Chodkyně Anežka Drahotová stříbrná na ME v Berlíně

11.08.2018 19:37:10 | Autor: pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Bývalá studentka Sportovního gymnázia v Jilemnici Anežka Drahotová na berlínském Mistrovství Evropy v atletice získala pro Českou republiku druhou medaili ve stříbrné barvě ze sobotního závodu v chůzi na 20 kilometrů.

Česká chodkyně nestačila pouze na Španělku Máriu Perezovou, která navázala na triumf svého reprezentačního kolegy Álvaro Martína v kategorii mužů. Start závodu žen byl přitom kvůli úniku plynu téměř o dvě hodiny odložen. Chodkyně tak musely v závěrečné přípravě improvizovat a na kilometrový okruh vyrazily nezvykle společně s muži.

Drahotovou ovšem komplikace nijak nepoznamenaly, na trati udávala tempo, a dokonce několikrát vedla. Po bronzu, který získala jako devatenáctiletá v roce 2014 v Curychu, vystoupala ještě o jeden stupínek výše.

ME 20 km chůze žen: 1. Pérezová (Šp.) 1:26:36, 2. Drahotová (ČR) 1:27:03, 3. Palmisanová (It.) 1:27:30, 4. Virbalyteová 1:27:59, 5. Vaiciukevičiuteová (obě Lit.) 1:28:07, 6. Garcíaová (Šp.) 1:28:15.