Čeští sdruženáři zahájili náročnou přípravu na zimní olympiádu

03.06.2017 13:31:18 | Autor: vz | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou,Harrachov,Liberecký kraj

Čeští sdruženáři zahájili náročnou přípravu na zimní olympiádu

V minulých dnech zahájili čeští reprezentanti v severské kombinaci přípravu na vrchol nadcházející zimní sezony, jímž jsou olympijské hry v Pchjongčchangu. Cílem je odčinit tam nepříliš úspěšné vystoupení na letošním mistrovství světa v Lahti. Sedmičlenný kádr pod vedením trenéra Vladimíra Šmída má za sebou úvodní, dvoutýdenní soustředění v Liberci a také týdenní skokanský trénink na umělé hmotě v německém středisku Breitenberg.

V přípravě jsou zařazeni závodníci Dukly Liberec Lukáš Daněk, Miroslav Dvořák, Ondřej Pažout, Tomáš Portyk, Jan Vytrval, Martin Zeman a David Zemek. Trojlístek Pažout, Vytrval, Zemek jsou přitom věkově ještě junioři.

„V Liberci jsme se zaměřili na všeobecný a v Breitenbergu na skokanský trénink - zdejší můstek K75 je optimální pro začátek letní přípravy. Ta proti uplynulé sezoně dozná změn. Přibude v ní počet tréninkových hodin, budeme také důslednější v objemech skokanských i běžeckých bloků a samozřejmě zvýšíme náročnost. Kluci jsou zatím všichni zdravotně v pořádku, vědí, co je čeká, a do tréninku mají velkou chuť," hodnotil úvodní fázi trenér Vladimír Šmíd.

Forma českých sdruženářů by měla kulminovat na zimní olympiádě v korejském Pchjongčchangu ve dnech 9. - 25. února 2018. Pro juniory bude naopak vrcholem sezony juniorský světový šampionát ve švýcarských střediscích Goms a Kandersteg na přelomu ledna a února 2018.

„Olympijské hry jsou pro závodníky i trenéry mimořádnou událostí a chceme na ně být dobře připraveni. Myslím, že se v družstvu vytvořila velice dobrá parta, v níž se kluci vzájemně hecují a motivují. Věříme, že v této sezoně znovu zabere i Mirek Dvořák. Vedení úseku i náš realizační tým jsme mu nastavili přísnější pravidla i tréninkový režim. Mirek na sobě chce pracovat, cítí, že se blíží vrchol jeho kariéry, a rád by se znovu probojoval do světové špičky," řekl Vladimír Šmíd.

V současné době se reprezentační sdruženářský výběr připravuje v Harrachově, poté 9. června odcestuje na další skokanské soustředění do rakouského střediska Eisenerzu. Hned po návratu čekají závodníky skokanské starty - 16. června na Velké ceně Lomnice nad Popelkou a ve dnech 24.-25. června v závodě O Pohár starosty v Rožnově pod Radhoštěm.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tomáš Portyk obhájil vítězství v anketě o nejlepšího českého sdruženáře
Youth Cup v Harrachově dvakrát pozlatil českým barvám David Zemek
Tomáš Portyk obhájil titul na MČR v letní severské kombinaci
Tomáš Portyk zvítězil poprvé v anketě o nejlepšího českého sdruženáře
Miroslav Dvořák obhájil v Harrachově český titul v severské kombinaci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Obrázky na útěku rozdělily přítomné, nikoli ovšem umělecky

Vernisáž výstavy obrazů malovaných utečenci v uprchlickém táboře na řeckém ostrově Lesbos ohromila návštěvníky ve foyer Městského divadla Jablonec nad Nisou nejen svoji čistotou, ale i uměleckým provedením, a to navzdory tomu, že jejich autoři jsou amatéři. Podrobnosti a fotogalerie z vernisáže na Našem Jablonecku

V Turnově uzavřou schodiště z ulice Nad Perchtou do Koškovy ulice

Ředitelství silnic a dálnic ČR informuje, že od 12. srpna do 31. srpna 2019 dojde k uzavření schodiště, které vede z ulice nad Perchtou do ulice Koškova. Schodiště je spojeno s mostem na silnici I/35 na průtahu. Důvodem je pokračující rekonstrukce mostu na silnici I/35 nad Koškovou ulicí. Předchozí článek o opravách mostu na silnici I/35


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sedm perel astronomie v semilském muzeu
Krajský přebor: Turnov podruhé nadílel sedmičku a vede tabulku
TU Liberec vyvíjí chameleoní kamufláž pro armádu
Obrazem: 8. ročník festivalu ZasTenRock
Železnické hudební léto zakončí koncert Yolo kvartetu

Nejčtenější články

18.08.: Přehled fotbalových výsledků druhého podzimního kola
16.08.: Na motoristy u Turnova dohlížel vrtulník
16.08.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 16. až 18. srpna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT