Chalupu v Jablonci nad Jizerou zachvátily plameny, škoda je milion a půl

30.10.2014 09:55:26 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Jablonec nad Jizerou

Chalupu v Jablonci nad Jizerou zachvátily plameny, škoda je milion a půl

Až do brzkých čtvrtečních ranních hodin bojovali hasiči s požárem poloroubené chalupy v Horní Dušnici, části Jablonce nad Jizerou. V objektu se naštěstí nikdo nenacházel, ale kvůli pozdnímu ohlášení byla chalupa ohněm zcela zasažena a způsobená škoda je odhadnuta na 1,5 milionu korun.

Požár ve středu večer ohlásil člověk, který viděl naproti přes údolí chalupu v plamenech. „K oznámení došlo ve 22:36 hodin na tísňovou linku 112. Operačních důstojník vyhlásil poplach jednotkám druhého stupně a na místo dorazilo pět jednotek hasičů s šesti cisternovými automobilovými stříkačkami i výškovou technikou," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Na místě zasahovaly jednotky HZS LK PS Jilemnice, HZS LK PS Semily, dobrovolné jednotky Jablonec nad Jizerou, Rokytnice nad Jizerou a Poniklá.

Kvůli pozdnímu ohlášení byl objekt v době příjezdu hasičů zcela zasažen požárem, hasiči dovnitř již nemohli vstoupit a po několika chvílích se propadla střešní konstrukce. Hasební práce tak započaly vnější cestou a hasiči požár postupně likvidovali pomocí několika vodních proudů. „Kolem půl druhé ráno zamířily jednotky zpět na základny, až do čtyř hodin na místě zůstali místní z Jablonce na Jizerou. Škoda způsobená požárem byla odhadnuta na 1,5 milionu korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 500 000 Kč. Příčina je zatím v šetření," dodala Štrauchová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovští hasiči zachraňovali ve svátek srnku i zasahovali u požáru
Požár lesa u Kacanov prověřil hasiče z Turnovska
Ve Stružinci hořela dílna, u kamen chytly hobliny a požár se šířil
Požár zachvátil rekonstruovanou chalupu ve Svojku, škoda je půl milionu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
Prvními zápasy začal zimní turnaj v Lomnici nad Popelkou
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Dalmach v Plzni vychytali domácí brankáři
Úpravy muzea v Turnově přinesou víc minerálů i fotogalerii Heckela

Nejčtenější články

26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí
27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT