Cizinec v Harrachově křičel na kolemjdoucí, že je nakazí koronavirem

07.05.2020 21:27:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily,Harrachov

Cizinec v Harrachově křičel na kolemjdoucí, že je nakazí koronavirem

Občany města Harrachov a také policisty potrápil během měsíce dubna několikrát 50letý cizinec, který různě pobýval v této obci. Cizinec nemá na území České republiky hlášené žádné místo pobytu a po Česku se pohybuje bez cestovního dokladu. Rovněž zde také nikde nepracuje.

„Během měsíce dubna se muž opakovaně v centru Harrachova na veřejných místech dopouštěl hrubých neslušností. Zpravidla si dal alkohol, který si nakoupil v místní prodejně a následně se nevhodně choval na veřejných prostranstvích. Opilý se povaloval na zemi, močil na veřejnosti, vulgárně nadával kolemjdoucím a na přivolané policisty byl agresivní a nespolupracoval s nimi. Dne 16. dubna dokonce na veřejnosti vykřikoval, že má koronavirus a všechny nakazí. Při nákupech v místní prodejně se několikrát choval nepřijatelně. I zde vykřikoval, že má koronavirus a ostatní nakazí. Sahal na zboží holýma rukama, nepoužíval ochranu obličeje, nadával personálu prodejny a odmítal dodržovat v době vyhlášeného nouzového stavu v Česku nastavená pravidla," shrnula tisková mluvčí krajského ředitelství Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Policisté zprvu zahájili úkony trestního řízení ve věci možného zločinu "šíření nakažlivé lidské nemoci". Muže policisté zadrželi a vzhledem ke zdravotnímu stavu jej předali do Krajské nemocnice Liberec do doby, než byly prokázány výsledky testu Covid-19, které se naštěstí ukázaly negativní. To byla dobrá zpráva i pro policisty, kteří přišli s mužem do kontaktu a při eskortě muže do nemocnice ještě netušili, zda si muž ze všech jen takzvaně "střílí" nebo nákazu skutečně má. Poté, co vyšlo najevo, že muž si vše vymyslel, prověřovali policisté možné spáchání trestného činu "šíření poplašné zprávy". Zde však nedošlo ve všech bodech k naplnění skutkové podstaty daného trestného činu.

„V uplynulých dnech zahájil komisař Služby kriminální policie a vyšetřování trestní stíhání 50letého cizince pro přečin "výtržnictví", za který jej nyní soud může poslat až na tři roky do vězení. Jednání muže, kdy nedodržoval nařízení vlády o povinném nošení ochranných prostředků obličeje, policisté postoupili jako přestupek Krajské hygienické stanici v Liberci. Za pobyt na území České republiky bez cestovního dokladu mu Cizinecká policie uložila pokutu," sdělila Vladimíra Šrýtrová.

Problémy s tímto mužem neměli nyní pouze policisté v Harrachově, ale v minulosti potrápil i občany a policisty v Karlových Varech, kde byl již pro trestný čin výtržnictví Okresním soudem v Karlových Varech odsouzen podmíněným trestem odnětí svobody.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Podvodníci se snaží vymámit z podnikatelů platby za údajné reklamy
Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po podvodníkovi
Policie žádá o pomoc při pátrání po handbiku ze Svijan

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky
Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy
Den dětí 2020 bude v Turnově až 13. června!
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku

Nejčtenější články

01.06.: Nadměrný náklad vyjel z Jablonného a mířil do Červené Vody
02.06.: FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT