Budou rozdělovat další peníze na kotlíkové dotace v Libereckém kraji

27.09.2016 10:29:57 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Budou rozdělovat další peníze na kotlíkové dotace v Libereckém kraji

Více než tisícovka občanů z Libereckého kraje obdrží dotace určené na nové ekologické kotle na uhlí, biomasu, plyn nebo tepelná čerpadla. Požádali o finanční příspěvek v rámci kotlíkových dotací na výměnu starých kotlů. O něj mohou žádat od počátku letošního roku, kdy byl program Kotlíkové dotace v Libereckém kraji vyhlášen.

„V rámci programu Liberecký kraj rozdal více než 135 milionů korun mezi téměř 1200 žadatelů," řekl Vít Příkaský, člen rady kraje, jehož resort kotlíkové dotace vyřizuje.

V současné době odbor regionálního rozvoje a evropských projektů Krajského úřadu Libereckého kraje žádosti o dotaci z první vlny stále přijímá a doporučuje je radě kraje ke schválení do tzv. zásobníku projektů. „Z tohoto zásobníku jsou poté žadatelé postupně oslovováni k podpisu smlouvy, když někdo jiný odstoupí a rozhodne se projekt nerealizovat, nesplní podmínky na proplacení dotace nebo pokud bude projekt realizovat levněji, než původně předpokládal," vysvětlil radní Příkaský.

Finanční prostředky jsou sice zcela vyčerpány, ale Liberecký kraj požádal poskytovatele dotace, kterým je Ministerstvo životního prostředí ČR, o navýšení alokace pro první vlnu dotací. Pokud ministerstvo žádosti vyhoví, předpokládá se, že další peníze budou k dispozici na přelomu roku, kdy by měla být vyhlášena další výzva na přijímání žádostí o kotlíkovou dotaci. „Dodatečná alokace pak bude ve výši 14 milionů Kč. Podle podmínek Evropské komise bude možné z těchto finančních prostředků podpořit pouze pořízení zdrojů tepla, které využívají obnovitelné zdroje energie, to jsou kotle na biomasu a tepelná čerpadla," dodal radní.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Peníze určené na kotlíkové dotace jsou již rozděleny
V první vlně rada kraje schválila kotlíkové dotace za více než 83 milionů
Kotlíkové dotace startují, žádosti se přijímají od pondělí 25. ledna

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT