Centrum pro rodinu Náruč oslavilo své dvacetiny

14.01.2020 16:03:13 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Turnov

Centrum pro rodinu Náruč oslavilo své dvacetiny

Dvacet let působí Centrum pro rodinu Náruč v Turnově jako místo ke společnému hraní, zpívání, výletům, ale i k učení se nových dovedností pro rodiny s dětmi. A náruč rozevírá až do Mnichova Hradiště nebo Mladé Boleslavi. Své jubileum si připomněla organizace v pátek 10. ledna v turnovském sídle.

Za Liberecký kraj, který činnost Náruče finančně podporuje, přišel na oslavu náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda. „Centrum pro rodinu Náruč pomáhá svými aktivitami fungujícím rodinám i těm pěstounským. Pomáhá také propagovat náhradní rodinnou péči a podílí se na vyhledávání nových pěstounů. Má nezastupitelnou úlohu, a to nejen v Turnově. Proto činnost rodinného centra podporuje také Liberecký kraj," uvedl náměstek hejtmana Pavel Svoboda.

„Chápu, proč ve svých začátcích zvolila organizace název, který vyjadřuje nejvřelejší a nejbezpečnější místo na světě, a sice náruč. Neboť, jak prohlásil Mahátma Gándhí, lidská náruč je tak prostorná, že je s to obsáhnout celý svět. Věřím, že blahodárný účinek Náruče ocení i další generace maminek a tatínků a do dalších let přeji organizaci, aby se jí dařilo."

Oslavy 20 let působení Centra Náruč v Turnově<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého krajePogratulovat organizaci ke dvacetinám dorazilo několik desítek lidí, včetně rodičů s dětmi. Ředitelka Tereza Linhartová ve slavnostně nazdobené herně připomněla začátky a první krůčky Náruče. Hodně úspěchů popřály organizaci také někdejší zakladatelky a bývalé pracovnice. Mezi hosty nechyběl ani starosta Turnova Tomáš Hocke s rodinou.

Stěny malé herny pokrýval krátký popis jednotlivých epoch historie centra. K dobré náladě hrálo přítomným tříčlenné místní hudební sdružení. Zejména přítomné děti potěšil zlatý hřeb večera - ke dvacetinám upečený a řádně vyzdobený dort. Náměstek Pavel Svoboda přinesl jako dárek Náruči několik knížek pro nejmenší a hru Člověče, nezlob se.

Centrum pro rodinu Náruč je nezisková organizace, jejímž cílem je pomoc a podpora biologických rodin i rodin pěstounských. V Turnově nabízí prostory pro setkávání dětí a jejich rodičů, organizuje volnočasové aktivity, kurzy pro osobní růst, tvůrčí aktivity, společné výlety, slavnosti, pobyty, besedy a semináře, poradenství, a provozuje hernu a miniškolku. Současně pomáhá pěstounům při výchově a péči o děti. Dětem a rodinám pomáhá při řešení obtížných situací. Působí jako rodinné centrum také v Mnichově Hradišti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Místostarostka Turnova Petra Houšková besedovala v Náruči
Vedení turnovské radnice poděkovalo pěstounským rodinám
I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství
Centrum pro rodinu Náruč pomáhá rodinám v krizi
V turnovské Náruči získáte více informací o pěstounské péči

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.

Od 1. června bude uzavírka v ulici Fučíkova v Turnově

Od 1. června do 10. června 2020 budou v Turnově ve spodní části ulice Fučíkova probíhat stavební práce za úplné uzavírky této části komunikace. Autobusy na lince 670310 budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. „Z důvodu uzavírky nebude obsluhována zastávka Turnov, odb. Přepeře. Jako náhradní zastávka bude obsluhována zastávka Turnov, U Benešů. Omlouváme se za vzniklá omezení a děkujeme za pochopení!," uvedl dopravní specialista KORID LK Jan Louda.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov
Semilská knihovna dětem: novinky, soutěže a čtení na Ostrově!
Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu
Návštěvy ve zdravotnických zařízeních KNL jsou od 1. června povoleny
Koronavir už Liberecký kraj připravil o více než 90 milionů korun

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
31.05.: Obrazem: Závod v downhilll skateboardingu Benecko Freeride 2020
30.05.: Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT