Centrum pro rodinu Náruč oslavilo své dvacetiny

14.01.2020 16:03:13 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Turnov

Centrum pro rodinu Náruč oslavilo své dvacetiny

Dvacet let působí Centrum pro rodinu Náruč v Turnově jako místo ke společnému hraní, zpívání, výletům, ale i k učení se nových dovedností pro rodiny s dětmi. A náruč rozevírá až do Mnichova Hradiště nebo Mladé Boleslavi. Své jubileum si připomněla organizace v pátek 10. ledna v turnovském sídle.

Za Liberecký kraj, který činnost Náruče finančně podporuje, přišel na oslavu náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda. „Centrum pro rodinu Náruč pomáhá svými aktivitami fungujícím rodinám i těm pěstounským. Pomáhá také propagovat náhradní rodinnou péči a podílí se na vyhledávání nových pěstounů. Má nezastupitelnou úlohu, a to nejen v Turnově. Proto činnost rodinného centra podporuje také Liberecký kraj," uvedl náměstek hejtmana Pavel Svoboda.

„Chápu, proč ve svých začátcích zvolila organizace název, který vyjadřuje nejvřelejší a nejbezpečnější místo na světě, a sice náruč. Neboť, jak prohlásil Mahátma Gándhí, lidská náruč je tak prostorná, že je s to obsáhnout celý svět. Věřím, že blahodárný účinek Náruče ocení i další generace maminek a tatínků a do dalších let přeji organizaci, aby se jí dařilo."

Oslavy 20 let působení Centra Náruč v Turnově<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého krajePogratulovat organizaci ke dvacetinám dorazilo několik desítek lidí, včetně rodičů s dětmi. Ředitelka Tereza Linhartová ve slavnostně nazdobené herně připomněla začátky a první krůčky Náruče. Hodně úspěchů popřály organizaci také někdejší zakladatelky a bývalé pracovnice. Mezi hosty nechyběl ani starosta Turnova Tomáš Hocke s rodinou.

Stěny malé herny pokrýval krátký popis jednotlivých epoch historie centra. K dobré náladě hrálo přítomným tříčlenné místní hudební sdružení. Zejména přítomné děti potěšil zlatý hřeb večera - ke dvacetinám upečený a řádně vyzdobený dort. Náměstek Pavel Svoboda přinesl jako dárek Náruči několik knížek pro nejmenší a hru Člověče, nezlob se.

Centrum pro rodinu Náruč je nezisková organizace, jejímž cílem je pomoc a podpora biologických rodin i rodin pěstounských. V Turnově nabízí prostory pro setkávání dětí a jejich rodičů, organizuje volnočasové aktivity, kurzy pro osobní růst, tvůrčí aktivity, společné výlety, slavnosti, pobyty, besedy a semináře, poradenství, a provozuje hernu a miniškolku. Současně pomáhá pěstounům při výchově a péči o děti. Dětem a rodinám pomáhá při řešení obtížných situací. Působí jako rodinné centrum také v Mnichově Hradišti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Místostarostka Turnova Petra Houšková besedovala v Náruči
Vedení turnovské radnice poděkovalo pěstounským rodinám
I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství
Centrum pro rodinu Náruč pomáhá rodinám v krizi
V turnovské Náruči získáte více informací o pěstounské péči

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření turnovské knihovny pro veřejnost

Od čtvrtka 22. 10. 2020 je turnovská knihovna včetně všech poboček do odvolání uzavřena dle nařízení vlády ČR ze dne 21. 10. 2020. Všechny naplánované akce na první polovinu listopadu se tímto ruší. Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte. Od 22. 10. 2020 nebudou účtovat sankční poplatky. Knihovna se omlouvá za nepříjemnosti a děkuje za pochopení.

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky
Linka bezpečí nabízí pomocnou ruku i v době koronaviru
Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
Máte už přezuto na zimní pneumatiky?

Nejčtenější články

22.10.: Informace z MMN obcím a veřejnosti
23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
21.10.: Vláda vyhlásila nová opatření: Omezen pohyb a uzavřené obchody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT