Červnový program Kulturního centra Střelnice Turnov

09.06.2019 10:53:08 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Červnový program Kulturního centra Střelnice Turnov

V červnu 2019 můžete v Turnově zavítat na několik divadelních představení, koncerty a besedy. Zajímavé jsou recitál Leoše Čepického, Michala Kaňky a Tomáše Víška či Romana Janála v rámci festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov nebo v závěru měsíce festival Funkin´ Turnov.

To ale zdaleka není vše, tady najdete aktuální program turnovského kina.

Kultura v Turnově v červnu 2019:

Festival Dvořákův Turnov a Sychrov představí opět klasickou hudbusobota 1. června

RECITÁL JAROSLAVA SVĚCENÉHO A KAROLÍNY ŽMOLÍKOVÉ (Dvořákův Turnov a Sychrov)
Festival Dvořákův Turnov a Sychrov je každoroční připomínkou pobytu velkého skladatele v Českém ráji. Letos se chystá již 64. ročník, který opět v původním duchu pořádá Spolek přátel hudebního festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov. Slavnostní zahájení proběhne v sobotu 1. června. I letos uvede festival koncerty hned v několika městech Libereckého kraje. Nedílnou součástí je rovněž Interpretační hudební dílna, která letos oslaví 20. výročí, a proto jí budou věnovány hned dva slavnostní koncerty. Recitál Jaroslava Svěceného a Karolíny Žmolíkové (zahajující koncert). Účinkují: Jaroslav Svěcený - housle, Karolína Žmolíková - soprán, Ludmila Juránková - klavír. Hudební festival/ koncert. Státní zámek Sychrov od 18 hodin. Vstupenky k dostání pouze na místě. Podrobnosti o celém festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov

středa 5. června

PJÉR LA ŠE´Z: OTCOVÉ A DCERY
Hlubinný psychoterapeut, hudebník, spisovatel, člověk, který spolupracuje s Jaroslavem Duškem na představeních Čtyři dohody, Pátá dohoda a Vizita, Pjér la Še´z přijíždí do Turnova s pořadem Otcové a dcery. Věčné téma vztahů v rodině, které nás determinují a ovlivňují celý život. Pokud jsou tyto konstelace vědomé a láskyplné, může náš život být šťastný a naplněný. Pokud ale ne, jeví se nám to často jako nepřekročitelná překážka. Můžeme to ale také chápat jako výzvu k vykročení na cestu k daleko vědomějšímu životu. Komponovaný pořad. Kino Sféra od 18 hodin. Pro informace ohledně vstupenek pište na: patrikspringer@email.cz

čtvrtek 6. června

PÍSNIČKY NAPŘÍČ: PRANIC A DUO NIKA
V červnovém pořadu „Písničky napříč" budou hosty Ondřeje Halamy a jeho skupiny Pranic dvě mladé turnovské gymnazistky Veronika Rubášová a Nikola Domácí, vystupující pod názvem Duo Nika. Duo Nika vzniklo v roce 2017. Děvčata o sobě píší: „Chodíme na gymnázium v Turnově, kde máme také divadelní soubor Rendez-Vous. Hudba i divadlo nás moc baví a jsme rády za každou příležitost, kdy můžeme dělat svými vystoupeními radost sobě i veřejnosti. Žánrově se naše hudba zařadit asi nedá. Prostě hrajeme to, co se nám líbí." Na svém kontě mají vedle účinkování na některých festivalech také ocenění z Porty.
Hudební skupinu Pranic tvoří dnes tři muzikanti. Jeden žije v Kladně, jeden v Praze a jeden v Turnově. Na hudební scéně se skupina s tímto názvem pohybuje už patnáct let. Začínala jako čtyřčlenná a později dokonce pětičlenná sestava. Dnes skupinu tvoří Ondřej Halama, kytarista, zpěvák a kapelník a autor většiny písní, které má kapela v repertoáru. Petr Babec, hráč na kontrabas a Oto Havle, akordeonista. Koncert. Kavárna KUS od 19 hodin. Vstupné v předprodeji 80 Kč / na místě 100 Kč / studenti 50 Kč.

úterý 11. června

ROMEO A JULIE
Věčný příběh Shakespearových milenců je znám na celém světě. Od premiéry Romea a Julie v roce 1965 v Královském baletu patří choreografie Kennetha MacMillana ke klasickým dílům moderního baletu. Choreografie vyjadřuje emoce dvou mladých lidí, kteří se do sebe zamilovali navzdory překážkám, jež zapříčiní tragický konec jejich příběhu. Obnovené inscenace dávají novým tanečníkům příležitost interpretovat nešťastné milence. Celý soubor se podílí na barvitosti a životě renesanční Verony, kde se živé dění na tržišti promění v souboj a rodinný konflikt přinese tragédii Montekům i Kapuletům. Umění v kině / Přímý přenos baletu. Kino Sféra od 20.15 hodin. Vstupné 250 Kč.

středa 12. června

RECITÁL LEOŠE ČEPICKÉHO, MICHALA KAŇKY A TOMÁŠE VÍŠKA (Dvořákův Turnov a Sychrov)
Festival Dvořákův Turnov a Sychrov je každoroční připomínkou pobytu velkého skladatele v Českém ráji. Letos se chystá již 64. ročník, který opět v původním duchu pořádá Spolek přátel hudebního festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov. I letos uvede festival koncerty hned v několika městech Libereckého kraje. Nedílnou součástí je rovněž Interpretační hudební dílna, která letos oslaví 20. výročí, a proto jí budou věnovány hned dva slavnostní koncerty.
Recitál Leoše Čepického, Michala Kaňky a Tomáše Víška. Slavnostní koncert k 20. výročí Interpretační hudební dílny mladých. Účinkují: Leoš Čepický - housle, Michal Kaňka - violoncello, Tomáš Víšek - klavír. Hudební festival/ koncert. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupenky k dostání pouze na místě. Více informací na www.dvorakuvturnovasychrov.eu

čtvrtek 13. června

RECITÁL ROMANA JANÁLA (Dvořákův Turnov a Sychrov)
Festival Dvořákův Turnov a Sychrov je každoroční připomínkou pobytu velkého skladatele v Českém ráji. Letos se chystá již 64. ročník, který opět v původním duchu pořádá Spolek přátel hudebního festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov. I letos uvede festival koncerty hned v několika městech Libereckého kraje. Nedílnou součástí je rovněž Interpretační hudební dílna, která letos oslaví 20. výročí, a proto jí budou věnovány hned dva slavnostní koncerty.
Recitál Romana Janála. Slavnostní koncert k 20. výročí Interpretační hudební dílny mladých. Účinkují: Roman Janál - baryton, Martin Levický - klavír. Hudební festival/ koncert. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupenky k dostání pouze na místě. Více informací na www.dvorakuvturnovasychrov.eu

úterý 18. června

VANDRÁCI VAGAMUNDOS
Herci Pavel Liška, Honza Révai a kameraman Hynek Bernard - VANDRÁCI VAGAMUNDOS - tři měsíce vandrovali po střední Americe. Nejdřív byli viděni v Panamě, pak mířili do džunglí Kostariky, vandrovali po velké Nikaragui, přes varování projeli Honduras, pak i zemi plnou vulkánů El Salvádor, nádhernou Guatemalu, maličké Belize a obrovské Mexiko. Vybavili se kamerami, foťáky a dronem. Chtěli poznat místní kulturu, indiánské legendy a zažít i nečekané. Cestopisný večer s Vandráky Pavlem Liškou a Honzou Révaiem, kteří na své přednášce představí i to, co se nevešlo do jejich cestovatelsko zábavného pořadu na Prima COOL. Cestopis. KC Střelnice od 19 hodin. Vstupné 280 Kč.

čtvrtek 27. června

O LÁSCE
Komorní hra sledující s lehce drastickým humorem pár středního věku, který ve svém přepychovém bytě probírá nejrůznější traumata dlouholetého manželského vztahu... Tak by se dal ve stručnosti shrnout obsah komedie, která otevře letošní Festival na Jizeře. Je půlnoc. Hodina pravdy. Hodina, kterou on a ona vybrali pro uspořádání vzájemného zúčtování. Ve francouzské konverzační komedii (Philippa Claudela) se ve strhujícím manželském duelu, po úspěšné inscenaci Otevřené manželství, opět představuje ověřená herecká dvojice Jana Krausová a Karel Roden v inscenaci divadla Studio Dva. Divadelní představení/ Festival na Jizeře. Letní kino od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 390 Kč / na místě 450 Kč.

pátek 28. června

FUNKIN´ TURNOV 2019
Celý Turnov a jeho nejbližší okolí už téměř rok netrpělivě vyhlíží další ročník festivalu, který nemá v republice obdoby. Čekání na Funkin´ Turnov 2019 skončí 28. června! A jako vždy pořadatelé z domovské kapely Funk Corporation nenechali nic náhodě a přivedli na podium u Kulturního centra Střelnice ty nejlepší, které současná funk-soul-r´n´b scéna nabízí. Letos se navíc představí nejen česká scéna. Svůj comeback totiž v srdci Českého ráje oslaví United Flavour se španělskou frontmankou Sista Carmen v čele. Skvadra, která už dvanáct let servíruje mix reggae, hip-hopu a world music představí svůj nový singl. Vycházející generaci elektronického pop-funku reprezentuje Sofian Medjmedj, který se proslavil spoluprací s Benem Cristovao a Lazer Vikingem a nabídne před Střelnicí svůj pohled na melodické písně podbarvené analogovými beaty. Celý festival pak odstartuje trojice Foxy Mama inspirovaná zvukem 60. a 70. let, aktuálně dobývající pražská klubová podia. Nemůžou chybět ani téměř domácí a přesto ještě stále dosti albánští Hitfakers, kteří před svoji početnou crew turnovských fans přijedou představit nový, více elektronický sound. A když k tomu všemu připojíme domácí Funk Corporation, program je kompletní. Přes celý region rozkročená soulová úderka přiváží letos playlist, který ukazuje, jak by vypadaly hudební dějiny, pokud by všichni hráli funk! Hudební festival. Před KC Střelnice od 18 hodin. Vstupné v předprodeji 230 Kč / na místě 280 Kč / děti do 15 let zdarma.

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Festival Dvořákův Turnov a Sychrov představí opět klasickou hudbu

Co jste zmeškali z turnovské kultury v květnu?

Aktuální kultura ve městech Pojizeří:

Červnová nabídka kina Sféra v Turnově

Akce Kulturního centra Golf Semily v červnu

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v červnu

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji
Semilské muzeum restauruje své sbírky
Práce v Nádražní ulici a pod viaduktem v Turnově ovlivní počasí
Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci
Důvody vzniku Domácího hospice Duha v Hořicích osvětlí Jana Sieberová

Nejčtenější články

16.10.: Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
16.10.: Výstava Sametová revoluce v Semilech připomíná 30 let staré události
17.10.: I.B třída: Semily vyhrály v Jablonečku, zvítězily i Přepeře a Bozkov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT