minutě minuty zvýšil Jíra na 4:1 po centru Makuly a definitivně zlomil odpor hostů. Další dvě branky přidal střídající Martin Havel. Domácí si zápas užili, jeho konec narušila silná přeháňka a s ní přišlo ještě snížení turnovského Havla.

„Po ztrátě v Mimoni jsme ztratili možnost být na medailové pozici, přesto jsem rád, že hráči k tomuto zápasu přistoupili zodpovědně a předvedli velmi slušný výkon. S tímto soupeřem jsme se střetli v této sezoně čtyřikrát, a pokaždé to byl z obou stran dobrý fotbal, což se potvrdilo i dnes. Kdyby hosté zvýšili na 2:0, bylo by to pro nás těžké, ale nestalo se a my zápas do přestávky díky Nesvadbovi otočili. Gratulace patří i protivníkovi ke třetímu místu v krajském přeboru," uvedl k zápasu trenér Bozkova Milan Mayer, který zároveň dodal: „Všem co se starají méně či více o fotbal v Bozkově patří dík, dokázali jsme jako nováček skončit čtvrtí, což je sice to nejméně populární místo a medaile je pouze bramborová. Myslím ale, že to po mírném zklamání později přeci jen doceníme, vždyť v krajském poháru jsme se probojovali do finále, a to je jistě také úspěch."

„Gratulujeme soupeři k výhře a děkuju klukům za celou sezonu. Dnes nám chybělo pět lidí klíčových a hlavně zkušených hráčů (Zdražil, Škréta, Marek Randák, Kunst), s takto mladým mužstvem jsme v Bozkově měli malou naději na úspěch," dodal k zápasu trenér FKP Turnov B Josef Petřík.

Branky: 12. a 32. Nesvadba, 46. Aster, 60. Jíra, 64. a 73. Havel - 3. Tvrdý, 88. Havel. Rozhodčí: Milner, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Bozkov: Sedláček - Liďák, Prousek, Jíra, Kobrle -  Krejčík, Mazánek, Makula, Plátek (62. Coufal) - Nesvadba (57. Havel), Aster (78. Kubán). FKP Turnov: Hyka - Šteffan, Matoušek, Nedošetko, Veber (84. Baudys) - Tvrdý, Korček, Kratochvíl, Havel - Dlouhý, Matěj Randák.

Mírová - Sedmihorky 1:5 (0:2)

Začátek zápasu byl opatrný bez šancí. Ve 13. minutě Taibr chybou „namazal" Martinu Špínovi a ten otevřel skóre. O minutu později Martina Špínu fauloval Tvrzník, ale penaltu sám postižený nezahrál dobře a Jíra míč vyrazil. V 18. minutě Jíra vyrazil pokus Škréty a za pět minut neuspěl Marcel Špína. Ve 25. minutě mohli domácí vyrovnat, když se prosadil Kázmer, ale Taibr nedokázal v obrovské šanci usměrnit míč do branky. Ve 36. minutě měl další velkou domácí šanci Gerboc, ale pak už stříleli hosté. Škréta a Kroupa orazítkovali břevno, ale po autu Martin Špína vystřihl ukázkové nůžky a hosté vedli 0:2.

V 58. minutě střídající dorostenec Mach zvýšil na 0:3, ale domácí ještě ožili, když se po centru Rypla prosadil Masařík - 1:3. Hosté znovu trefili břevno a Miloš Zelnický těsně minul branku hostů, Kázmer poté nevyužil nájezd. V 84. hosté definitivně rozhodli brankou Škréty na 1:4. V 87. ještě Škréta lobem překonal Jíru a uzavřel účet zápasu na 1:5.

„Sehráli jsme poslední utkání v krajském přeboru. Bohužel jsme doplatili na dvě hrubé chyby a nevyužité velké šance. V letní přestávce to musíme vydýchat a dobře se připravit na I.A třídu," komentoval utkání i sezonu vedoucí mužstva Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 60. Masařík - 13. a 43. Martin Špína, 58. Mach, 84. a 87. Škréta. Rozhodčí: Bohatý, ŽK: 1:1. Diváků: 130. Mírová: Jíra - Rypl, Hejduk, Tvrzník (72. Rinda), Masařík - Grebeníček ml. (46. Marc. Kovář), M. Zelnický, Gerboc, Taibr - Mich. Kovář, Kázmer. Sedmihorky: Lamač - Drahoňovský (73. Iluska), Čermák (64. Holý), Marek, Bangha - Marcel Špína, Kroupa, Dvořák, Pařízek (50. Mach) - Škréta, Martin Špína.