Březnová nabídka KC Kino Železný Brod

03.03.2018 11:51:42 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod

Březnová nabídka KC Kino Železný Brod

Nabídka březnového programu v KC Kino Železný Brod je znovu rozmanitá. Přináší očekávané divácké hity Akta Pentagon: Skrytá válka, Já, Tonya, Tomb raider, Pacific Rim: Povstání, Rudá volavka i české novinky Tátova volha, Špindl, Hmyz a Mečiar.

Jiří Vejdělek, tvůrce divácky úspěšných snímků jako Účastníci zájezdu, Václav nebo Ženy v pokušení, natočil nový film Tátova volha, který právě tento měsíc „vjíždí“ do českých kin a jelikož se jedná o skutečně velmi očekávaný film, rozhodli se jej v železnobrodském kině uvést v březnu hned dvakrát.

A o čem film vypráví? Kostýmní výtvarnice Eva (Eliška Balzerová) nečekaně ovdověla. Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (Tatiana Vilhelmová), má ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová) a přátel (Boleslav Polívka, Emília Vášáryová), aby o tajemství zjistily víc…

Samozřejmě nezapomínají v Železném Brodě ani na další skupiny diváků - pro děti chystají hned pět filmových novinek, v nabídce jsou i umělecky oceňované snímky a v neposlední řadě diváky může zaujmout unikátní snímek o české přírodě Planeta Česko, který uvádí v rámci cyklu Dobré kino.

KC Kino v Železném Brodě uvádí v březnu 2018:

pátek 2. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

Film Prezident Blaník bude dokončen v rekordním čase

PREZIDENT BLANÍK (ČR 2017)
Lobbista Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, ale nakonec ji nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi. Podrobnosti o vzniku filmu
Hrají: Marek Daniel, Michal Dalecký, Halka Třešňáková, režie: Marek Najbrt, mládeži do 15 let nepřístupné, 90 minut, 100 Kč.

sobota 3. 3. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

TRIKY S TRPASLÍKY (USA, CAN 2018)
Chloe a její maminka Catherine se už zase stěhují. Tentokrát si pořídily nádherný gotický dům, plný zvláštních zahradních trpaslíků. Chloe si ale postupně začne všímat, že se v domě dějí divné věci. Všude jsou obaly od sladkostí, které někdo snědl. A co ti trpaslíci? Jako by snad na ni mrkli, nebo se dokonce pohnuli?
Režie: Peter Lepeniotis, 89 minut, 120 Kč.

sobota 3. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

AKTA PENTAGON: SKRYTÁ VÁLKA (USA 2017)
Dramatický příběh novinářů deníků The Washington Post a The New York Times, kteří se rozhodli riskovat nejen kariéru, ale i svou osobní svobodu a zveřejnit zprávu z utajované studie o americkém nasazení ve Vietnamské válce označovanou jako Pentagon Papers. Snaha o ututlání skutečností trvala čtyři prezidentská období...
Hrají: Tom Hanks, Meryl Streep, Sarah Paulson a další, režie: Steven Spielberg, pro děti do 12 let nevhodné, 116 minut, 120 Kč.

úterý 6. 3. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

EXPEDIČNÍ KAMERA 2018
Opět po roce se v našem kině představí kolekce filmů, které vám zprostředkují zážitky z nejrozmanitějších koutů zeměkoule a nejroztodivnějších úhlů pohledu na ni. Expediční kamera je o skutečném životě, o dobrodružství, o divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech.
120 minut, 100 Kč.

pátek 9. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

Režisér Jiří Vejdělek v Semilech osobně uvedl film Tátova volha

TÁTOVA VOLHA (ČR 2018)
Kostýmní výtvarnice Eva nečekaně ovdověla. Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy má ještě stejně starého nemanželského syna. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21, aby o tajemství zjistily víc...
Hrají: Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová, Hana Maciuchová, režie: Jiří Vejdělek, 90 minut, 130 Kč. Podrobnosti k předpremiéře filmu v Semilech

sobota 10. 3. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

VČELKA MÁJA: MEDOVÉ HRY (DE, AUS 2018)
Z Buzztropolis přijel vysoký hodnostář s důležitým vzkazem pro královnu. Obdrží Májin úl už konečně pozvánku na Velké medové hry?
Režie: Noel Cleary, Alexs Stadermann, 85 minut, 120 Kč.

sobota 10. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

LADY BIRD (USA 2017)
Christine je osmnáct a má pocit, že umírá zaživa. Že se dusí, ve škole i doma pod dohledem matky, která ví všechno nejlíp. Jako většina jejích vrstevníků se rozhodne svůj život radikálně změnit. Neobyčejný film o obyčejném dospívání.
Hrají: Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Tracy Letts a další, režie: Greta Gerwig, pro děti do 12 let nevhodné, 94 minut, 110 Kč.

pondělí 12. 3. - 18.00 hodin CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA

Martin Košťál: Východní Afrika
Čarokrásná příroda plná divokých zvířat, průzračná jezera. Velké příkopové propadliny se svými ptačími obyvateli nebo dech beroucí Měsíční hory v mlžném oparu, to vše a mnohem víc je východní Afrika - Uganda a Keňa.
Vstupné dobrovolné.

