Čeští sdruženáři zahájili náročnou přípravu na zimní olympiádu

03.06.2017 13:31:18 | Autor: vz | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou,Harrachov,Liberecký kraj

Čeští sdruženáři zahájili náročnou přípravu na zimní olympiádu

V minulých dnech zahájili čeští reprezentanti v severské kombinaci přípravu na vrchol nadcházející zimní sezony, jímž jsou olympijské hry v Pchjongčchangu. Cílem je odčinit tam nepříliš úspěšné vystoupení na letošním mistrovství světa v Lahti. Sedmičlenný kádr pod vedením trenéra Vladimíra Šmída má za sebou úvodní, dvoutýdenní soustředění v Liberci a také týdenní skokanský trénink na umělé hmotě v německém středisku Breitenberg.

V přípravě jsou zařazeni závodníci Dukly Liberec Lukáš Daněk, Miroslav Dvořák, Ondřej Pažout, Tomáš Portyk, Jan Vytrval, Martin Zeman a David Zemek. Trojlístek Pažout, Vytrval, Zemek jsou přitom věkově ještě junioři.

„V Liberci jsme se zaměřili na všeobecný a v Breitenbergu na skokanský trénink - zdejší můstek K75 je optimální pro začátek letní přípravy. Ta proti uplynulé sezoně dozná změn. Přibude v ní počet tréninkových hodin, budeme také důslednější v objemech skokanských i běžeckých bloků a samozřejmě zvýšíme náročnost. Kluci jsou zatím všichni zdravotně v pořádku, vědí, co je čeká, a do tréninku mají velkou chuť," hodnotil úvodní fázi trenér Vladimír Šmíd.

Forma českých sdruženářů by měla kulminovat na zimní olympiádě v korejském Pchjongčchangu ve dnech 9. - 25. února 2018. Pro juniory bude naopak vrcholem sezony juniorský světový šampionát ve švýcarských střediscích Goms a Kandersteg na přelomu ledna a února 2018.

„Olympijské hry jsou pro závodníky i trenéry mimořádnou událostí a chceme na ně být dobře připraveni. Myslím, že se v družstvu vytvořila velice dobrá parta, v níž se kluci vzájemně hecují a motivují. Věříme, že v této sezoně znovu zabere i Mirek Dvořák. Vedení úseku i náš realizační tým jsme mu nastavili přísnější pravidla i tréninkový režim. Mirek na sobě chce pracovat, cítí, že se blíží vrchol jeho kariéry, a rád by se znovu probojoval do světové špičky," řekl Vladimír Šmíd.

V současné době se reprezentační sdruženářský výběr připravuje v Harrachově, poté 9. června odcestuje na další skokanské soustředění do rakouského střediska Eisenerzu. Hned po návratu čekají závodníky skokanské starty - 16. června na Velké ceně Lomnice nad Popelkou a ve dnech 24.-25. června v závodě O Pohár starosty v Rožnově pod Radhoštěm.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tomáš Portyk obhájil vítězství v anketě o nejlepšího českého sdruženáře
Youth Cup v Harrachově dvakrát pozlatil českým barvám David Zemek
Tomáš Portyk obhájil titul na MČR v letní severské kombinaci
Tomáš Portyk zvítězil poprvé v anketě o nejlepšího českého sdruženáře
Miroslav Dvořák obhájil v Harrachově český titul v severské kombinaci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semily uvidí vánoční koncert Kamila Střihavky a Leaders!
Skvělé výhry turnovských basketbalistů v Náchodě a Trutnově
V pořadí již čtvrté Zpívání mezi betlémy chystají v lomnickém muzeu
Za Sněhurkou a trpaslíky do Slané u Semil
Při požáru chaty v Liberci uhořel jeden člověk, další je zraněný

Nejčtenější články

05.12.: Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice
05.12.: Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
05.12.: V Turnově již připravují tradiční adventní trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT