Čarodějové z Prahy přestříleli florbalisty z Turnova

29.09.2017 10:07:06 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

O víkendu pokračovala druhým kolem Národní liga, ve kterém turnovští florbalisté cestovali k utkání na půdu nováčka - Wizards (čarodějové) Praha. Omlazený tým však ani ve svém druhém zápase nenašel na svého soupeře vítězný recept a z hlavní města se vrací bez bodu.

První body si naopak připsal mužský B tým, který v sobotu po těsné porážce slavil ve druhém zápase přesvědčivé vítězství.

Národní liga, 2. kolo

Wizards DDM Praha 10 - TJ Turnov 12:5 (1:2, 4:0, 7:3)

Zelenočerným vyšla v neděli první třetina, po které si po brankách Sekyry a Nezdary odnášeli do šatny slibný jednobrankový náskok. Ve druhé dvacetiminutovce však hosté vypadli z tempa a nechali domácí hned čtyřikrát skórovat. Ve třetí třetině se oba soupeři střídali ve střílení branek a naději svůj tým vykřesal ještě ve 48. minutě svoji třetí brankou Sekyra, který snižoval na 7:5. Domácím se však podařilo na tento střelecký úspěch rázně odpovědět a po konečné výhře 12:5 brát všechny tři body. Šanci na zisk prvních tří bodů tak budou turnovští florbalisté znovu za týden, kdy na domácí palubovce hostí Kadaň.

V prvním kole Turnováci prohráli 6:1 s T.B.C Králův Dvůr a po dvou zápasech jsou tak bohužel zatím bez bodu.

„Domácí vyhráli zaslouženě, předčili nás především v rychlých protiútocích. Přesto by utkání bylo vyrovnané, kdybychom nehráli hanebně druhou třetinu," hodnotil utkání trenér Turnova Jaroslav Marks.

Branky: 11. Smutný, 21. Šrámek, 22. Smutný, 28. Lazárek, 38. Smutný, 43. Lazárek, 44. Šrámek, 49. Šrámek, 50. Šrámek, 57. Smutný, 58. Lazárek, 60. Smutný - 7. Sekyra, 10. Nezdara, 43. Nezdara, 47. Sekyra, 48. Sekyra. Rozhodčí: Hejzlar - Weissgráb; vyloučení: 2:2; využití: 1:0. Diváků: 24. Zásahy brankářů: Vávra 24 - Rudolf 13.

Liberecká liga mužů

Turnaj Semily (sobota 23. září): TJ Turnov B - USK Slavia Liberec B Young boys 4:5, SC Podještědí Český Dub B - TJ Turnov B 2:6.