úterý 13. 3. - 10.30 hodin SENIORSKÉ KINO

ŠPINDL (ČR 2017)
Když na hory, tak do Špindlu. Právě do zasněženého Špindlerova Mlýna vyráží sestry Eliška, Katka a Magda na dámskou jízdu. Objeví se ten pravý v zimním sněhu?
Hrají: Anna Polívková, Jakub Kohák, Marek Vašut a další, režie: Milan Cieslar, pro děti do 12 let nevhodné, 98 minut, 60 Kč.

úterý 13. 3. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

MEČIAR (ČR, SR 2017)
Vůdcové sametové revoluce se po roce 1989 rozhodli uspořádat konkurz na ministra vnitra, do kterého se přihlásil Vladimír Mečiar. Po úspěchu v konkurzu se dostal až na politický vrchol, odkud vládl zemi prostřednictvím řady diskutabilních praktik.
Režie: Tereza Nvotová, 89 minut, 90 Kč.

pátek 16. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

JÁ, TONYA (USA 2017)
Vzestup z ničeho až na vrchol, touha, vášeň, pád na samotné dno a jeden z největších skandálů sportovní historie. Tonya Harding patřila svého času mezi nejlepší krasobruslařky
světa, všichni si ji ale budou navždy pamatovat ve spojení s šokujícím útokem na její soupeřku Nancy Kerrigan.
Hrají: Margot Robbie, Allison Janney, Sebastian Stan a další, režie: Craig Gillespie, pro děti do 12 let nevhodné, 120 minut, 110 Kč.

sobota 17. 3. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

CESTA ZA KRÁLEM TROLLŮ (NOR 2017)
Král trollů je zlověstný a hrozivý obr z hor a čeká na to, až se některá z princezen do svých osmnáctých narozenin nestihne provdat, aby ji mohl lapit a sníst. Princezna Kristin je tvrdohlav, ale už brzy má zjistit, že tyhle povídačky jsou pravdivé.
Hrají: Vebjørn Enger, Eili Harboe, Mads Sjøgård Pettersen, režie: Mikkel Brænne Sandemose, 104 minut, 110 Kč.

sobota 17. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

TOMB RAIDER (USA 2018)
Laře Croft je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, zmizel beze stopy před lety. Když si přečte jeho záhadný vzkaz, rozhodne
se vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo.
Hrají: Alicia Vikander, Walton Goggins, Hannah John-Kamen, režie: Roar Uthaug, pro děti do 12 let nevhodné, 122 minut, 120 Kč.

úterý 20. 3. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

HMYZ (ČR, SK 2018)
Divadelní ochotníci na malém městě zkoušejí hru bratří Čapků „Ze života hmyzu". Během zkoušky se však jejich životy prolnou s osudy postav této divadelní hry... Hmyz je posledním celovečerním filmem světově uznávaného režiséra Jana Švankmajera.
Hrají: Jan Budař, Jaromír Dulava, Jiří Lábus a další, režie: Jan Švankmajer, pro děti do 12 let nevhodné, 98 minut, 100 Kč.

čtvrtek 22. 3. - 19.30 hodin STUDENTSKÉ KINO

BRAZIL (GB 1985)
Jsme „kdesi ve 20. století" v totalitní společnosti, která pod záminkou boje proti terorismu převzala kontrolu nad soukromím svých občanů. Vládní úředník Sam Lowry je snílek, který z neutěšené reality uniká prostřednictvím snových představ.
Hrají: Jonathan Pryce, Robert De Niro, Kim Greist a další, režie: Terry Gilliam, mládeži do 15 let nepřístupné, 143 minut, 50 Kč.

pátek 23. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

TÁTOVA VOLHA (ČR 2018)
Kostýmní výtvarnice Eva nečekaně ovdověla. Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy má ještě stejně starého nemanželského syna. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 na cestu, aby zjistily víc...
Hrají: Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová, Hana Maciuchová, režie: Jiří Vejdělek, 90 minut, 130 Kč.

sobota 24. 3. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

KRÁLÍČEK PETR (USA 2018)
Rebelský králíček Petr žije veselý bezstarostný život spolu s ostatními zvířátky na farmě. Nový majitel statku se však o svůj životní prostor dělit nemíní - a už vůbec ne se zvířaty.
Hrají: James Corden, Margot Robbie, Elizabeth Debicki a další, režie: Will Gluck, film v českém znění, 89 minut, 120 Kč.

sobota 24. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

PACIFIC RIM: POVSTÁNÍ (USA 2018)
Poprvé jsme je dokázali zastavit. Opět však bude třeba postavit tým obřích pilotovaných robotů, který se postaví monstrům z vesmíru.
Hrají: John Boyega, Scott Eastwood, Jing Tian a další, režie: Steven S. DeKnight, pro děti do 12 let nevhodné, film v českém znění, 111 minut, 120 Kč.

úterý 27. 3. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

PLANETA ČESKO (USA 2017)
Naše příroda je pestrá jako málokde na světě. Krásu a dobrodružství máme na dosah ruky, stačí se jen dobře dívat! První celovečerní film o české přírodě zblízka ukazuje fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás.
Režie: Marián Polák, 81 minut, 90 Kč.

středa 28. 3. - 18.15 hodin PŘEDNÁŠKA ČKA

Erik Tabery: Opuštěná společnost
Novinář, spisovatel a šéfredaktor týdeníku Respekt, držitel mnoha novinářských cen, představí svou novou knihu o „české cestě od Masaryka po Babiše".
Pořádá místní skupina ČKA Český ráj.

pátek 30. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

RUDÁ VOLAVKA (USA 2018)
Dominika Jegorovová má mnoho tváří. Je milující dcerou, primabalerínou, kterou dovedla její dravost až na absolutní hranici sil. Mistryní ve svádění a manipulaci. A především je špičkově vycvičenou agentkou ruské tajné služby, i když - možná - tak trochu proti své vůli.
Hrají: Jenifer Lawrence, Joel Edgerton, Matthias Shoenearts, režie: Francis Lawrence, mládeži do 15 let nepřístupné, 136 minut, 110 Kč.

sobota 31. 3. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

SHERLOCK KOUMES (USA, GB 2018)
Kdo by chtěl krást trpaslíky? Odpověď snad nalezne jistý detektiv Sherlock, který se do řešení téhle záhady pustí s nasazením sobě vlastním. Škoda jen, že je taky ze sádry.
Režie: John Stevenson, 90 minut, 110 Kč.

sobota 31. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

READY PLAYER ONE: HRA ZAČÍNÁ (USA 2018)
V roce 2045 se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu v OASIS, rozsáhlém světě virtuální reality. Jeho zakladatel právě zemřel a rozhodl se odkázat své nesmírné bohatství prvnímu člověku, který najde Velikonoční vajíčko ukryté někde v OASIS. Odstartuje tak zběsilý závod, který pohltí celý svět...
Hrají: Tye Sheridan, Olivia Cooke, Vin Diesel a další, režie: Steven Spielberg, pro děti do 12 let nevhodné, 120 minut, 120 Kč.

Režisér Jiří Vejdělek v Semilech osobně uvedl film Tátova volha

Film Prezident Blaník byl dokončen v rekordním čase

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v březnu

Co aktuálně uvádějí další kina v Pojizeří:

Březnová nabídka kina Sféra v Turnově

Březnová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Březnová mimořádná promítání v Lomnici

Březnová nabídka Kino 70 Jilemnice

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. V průběhu tří let bude vysázeno 14 100 sazenic smrků ztepilých, jedlí i listnatých dřevin a vybuduje se 60 přehrážek, které zmírní negativní účinky rychlého odtoku vody. Více podrobností na Našem Jablonecku

Oba turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Z posledního rozboru vyhotoveného 11. listopadu 2019 je zřejmé, že pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou pitné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlouhá cesta volejbalistů Turnova bez bodové příchuti
Ministerstvo životního prostředí poslalo nesouhlas k těžbě v dole Turów
Miloš Plachta bude v semilské knihovně povídat o Vladimíru Daníčkovi
Liberecký kostel ožije již potřetí třígenerační anglickou oslavou adventu
V Turnově již připravují tradiční adventní trhy

Nejčtenější články

16.11.: Ohlédnutí za sezonou i novinky u mládeže FK Turnov
16.11.: Fotovýstava Body Shadows byla v semilském archivu prodloužena
17.11.: Liberecký kraj chystá silniční projekty na další roky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT