Březen je měsíc čtenářů. Liberecká knihovna vybírá nejlepšího e-čtenáře

05.03.2021 17:55:52 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Březen je měsíc čtenářů. Liberecká knihovna vybírá nejlepšího e-čtenáře

Výběr toho nejlepšího ze svých služeb se snaží nabídnout svým návštěvníkům knihovny v rámci jarní kampaně Březen - měsíc čtenářů. K této akci, která se tento rok koná už podesáté, se již tradičně připojuje i Krajská vědecká knihovna v Liberci, která láká třeba na půjčování e-knih, vstup do českých i zahraničních databází, přednášky, besedy, pořady pro děti on-line na YouTube a Facebooku knihovny nebo na platformě ZOOM.

„Knihy jsou našimi společníky v dobrých časech a nyní, kdy jsme doma mnohem víc, saháme po knihách ještě častěji. Zároveň nám všem knihovny nabízejí služby, které můžeme využít přes internet. Věřím, že to čtenáři ocení," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Současná epidemická situace všednodenní život knihovny změnila, stejně jako podobu právě probíhajícího čtenářského měsíce. „Naučili jsme se pro naše návštěvníky vytvářet nové služby. Nabízíme ve větší míře knihy a databáze online, přednášky přenášíme virtuálně a nahráváme je na YouTube kanál knihovny, knihy doporučujeme formou zábavných videí. Podle našeho návodu a vytyčené trasy s dokonce během března mohou zájemci vydat na literární putování Libereckým krajem, pokud to alespoň trochu půjde," dodala ředitelka knihovny Blanka Konvalinková.

Pro děti je připravena soutěž Vrať mě zpátky do pohádky a nový pořad Vyprávění na dobrou noc, který se uskuteční každou středu od půl šesté večer. Informace o akcích najdou zájemci na úvodní stránce knihovny www.kvkli.cz.

V tomto ročníku Března - měsíce čtenářů knihovny vybírají nejlepšího e-čtenáře. Hlavním kritériem hodnocení bude celkový počet vypůjčených e-knih za rok 2020. V průběhu března 2021 budou vybráni e-čtenáři nejen v jednotlivých knihovách, ale také ve všech krajích. Celostátní vítěz bude slavnostně představen v přímém přenosu České televize v rámci předávání cen Magnesia Litera 2021.

Kampaň vyhlašuje tradičně SKIP - Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajská soutěž Kniha roku je v plném proudu, hlasovat lze na webu
Soutěž o knihu roku pokračuje už ve čtvrtém ročníku
Krajská knihovna od 3. prosince znovu otevřela

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Peníze na moderní medicínské centrum si chce kraj půjčit

Liberecký kraj vyhlásil soutěž, která má za cíl vybrat poskytovatele bankovního úvěru v celkové výši 1 300 000 000 korun. Kraj chce úvěrem financovat první etapu stavby Centra urgentní medicíny, která bude nejmodernější částí Krajské nemocnice Liberec. Částku by měl kraj splatit nadvakrát během devíti let. „Banky mohou posílat své nabídky do soutěže elektronicky, a to do 30. listopadu tohoto roku. Na výběru nejvhodnějšího úvěru spolupracujeme s odborníky ze společnosti Deloitte Advisory, kteří celou soutěž organizují i společně hodnotí," uvedl náměstek Zbyněk Miklík za resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Předchozí článek k tématu

Hasiči zasahovali u požáru komínu ve Víchové

Jednotka ze stanice HZS Jilemnice zasahovala v nočních hodinách ve středu 14. dubna u požáru komínového tělesa ve Víchové nad Jizerou. Hasiči rozebrali část stěny a zazděný trám uhasili. Předběžná výše škody byla stanovena na 200 tisíc korun a uchráněné hodnoty jsou odhadnuty na 2 miliony korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zastupitelé Harrachova schválili rozpočet a navýšení nájemného
FOTO: Vzniká nový vstup do Krkonošského muzea ve Vrchlabí
Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách
Česká televize natáčela na Valdštejně dětský pořad Planeta Yó
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let

Nejčtenější články

16.04.: Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat
16.04.: Na valné hromadě OFS Semily zvolili novým předsedou Petra Junka
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT