Česko zpívá koledy spolu s cimbálovkou Dušana Kotlára v Pěnčíně

10.12.2016 21:31:19 | Autor: pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Pěnčín u Turnova

Česko zpívá koledy spolu s cimbálovkou Dušana Kotlára v Pěnčíně

Již VI. ročník akce Česko zpívá koledy je výjimečná akce v tom, že se ve stejnou dobu koná na různých místech nejen naší republiky, ale i v zahraničí. Poslechnout si a zazpívat vánoční koledy můžete i v Pěnčíně spolu s cimbálovou muzikou Dušana Kotlára a sólistkou Olgou Kostelencovou.

Prostřednictvím elektronického formuláře je možné v přihlášených městech rozsvítit hvězdu. O to vše se postarali i v Pěnčíně, takže hvězda bude svítit i v této obci. Akce vypukne v 18.00 ve středu 14. 12. 2016 v místním Kulturním domě.

Vedle vybraných klasických koled zazní i díla autorů jako například G. Verdi, B. Smetana, A. Dvořák, E. Kalmán, G. Bizet, J. Offenbach, F. Lehár, W.A. Mozart, L. Cohen a další.

Hlavní kouzlo je v tom, že tisíce lidí po celé republice, ale i v zahraničí, budou ve stejný okamžik a v určeném pořadí hromadně zpívat koledy. A to je na tom to nejkrásnější, takže by jistě bylo škoda, když byste nebyli u toho. Vstupné je zdarma, občerstvení bude zajištěno. Přijďte si společně zazpívat vánoční koledy a prožít příjemný adventní čas.

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026

Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.

Obojživelníci se v Libereckém kraji opět dostanou k rybníkům bezpečně

Liberecký kraj bude i letos přenášet obojživelníky přes silnice na místa, kde se rozmnožují, aby nedocházelo k jejich hromadným úhynům. Krajská rada včera schválila podání žádosti o dotaci z programu Ministerstva životního prostředí, který podporuje péči o přírodu a chráněné druhy. „Projekt se osvědčil již v předchozích letech a díky němu se podařilo zachránit stovky žab a čolků. Každý rok sledujeme, jak se zvířata bezpečně dostávají na svá místa rozmnožování, a víme, že podobné akce veřejnost velmi oceňuje," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea
Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
Nový rok zahájili Maloskalští výhrami nad Havlíčkovým Brodem
Agentura regionálního rozvoje už 30 let mění k lepšímu Liberecký kraj
Pralyžaři opět míří na zásadské závody postaru

Nejčtenější články

29.01.: ČEZ Jizerská 50 již klepe na dveře
29.01.: Nízkoprahové centrum v Semilech nabízí pomocnou ruku pro mládež
30.01.: Pralyžaři opět míří na zásadské závody postaru

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT