Chronicky nemocné děti se s Mořským koníkem opět podívají k moři
14.01.2012 21:41:12 | Autor: TK | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Pojizeří
Třítýdenní léčebně-ozdravné pobyty u moře mohou letos opět absolvovat stovky chronicky nemocných dětí, které jsou registrovány u VZP. S Mořským koníkem zavítají na poloostrov Chalkidiki v Řecku nebo ostrov Hvar v Chorvatsku i děti z Pojizeří.
S Mořským koníkem loni z Libereckého kraje absolvovalo ozdravné pobyty u moře téměř dvě stě dětí. Přihlášky na letošní turnusy přijímá Všeobecná zdravotní pojišťovna již od středy 4. ledna 2012.
„V Libereckém kraji se na klientské pracoviště VZP v České Lípě, Jablonci n. N. Liberci a v Semilech musí dostavit osobně oba zákonní zástupci, pokud nejde o osamělého rodiče. S přepážkovými pracovnicemi mohou projednat termín odjezdu dětí," sdělil za VZP mluvčí Stanislav Šetina.
VZP v roce 2012 vypraví celkem deset turnusů do obou přímořských letovisek. Třítýdenní pobyt u moře dětem pomáhá posilovat imunitu a snižuje krátkodobou absenci ve škole. Dlouhodobý pobyt u moře s důrazem na zdravý pohyb, klimatoterapii, odpočinek a pravidelné stravování je pro tyto děti velmi přínosný. V roce 2010 odcestovalo z Libereckého kraje celkem 186 dětí, z toho bylo 26 z okresu Semily.
Bližší informace najdete na webových stránkách www.morsky-konik.cz, můžete také volat infolinku 844 117 777 nebo poslat svůj dotaz na info@vzp.cz.
Další zprávy ze zdravotnictví
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Zlatá medaile s českým rekordem putuje do Jablonce
Na Mistrovství České republiky, které proběhlo o víkendu v Ostravě, dosáhla dorostenka Klára Kaděrová z atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec výrazného úspěchu. V rozběhu na 60 metrů nejprve zvítězila časem 7.39 s, což znamenalo nový národní rekord. Ve finále suverénně zvítězila, vybojovala zlatou medaili a její čas 7.36 s znamenal opět nový český rekord. Velkou zásluhu na tomto výkonu má její trenér Jiří Randák, který ji dokázal skvěle připravit na její vrcholný závod sezony. Podrobný článek
Město Jablonec dá dvacet tisíc pro Zdravotní klauny
Jablonec nad Nisou uvolní ze svého rozpočtu peněžitý dar ve výši 20 000 korun pro organizaci Zdravotní klaun, o.p.s., na podporu realizace zdravotních klauniád pro děti hospitalizované v Nemocnici Jablonec nad Nisou. „Zdravotní klauni dokáží dětem i jejich rodinám alespoň na chvíli ulevit od stresu a obav, které hospitalizace přináší. Jejich práce má skutečný lidský rozměr a pozitivní dopad na psychiku malých pacientů. Proto považuji za důležité, aby město tuto činnost podpořilo," řekla jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Nejnovější články
Připomínáme si Světový den divoké přírody
Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky
Březnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Do semifinále krajské ligy postoupil Turnov, který vyřadil Lomnici
Kam za sportem a zábavou o víkendu 27. února až 1. března
Nejčtenější články
28.02.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 27. února až 1. března
02.03.: Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky
01.03.: Do semifinále krajské ligy postoupil Turnov, který vyřadil Lomnici
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.