Budova semilské radnice se dočkala zateplení a rekonstrukce kotelny

27.09.2020 20:30:42 | Autor: TZ města Semily | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Budova semilské radnice se dočkala zateplení a rekonstrukce kotelny

Město Semily již několik let realizuje opatření vedoucí ke snížení provozních nákladů. Jedním z nich je i zateplování budov a výměna oken. Za posledních 10 let takto zateplilo téměř všechny městské budovy (mateřské školky, základní školy, waldorfské lyceum, budovu Základní umělecké školy, sociální služby). Zbývalo už jen sídlo města - radnice.

„Přestože se nejedná o památkově chráněnou budovu, od počátku jsme se snažili zachovat její vzhled a stavební charakter. Proto jsme také nikdy nepřistoupili k běžnému zabalení budovy do tepelné izolace," sdělil Vladimír Bělonohý, vedoucí odboru rozvoje a správy majetku. To však zároveň znamenalo nemožnost získání dotace. Až v minulém roce se podařilo získat dotaci pouze na částečné zateplení. To se týká kompletní výměny oken, rekonstrukce kotelny a zateplení stropní části.

„Pro město je realizace těchto prací více než důležitá. Stáří kotelny bylo téměř 25 let a jeden ze dvou kotlů často ani nesepnul. Zdvojená okna s jednoduchým zasklením v zimě namrzala tak, že nebylo možné je ani otevřít, vnější rámy oken byly částečně prohnilé. Lze tedy konstatovat, že realizace zmíněných opatření přišla za pět minut dvanáct," vysvětil Vladimír Bělonohý.

Nová kotelna je tvořena dvěma kondenzačními kotli, okna budou vyměněna za dřevěná eurookna s izolačním dvojsklem a stropy v půdním prostoru budou zatepleny minerální vatou. Celkové náklady na projektovou dokumentaci, vlastní realizaci, technické a autorské dozory dosahují 5,5 milionu korun. „Dotaci jsme získali ve výši 1,7 milionu Kč, tedy podíl města je 3,8 milionu Kč," doplnil Bělonohý.

Kotelna je již dokončena a práce realizovala společnost Světlo Turnov s.r.o. Realizaci zateplení provádí společnost D-bau s.r.o. ze Semil, okna jim dodává společnost DONAP s.r.o. Přestože výměna oken za provozu je poměrně náročná na organizaci a stěhování jednotlivých kanceláří, práce budou dle předpokladu dokončeny v závěru měsíce října 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mateřská škola Treperka v Semilech se po pauze začíná konečně stavět
FOTO: Nová Bítouchovská lávka je od začátku září průchodná
Semilský pecen 2020 se ruší!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravotníci a hasiči zasahovali při pádu muže z výšky v Desné

Zdravotníci a hasiči zasahovali při pádu muže z výšky v DesnéPosádka Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje si v neděli 18. října odpoledne vyžádala spolupráci krajských hasičů v Desné. Po pádu muže z výšky 5 metrů byl potřeba jeho transport k vrtulníku Letecké záchranné služby. Na místo vyjela jednotka HZS LK stanice Tanvald a JSDHO Desná. Po nezbytném ošetření pacienta byly jednotky nápomocné s jeho transportem.

Domov v Erbenově ulici v Jablonci se proměnil v důstojnější zázemí

Nová fasáda, nová střecha, a hlavně výtah s plošinou zdobí nyní Domov Erbenova, jednu ze dvou budov Domova a Centra denních služeb v Jablonci nad Nisou. Postupnými opravami, na které přispěl také zřizovatel domova - Liberecký kraj, se podařilo proměnit chátrající dům v moderní, bezbariérový a pro zdravotně postižené klientky mnohem útulnější domov. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký tunel čeká od 22. do 25. října částečná uzavírka
Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
Konec sezony na krkonošských loukách
Výzva poskytovatelům specializovaných ambulantních služeb v kraji
Nejnižší Cimrmanova rozhledna na Nouzově slaví 15 let

Nejčtenější články

17.10.: O pomoc žádají domovy důchodců v Rokytnici a Jabloneckých Pasekách
19.10.: Nejnižší Cimrmanova rozhledna na Nouzově slaví 15 let
17.10.: Policisté kontrolují dodržování mimořádných a krizových opatření

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT