Cimrmani a spol odebrali v Podspálově vodu pro Evropu

01.06.2011 06:33:22 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Bozkov,Benešov u Semil,Semily

Cimrmani a spol odebrali v Podspálově vodu pro Evropu

V sobotu 28. května se konalo u Hotelu Pod Spálovem setkání, které připomnělo letošní výročí 135 let od narození propagátora české turistiky Jana Kamenického a také 70 let od otevření Kamenického stezky. Na účastníky čekal kulturní program i pamětní listy.

Semilský rodák Jan Kamenický se zasloužil o vznik stezky, která vede údolím Jizery ze Semil na Spálov nad známější Riegrovou stezkou. Akci nazvanou Setkání u soutoku Kamenice a Jizery pořádaly Klub českých turistů Semily a Klub českých turistů Benešov u Semil.

Od 11 do 14 hrála country kapela Hobrbule, pak nastoupila se svým recitačně - pantomimickým ztvárněním Podkrkonošská a Pojizerská společnost přátel Járy Cimrmana. Ve 14 hodin byla odebrána voda ze soutoku Kamenice a Jizery, která bude odeslána do Děčína, kde se shromáždí všechna voda z českých řek a pošle do Španělska v rámci projektu Voda ze střechy Evropy.

Pamětní účastnický list Přítomným turistům se rozdávaly účastnické listy, na které přišla ještě razítka a zájemcům se prodávali i odznaky. „Počasí nám vyšlo, muzika se snad líbila a tohle místo má rozhodně svého génia loci. Takže spokojenost," uvedla účastnice a členka skupiny Hobrbule Ája Matěchová.

Projekt Voda ze střechy Evropy souvisí s celoevropským setkání turistů Eurorando, které se koná jednou za pět let. První ročník se uskutečnil v roce 2001 ve francouzském Štrasburku, druhý v roce 2006 v Českých Budějovicích a letos organizují Španělé v Andalusii třetí ročník, který bude mít slavnostní vyvrcholení v říjnu v Granadě.

Tématem nadcházejícího Euroranda 2011 je voda jako životadárná tekutina, jako stále vzácnější zdroj, který by se lidé měli učit využívat hospodárně a ekologicky. V rámci Euroranda tak bude odebírána voda z mnoha evropských toků a postupně slévána podle jednotlivých regionů a povodí a při závěrečném ceremoniálu slita do kašny ve španělské Granadě.

Pozvánka na akci: Setkání na soutoku Kamenice a Jizery uctí propagátora turistiky

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Státní svátek uzavře turnovský sběrný dvůr a kompostárnu

V pondělí 6. července 2020 bude z důvodu státního svátku uzavřen Sběrný dvůr Vesecko a také Kompostárna na Malém Rohozci. Služby tedy můžete využít opět až v úterý 7. července.

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Turn-off rock fest přinesl popáté nálož ostřejší muziky
Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
Lidové chaloupky z Železnobrodska představuje výstava Petra Luniaczka
I v Turnově mohou podnikatelé získat snížení nájmu
Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista

Nejčtenější články

05.07.: Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
06.07.: FOTO: Turn-off rock fest přinesl popáté nálož ostřejší muziky
05.07.: Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT