Bude hodně foukat. A připadne až půl metru sněhu

04.01.2012 20:18:47 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Bude hodně foukat. A připadne až půl metru sněhu

Velmi nepříjemné povětrnostní podmínky mohou očekávat lidé v Pojizeří a v Libereckém kraji ve čtvrtek. Meteorologové předpovídají pro celé Česko silný vítr, husté sněžení a závěje.

„V silném západním proudění nás bude během čtvrtka přecházet frontální systém a za ním k nám od severozápadu pronikne studený vzduch," uvedl ve varování Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Pršet by mělo v nížinách do 500 metrů, ve vyšších polohách bude sněžit. Napadnout by mělo 10 až 50 centimetrů. Meteorologové doporučují opatrnou jízdu při řízení auta, do hor by navíc motoristé neměli jezdit bez zimní výbavy. Lidé by se na horách neměli vydávat zejména do hřebenových partií.

„V noci na čtvrtek bude zesilovat jihozápadní vítr, jehož nárazy dosáhnou během čtvrtka postupně v nižších polohách 75 až 110 km/h, na hřebenech hor až 130 km/h. V souvislosti s kombinací silného větru a sněžení očekáváme od výšky 600 metrů tvorbu sněhových jazyků, na horách i závějí," uvedl ve svém varování ČHMÚ.

Počasí a nepozornost řidičů zapříčinily v prosinci několik vážných nehod

Více zpráv o dopravní situaci vždy najdete v rubrice ZPRÁVY - Doprava

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova

Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.

Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova

Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
Prosincový program v turnovské Náruči
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné

Nejčtenější články

03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
03.12.: V semilském parku znovu chystají Mikulášský běh

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT