Březnová nabídka KC Kino Železný Brod

01.03.2016 19:01:20 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod

Březnová nabídka KC Kino Železný Brod

Březnový program železnobrodského kina přináší opět řadu premiérových titulů pro všechny kategorie diváků. Čekají vás české snímky Lída Baarová, Řachanda, Dvojníci a Já, Olga Hepnarová nebo americké novinky Bohové Egypta, Ave, Caesar, Divergence: Aliance či Zootropolis.

Zeměpisné výlety slibuje tentokrát zejména Dobré kino - s ním se podíváme například do současného Teheránu, a to prostřednictvím snímku Taxi Teherán (22. 3.), vítězného filmu Berlinale 2015! Renomovaný íránský tvůrce Jafar Panahi se v rámci nuceného domácího vězení proměnil v taxikáře, který prostřednictvím rozhovorů s rozličnými klienty nabízí vytříbeně kritický pohled na íránskou společnost. Bez jakékoli sebelítosti a s odzbrojujícím humorem nastoluje otázku, jak se má chovat umělec v zemi, která mu neumožňuje svobodu projevu...

Časové epochy se v březnu prolínají s výlety do říše fantasie a v tomto směru potěší železnobrodské kino také mladší publikum, které dává přednost filmům v českém znění. Hned dva filmy v březnu totiž nabídnou s českým dabingem: fantasy epos Bohové Egypta (5. 3.) je rozmáchlé akční fantasy dobrodružství, které se inspirovalo klasickou mytologií starověké egyptské říše, třetí pokračování volné Série Divergence: Aliance (12. 3.) pak zavede její hlavní hrdiny Tris a Čtyřku do nového, mnohem nebezpečnějšího světa. Byť v původním znění s titulky, věřím, že největším lákadlem bude ale velkolepý souboj dvou neslavnějších superhrdinů na světě: snímek Batman vs. Superman uvedou 25. 3.

„Filmoví fajnšmekři si jistě nenechají ujít Osm a půl (15. 3.), snad nejslavnější film Federica Felliniho. A zpozornět by měli hned teď na začátku měsíce - už zítra totiž uvádíme maďarský film Saulův syn (1. 3.), snímek, který dnes v noci získal Oscara pro nejlepší neanglicky mluvený film! cOsobně jsem velice zvědav také na nový český snímek Já, Olga Hepnarová (26.3.), který vypráví příběh poslední popravené ženy v ČSSR," dodal další tipy vedoucí KC Kino Železný Brod David Pešek.

KC Kino v Železném Brodě uvádí v březnu 2016:

úterý 1. 3. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

SAULŮV SYN (hunun 2015)
Osvětim, 1944. Maďarský žid Saul Ausländer je členem Sonderkommanda, které pracuje u plynových komor. Když uprostřed změti mrtvol objeví tělo svého syna, probudí se v něm naléhavá potřeba obstarat mu řádný židovský pohřeb.
Hrají: Géza Röhrig, Levente Molnár, Urs Rechn a další, režie: László Nemes.
Mládeži do 15 let nepřístupné, 107 minut, 90 Kč.

pátek 4. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

BROOKLYN (Irl, GB, Can 2015)
Mladá dívka Eilis přijíždí z irského venkova do New Yorku, aby zde začala nový život. Zprvu podléhá stesku po dosavadním životě v rodném Enniscorthy, ale poté, co se seznámí s pohledným dělníkem, stýskání pomalu mizí. Pak je ale nucena vrátit se do Irska, kde je vtažena zpět do svého předchozího života, a i zde potkává novou lásku. Dostává se tím mezi dva hlasy vlastního srdce a musí se rozhodnout mezi světem, z něhož pochází, a světem, kde si může splnit svůj sen.
Hrají: Saoirse Ronan, Domhnall Gleeson, Emory Cohen a další, režie: John Crowley.
Pro děti do 12 let nevhodné, 111 minut, 110 Kč.

sobota 5. 3. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

ROBINSON CRUSOE: NA OSTROVĚ ZVÍŘÁTEK (Belg, Fra 2016)
Na malém exotickém ostrově žije velmi přátelský papoušek Úterý ve společnosti svých zvířecích přátel. Po strašlivé bouři najde Úterý na pláži stvoření, které nikdy neviděl: člověka jménem Robinson Crusoe!
Režie: Vincent Kesteloot, Ben Stassen, film v českém znění, 90 minut, 100 Kč.

sobota 5. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

BOHOVÉ EGYPTA (USA 2016)
Starověký Egypt čeká epický souboj titánů. Magie, monstra, rozzuření bohové a šílenství ovládli paláce a pyramidy údolí řeky Nil! Osud starého Egypta a celého lidstva visí na vlásku. Na scénu ale vstupuje nečekaný hrdina, který musí podniknout napínavou cestu, aby v bitvě bohů o egyptský trůn změnil poměr sil, zachránil svou pravou lásku a s ní i celý svět.
Hrají: Gerard Butler, Nikolaj Coster-Waldau, Rufus Sewell, režie: Alex Proyas.
Pro děti do 12 let nevhodné, film v českém znění, 127 minut, 110 Kč.

úterý 8. 3. - 10.30 hodin SENIORSKÉ KINO

LÍDA BAAROVÁ (ČR, SR, 2016)
České herečce Lídě Baarové na vrcholu její slávy vstoupil do života ministr propagandy Joseph Goebbels a ona jeho kouzlu postupně zcela propadla. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si ale začala klást až příliš pozdě...
Hrají: Táňa Pauhofová, Karl Markovics, Gedeon Burkhard, režie: Filip Renč.
Pro děti do 12 let nevhodné, 110 minut, 50 Kč.

úterý 8. 3. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

EXPEDIČNÍ KAMERA 2016
Opět po roce se v našem kině představí kolekce filmů, které vám zprostředkují zážitky z nejrozmanitějších koutů zeměkoule a nejroztodivnějších úhlů pohledu na ni.
151 minut, 100 Kč.

pátek 11. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

AVE, CAESAR! (USA 2016)
Někteří lidé mají úžasnou schopnost vyřešit i ten největší problém. Prototypem takového člověka je Eddie Mannix, jehož polem působnosti jsou hollywoodská filmová studia. Jenže i výjimeční lidé mohou mít své limity, což Eddie pozná, když vprostřed natáčení historického velkofilmu unesou jeho hlavní hvězdu... Nová svěží retro komedie z dílny bratří Coenů je zde!
Hrají: Josh Brolin, George Clooney, Ralph Fiennes a další, režie: Joel Coen, Ethan Coen.
Pro děti do 12 let nevhodné, 107 minut, 110 Kč.

sobota 12. 3. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

ŘACHANDA (ČR 2016)
Pohádka o rozmazlené princezně a dvou kamarádech, kteří se neživí vždycky úplně poctivě. Ti všichni se od podivných lesních bytostí naučí, že jak se chováme k ostatním, tak se chovají oni k nám. Neboli že co dáváš, to se ti vrátí.
Hrají: Bolek Polívka, Vilma Cibulková, Oldřich Kaiser a další, režie: Marta Ferencová.
104 minut, 110 Kč.

sobota 12. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

SÉRIE DIVERGENCE: ALIANCE (USA 2016)
Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném - po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala...hrají: Jeff Daniels, Naomi Watts, Shailene Woodley a další.
Režie: Robert Schwentke, film v českém znění, 120 minut, 110 Kč.

úterý 15. 3. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

OSM A PŮL (Ita, Fra 1963)
Všechno, co jste kdy chtěli vědět o filmových tvůrcích a báli jste se na to byť jen pomyslet. Film, o kterém se velmi často hovoří jako o díle, ve kterém vyvrcholil poválečný překotný vývoj filmové řeči. Vrcholné dílo Federica Felliniho opět na plátnech kin!
Hrají: Marcello Mastroianni, Claudia Cardinale, Anouk Aimée, režie: Federico Fellini.
Mládeži do 15 let nepřístupné, 138 minut, 90 Kč.

pátek 18. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

DVOJNÍCI (ČR 2015)
Honza Rambousek je docela sympatický podvodník, šikovný zloděj a nenapravitelný sukničkář. Jenže právě teď mu teče do bot. V hrsti ho má protřelý mafián Vytloukal, kterému dluží slušnou sumu peněz. Na Honzu se však nečekaně usměje štěstí. Do cesty se mu připlete dobrácký a stydlivý středoškolský profesor Richard Prospal, který je mu podobný jako vejce vejci. Náhodné setkání těm dvěma obrátí život naruby.
Hrají: Ondřej Sokol, Petr Nárožný, Jakub Kohák a další, režie: Jiří Chlumský.
Mládeži do 15 let nepřístupné, 103 minut, 120 Kč.

sobota 19. 3. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

ZOOTROPOLIS: MĚSTO ZVÍŘAT (USA, 2015)
Zootropolis je město jako žádné jiné. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to místo, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška.
Režie: Byron Howard, Rich Moore, film v českém znění, 109 minut, 110 Kč.

sobota 19. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

THE BOY (USA 2016)
Greta začne pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, o kterého se má starat, je porcelánová panenka v životní velikosti. Jeho rodiče mu věnují stejnou péči jako jejich synovi, který před dvaceti let zemřel. Gretě je nejprve péče
o chlapce-panenku k smíchu, ale po řadě nevysvětlitelných událostí si s hrůzou uvědomí, že práce chůvy v této rodině bude asi její nejhorší noční můrou...
Hrají: Lauren Cohan, Rupert Evans, Ben Robson a další, režie: William Brent Bell.
Mládeži do 15 let nepřístupné, 112 minut, 100 Kč.

pondělí 21. 3. - 18.00 hodin CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA

OD KARIBIKU K MAYSKÝM PYRAMIDÁM (MEXIKO, BELIZE, GUATEMALA)
Cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum vás provedou napříč středoamerickým poloostrovem Yucatán. Od moderních měst plných luxusu přes močály a pralesy až k tisíce let starým Mayským památkám.
Vstupné dobrovolné.

úterý 22. 3. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

TAXI TEHERÁN (Írán 2015)
Renomovaný íránský tvůrce se ve svém druhém snímku natočeném v rámci nuceného domácího vězení proměnil v taxikáře, který prostřednictvím rozhovorů s rozličnými klienty nabízí vytříbeně kritický pohled na íránskou společnost. Panahí tu bez jakékoli sebelítosti a s odzbrojujícím humorem nastoluje otázku, jak se má chovat umělec v zemi, která mu neumožňuje svobodu projevu. Vítězný film Berlinale 2015!
Hrají: Jafar Panahí a další, režie: Jafar Panahí.
Mládeži do 15 let nepřístupné, 82 minut, 90 Kč.

pátek 25. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

BATMAN VS. SUPERMAN: ÚSVIT SPRAVEDLNOSTI (USA 2016)
Po útoku kryptonských vojsk na Metropolis se z Clarka Kenta stal Superman. Událost měla velký dopad na celé lidstvo. Najednou se nikdo necítí v bezpečí. V Gothamu mezitím vyčerpaný a zkušený Bruce Wayne znovu navrátí světu Batmana, aby dovedl Supermana k odpovědnosti a spravedlnosti. Netuší však, že tímto rozhodnutím započne cestu k velkému přátelství, které položí základ Ligy spravedlivých!
Hrají Amy Adams, Ben Affleck, Henry Cavill a další, režie: Zack Snyder, 151 minut, 110 Kč.

sobota 26. 3. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

KUNG FU PANDA 3 (USA 2016)
Jedna z nejúspěšnějších animovaných sérií na světě se vrací a s ní i slavný kung-fu bojovník, tak trochu do šířky urostlý panda Po. Zdálo by se, že ve dvou předchozích dílech Po dosáhl nejvyššího možného stupně tím, že se stal Dračím bojovníkem. Ale to je velký omyl. Jeho milovaný učitel Sifu jej totiž seznámí s dalším úkolem: Po se musí stát učitelem.
Režie: Alessandro Carloni, Jennifer Yuh Nelson, film v českém znění, 94 minut, 110 Kč.

sobota 26. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

JÁ, OLGA HEPNAROVÁ (ČR 2016)
Příběh dívky, která ve svých dvaadvaceti letech nákladním vozem úmyslně najela v centru Prahy do lidí na tramvajové zastávce a osm jich usmrtila. Ke svému činu se hrdě hlásila, odmítla ho litovat, považovala ho za svou pomstu vůči společnosti a požadovala pro sebe trest smrti. V roce 1975 byla oběšena a stala se tak poslední popravenou ženou u nás.
hrají: Michalina Olszańská, Marika Šoposká, Martin Pechlát.
Režie: Tomáš Weinreb a Petr Kazda, mládeži do 15 let nepřístupné, 105 minut, 110 Kč.

úterý 29. 3. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

DALEKO OD LIDÍ (Fra 2014)
Alžírsko 1954. Uprostřed neklidné a násilné doby se na cestu přes pohoří Atlas vydává podivná dvojice mužů: vesničan Mohamed, obviněný z vraždy, a učitel evropského původu Daru, který byl vybrán, aby jej jako eskorta doprovodil k soudu. Pronásledovaní jezdci, kteří touží po okamžitém trestu pro Mohameda, a pomstychtivými vesničany musí oba muži čelit kulkám, zuřící válce, zimě a dalším nebezpečím, aby si vybojovali svobodu.
Hrají: Reda Kateb, Viggo Mortensen, Antoine Laurent a další, režie: David Oelhoffen.
Pro děti do 12 let nevhodné, 115 minut, 90 Kč.

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v březnu

Co aktuálně uvádějí další kina v Pojizeří:

Březnová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Březnová nabídka Kina Sféra v Turnově

Březnová nabídka Městského kina v Lomnici

Březnová nabídka Kino 70 Jilemnice

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Turnovské prameny jsou pitné

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje o výsledcích kontroly kvality pramenů vody v turnovských studánkách. Prameny vody byly dne 16. ledna 2018 podrobeny pravidelné kontrole s hodnocením všech hygienických limitů požadovaných vyhláškou Ministerstva zdravotnictví. Pramen pod Valdštejnem dlouhodobě vyhovuje všem stanoveným limitům a je i nadále pitný. Výsledky pramene Boží voda jsou druhý měsíc dle všech hygienických limitů a je i nadále pitný.

Pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch vyhlásí čtyři dotace

Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém zasedání koncem minulého roku schválilo vyhlášení čtyř dotačních programů v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Konkrétně Kulturní aktivity v Libereckém kraji, program Záchrana a obnova památek, dále Stavebně historický průzkum a Podpora rozvoje cestovního ruchu v Libereckém kraji. Celkem je ve všech čtyřech programech k rozdělení připraveno přes 17 milionů korun. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na turnovskou radnici dorazila výstava obrázků města
Turnovská Náruč je již plnoletá
Po střetu s vlakem v Tanvaldě zemřela žena, další nehoda i na Smržovce
Ke smrtelnému úrazu došlo při těžbě dřeva u Poniklé
Do hor se vrátila zima, skvělé podmínky k lyžování nabízí i Rokytnice

Nejčtenější články

19.01.: Ke smrtelnému úrazu došlo při těžbě dřeva u Poniklé
18.01.: První občánek Jilemnice roku 2018 se jmenuje Jiří Podlipný
18.01.: Sníh komplikuje nadále dopravu v Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT