Cenná vítězství turnovských volejbalistek nad Juniorem Brno

11.03.2019 13:01:34 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Cenná vítězství turnovských volejbalistek nad Juniorem Brno

Volejbalistky TJ Turnov zvládly na své palubovce v sobotu 9. března duely s posledním týmem druholigové tabulky - družstvem TJ Junior Brno.

V moravské metropoli Turnovačky v prosincových utkáních svému soupeři podlehly 2:3 a 1:3. Nyní, když se sezóna blíží ke konci, oba týmy věděly, že se jedná pro obě družstva o klíčové souboje v boji o záchranu v druhé volejbalové lize žen. Domácím hráčkám se povedla odveta a nakonec zvítězily 3:1 a 3:2 a připsaly si důležitých 5 bodů do průběžné ligové tabulky.

TJ Zikuda Turnov - TJ Junior Brno 3:1 (-14, 11, 16, 17)

Vstup do úvodního setu ranního utkání se domácím hráčkám vůbec nepovedl. Brněnská kapitánka začala velmi kvalitní podáním a soupeř vedl rychle 5:0. Turnovské volejbalistky byly pod tíhou důležitosti utkání svázány velkou nervozitou a Brno navyšovalo vedení (7:1, 10:2, 14:4, 18:9). Turnovské hráčky se začaly rozehrávat až ke konci setu, ale přesto nedokázaly odvrátit prohru v první sadě a Brno si po vítězství 25:14 zajistilo snadné vedení. V druhém setu se Brnu nepodařilo bodově odskočit a na palubovce byl k vidění vyrovnaný volejbal.

Domácí hráčky začaly být zodpovědnější a i částečně opatrnější na podání a ono se vzápětí ukázalo, že to je ta správná taktika. Soupeř měl problémy na příjmu a jejich útoky narážely na nadprůměrně úspěšné turnovské bloky. Druhý set skončil jednoznačnou výhrou domácích hráček 25:11. S vyhraným setem přišlo i potřebné sebevědomí a domácí hráčky velmi zodpovědným, trpělivým a bojovným výkonem si připsaly vítězství i v následujících dvou setech (25:16 a 25:17) a tím celkově zvítězily 3:1 na sety a získaly důležité 3 body do ligové tabulky.

Sestava TJ Turnov: J. Krupařová, T. Kovářová, M. Plocová, P. Vaníčková, M. Maříková, J. Matějková, M. Hanzlová (libero).

TJ Zikuda Turnov - TJ Junior Brno 3:2 (21, -22, -20, 18, 7)

Druhé utkání začalo po necelé hodině. Domácí hráčky nedokázaly hned od začátku navázat na euforický výkon z ranního zápasu. Výkon byl až příliš „profesorský" a postrádal to správné nasazení a emoce. I díky tomu bylo utkání dlouho vyrovnané a obě družstva se přetahovala o každý bod. Naštěstí domácí hráčky si pohlídaly koncovku a zvítězily v první setu 25:21. V druhém setu po mírném úvodním vedení Brna začal Turnov postupně navyšovat vedení (11:8, 16:10, 17:14, 20:16). Za stavu 22:17 ale přišel už v sezóně několikrát viděný kolaps, kdy najednou odvaha na útoku byla pryč.

Navíc se začaly množit nevynucené chyby z nervozity. Brno po skvělém finiši vyhrálo 25:17 a vyrovnalo utkání na 1:1. Tento moment otřásl sebevědomím domácích a Brno v třetím setu celou dobu udržovalo mírné vedení a vyhrálo set poměrem 25:20. Před čtvrtým dějstvím si domácí hráčky sedly a připomněly si, co na soupeře platilo a jak ráno zvítězily. Turnovačky nechtěly nechat důležité body soupeři a ve čtvrtém setu se od začátku rvaly jako lvice a systematicky navyšovaly průběžné vedení (5:3, 8:5, 12:6, 15:9, 23:12). Přes mírný odpor Brna v koncovce setu domácí hráčky nakonec vyhrály v předposledním setu 25:18. V závěrečném tie-breaku turnovské volejbalistky navázaly na výkon ze čtvrté sady a od začátku kontrolovaly hru. Ukazatel skóre se nakonec zastavil na stavu 15:7 a domácí tým si připsal celkové vítězství 3:2 a další 2 body do ligové tabulky.

Sestava TJ Turnov: J. Matějková, J. Krupařová, T. Kovářová, M. Plocová, P. Vaníčková, M. Maříková, M. Hanzlová (libero), střídaly: Z. Svobodová, E. Zakouřilová, Š. Zakouřilová.

„Jsem moc rád, že jsme oba zápasy zvládly a připsaly si 5 cenných bodů. Prioritou v těchto utkáních byl právě bodový zisk. Velké díky patří všem hráčkám, které zasáhly do hry. Neméně velké díky patří i těm, které se na hřišti tentokrát neobjevily, ale k výsledku přispěly svým fanděním a celkovou podporou... Do konce nám zbývá odehrát ještě 4 utkání. Do úplného závěru ještě jistotu záchrany nemáme, ale máme optimistický výhled. Musíme ještě vydržet makat v tréninku a zabojovat i na palubovce. Příští týden jedeme do Červeného Kostelce, v posledním kole 23. 3. přivítáme doma Liberec. Tímto tedy zveme všechny fanoušky, abyste nás přišli v závěrečných bojích opět skvěle podpořit jako doposavad!," doplnil zápasům trenér Turnova Pavel Starý.

Tabulka 2. ligy žen:

1.  Havlíčkův Brod3221443 84:3675
2.  Říčany3221414 79:3770
3.  Č. Kostelec3221146 79:4169
4.  ČVUT Praha3214819 73:5559
5.  Česká Třebová32134411 66:5651
6.  Liberec3267613 56:7438
7.  Žďár nad Sázavou3267217 52:7634
8.  Turnov3264715 48:7933
9.  Svitavy3242917 41:8425
10.  Junior3252520 43:8324

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovské volejbalistky v České Třebové bez bodů
Turnovské ženy vezou cenný bod z palubovky lídra ligy volejbalistek
Proti favoritovi volejbalistky Turnova bez bodů
Získané a ztracené body turnovských volejbalistek
Volejbalistky Turnova proti ČVUT Praha skvěle začaly a špatně skončily
Turnovské volejbalistky remizovaly v Liberci
Neproměněný mečbol turnovských volejbalistek
Turnovské volejbalistky bojovaly, ale body neurvaly
Skvělá vítězství turnovských volejbalistek nad Českou Třebovou
Turnovské volejbalistky nestačily na ambiciózní Spirit Říčany
Nepodařené odvety turnovských volejbalistek ve 2. lize
Dvě těsné prohry turnovských volejbalistek se Žďárem nad Sázavou
Turnovské volejbalistky získaly s ČVUT Praha třetí ligové vítězství
Úspěšný vstup žen TJ Turnov do druhé volejbalové ligy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově
Pokračují práce v turnovské Nádražní ulici. Známe harmonogram

Nejčtenější články

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT