Březnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

29.03.2021 15:47:54 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Březnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám kvůli koronaviru poněkud skromnější březnový program, nyní spíše ohlédnutí za akcemi Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Vzhledem k epidemiologické situaci probíhá výuka ve všech třídách čtyřletého i osmiletého gymnázia po celý měsíc březen pouze distanční formou.

Přijímací zkoušky

Uchazeče o studium v naší škole od školního roku 2021/2022 upozorňujeme na změnu termínů jednotné přijímací zkoušky. Vzhledem k epidemiologické situaci rozhodlo MŠMT o termínech zkoušek takto: čtyřletý studijní obor → pondělí 3. 5. 2021 (1. řádný termín), úterý 4. 5. 2021 (2. řádný termín), osmiletý studijní obor → středa 5. 5. 2021 (1. řádný termín), čtvrtek 6. 5. 2021 (2. řádný termín). Pokud mají uchazeči a jejich rodiče jakékoli dotazy k přijímacímu řízení, mohou kontaktovat ředitele nebo zástupce ředitele školy. Doporučujeme Vám také sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení" na webových stránkách naší školy (www.giosm.cz).

Maturitní zkoušky

Ke změnám termínů došlo i u maturitních zkoušek. Didaktické testy společné části maturit absolvují studenti 4. ročníku a oktávy ve dnech 24. až 26. května, ústní maturitní zkoušky profilové části maturit proběhnou v naší škole od úterý 8. června do pondělí 14. června. Protože se maturanti mohou do konce dubna rozhodnout, zda budou absolvovat ústní zkoušky z českého jazyka a literatury a z cizího jazyka (který zvolili ve společné části maturity), je pravděpodobné, že ústní maturitní zkoušky skončí v pátek¨11. června. Někteří studenti mohou navíc nahradit ústní zkoušku z cizího jazyka, který zvolili ve společné části maturit, předložením odpovídajícího certifikátu dle SERRJ. Denní rozvrh ústních zkoušek může být zveřejněn nejdříve po 30. dubnu.

Olympiáda v anglickém jazyce

Dne 23. února proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích II a III. Na prvním místě v kategorii II. B se umístila Lenka Chmelíková z kvarty. Druhé místo obsadila Michaela Farská z tercie a třetí místo obsadil Jan Vávra z tercie. Na prvním místě ve III. kategorii se umístil Dominik Pavlata ze septimy, druhé místo obsadila Anna Marie Jelínková ze sexty a třetí místo Klára Housová z kvinty. Celkem se v obou kategoriích zúčastnilo olympiády 17 studentů. V krajském kole v kategorii II., které proběhlo 34. března, nás reprezentovaly Lenka Chmelíková a Michaela Farská. V krajském kole olympiády v kategorii III., které proběhne 6. dubna také online formou, budou naše gymnázium reprezentovat Dominik Pavlata a Anna Marie Jelínková.

Vlajka pro Tibet

Dne 10. března jsme se opět připojili k mezinárodní kampani „Vlajka pro Tibet". Letos jsme si připomenuli 62. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, při němž zahynulo na 80 000 Tibeťanů. Statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve věznicích, pracovních táborech či během hladomoru. Počet tibetských uprchlíků v exilu dosáhl zhruba 150 000. Na protest proti porušování lidských práv v Tibetu se za posledních třináct let upálilo již 156 Tibeťanů. Vyvěšením tibetské vlajky na budově naší školy jsme vyjádřili symbolickou podporu malému národu, který jako naše země před rokem 1989 zažil totalitní režim i okupaci. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané používají při nenásilných protestech v Tibetu. Jejím vyvěšením přitom riskují až několik let ve vězení.

Fyzikální olympiáda

Ve čtvrtek 18. března proběhlo okresní kolo fyzikální olympiády v kategoriích E a F. V kategorii E se tohoto kola, které se uskutečnilo on-line, zúčastnila naše studentka Lenka Chmelíková z kvarty. Lenka v tomto kole obstála a stala se úspěšnou řešitelkou. Děkujeme jí tímto za dobrou reprezentaci naší školy.

Beseda o EU

Ve středu 24. března proběhla v rámci společenskovědního semináře online beseda o Evropské unii. Se studenty septimy a 3. ročníku debatoval pan Martin Fišer z Eurocentra v Liberci. Tématem besedy byly, mimo jiné, aktuální otázky EU, vztah EU a České republiky a příležitosti, které EU nabízí studentům a mladým lidem.

Program o finanční gramotnosti

V pátek 26. března absolvovali žáci tercie interaktivní online program o finanční gramotnosti. Tento program proběhl v rámci hodin občanské výchovy a matematiky (4. a 5. vyučovací hodinu). Lektorem programu byl pan Ing. Michal Koťátko, který měl pro terciány kromě teoretických informací o finanční gramotnosti přichystané i zábavné praktické aktivity.

Biologická olympiáda

V pondělí 29. března proběhne online formou školní kolo biologické olympiády ve všech kategoriích.

Matematická olympiáda

V průběhu předešlých měsíců řešili zájemci úlohy 1. kola matematické olympiády. V kategorii Z6 (prima) se o 1. a 2. místo podělili Charlotte Šírková a David Horák, 3. místo získal Petr Flégr. V kategorii Z7 (sekunda) řešila zdárně úlohy Barbora Trýznová a patří jí 1. místo. V kategorii Z8 (tercie) zvítězila Dana Andrejsková a 2. místo zaujal Damián Roháček. Všem řešitelům děkujeme za účast a postupujícím do okresního kola držíme pěsti. Okresní kolo se uskuteční 31. 3. online.

Na duben plánují (výběr, změna vyhrazena):

→ ve čtvrtek 1. 4. mají studenti velikonoční prázdniny,
→ 15. 4. přednáška pro studenty semináře z matematiky na téma „Logické funkce a logické úlohy",
→ čtvrtletní porada pedagogů v Po 19. 4. od 16:00 hod. (prospěch, chování, absence studentů),
→ 22. 4. online schůzky SRPG pro rodiče žáků v MS TEAMS.

Co jste zmeškali na gymnáziu v únoru?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lze žádat o příspěvek na péči o trvalé travní porosty

V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty. Tento příspěvek je určen na podporu cenných lučních společenstev a jeho zdrojem je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí. Nově je tato finanční podpora dostupná i pro žadatele s menší výměrou lučního porostu - je možné žádat na podporu porostů o výměře 0,3-5 ha (3 000-50 000 m2). Příspěvek nelze kombinovat s příspěvky z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství. Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí. Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2021.

Zrušení plánovaných květnových akcí na hradě Valdštejně

Z důvodu současných vládní nařízení a s nimi spojených opatření v naší republice jsou do konce května zrušeny všechny připravené kulturní akce na hradě Valdštejně. Uzavřeny pro návštěvníky zatím zůstávají kulturní památky hrad Valdštejn i Synagoga Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

U obce Paceřice došlo k nehodě, dvě zraněné osoby převezli do Liberce
KRNAP slaví Den Země letos tak trochu jinak
Rytkyně Pavlína Čambalová představuje výrobky ve vlastním ateliéru
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek

Nejčtenější články

19.04.: Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
18.04.: FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT