Cenný kov přivezl Radek Musil z Mistrovství UNITOP v orientačním běhu

12.09.2020 20:39:47 | Autor: Lucie Hložková | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Ve dnech 9. a 10. září 2020 se v Českých Budějovicích uskutečnilo Mistrovství UNITOP ČR, Přebor HZS ČR, PČR a MV v orientačním běhu. Své zastoupení měl v závodě také Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Radek Musil, velitel čety ze stanice Liberec, se zúčastnil ve středu nejdříve závodu jednotlivců a v kategorii H1 muži HZS do 40 let vybojoval 5. místo. Ve čtvrtek byl na pořadu závod štafet, kde s dalšími hasiči obsadil třetí místo.

Za HZS se zúčastnila štafeta ve složení Radek Musil (HZS Libereckého kraje), Marcel Michálek (HZS Královehradeckého kraje) a Jaromír Lebeda (Liberecký kraj). První úsek rozbíhal Radek Musil, který předával štafetový kolík kolegovi Marcelu Michálkovi na krásném prvním místě. Marcel Michálek následně po svém úseku předával na druhém místě, na závěrečnou etapu, Jaromíru Lebedovi, který štafetový závod zakončil na konečném třetím místě. Štafeta HZS si tak odvezla z Českých Budějovic zaslouženou bronzovou medaili.

Mistrovství v orientačním běhu byl otevřený závod pro všechny příslušníky a zaměstnance složek integrovaného záchranného systému a členy UNITOP ČR.