Co dělá jednotlivce a organizace úspěšnými ukáže přednáška v Jilemnici

15.09.2021 11:23:53 | Autor: Marcel Martin, NF Filantia | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Jilemnice

Co dělá jednotlivce a organizace úspěšnými ukáže přednáška v Jilemnici

Spolek Mnoho světů v Jilemnici a Nadační fond Filantia pořádají přednášku Co dělá jednotlivce a organizace úspěšnými. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 16. září 2021 v 17 hodin v prostorách Kulturního domu Jilm, Roztocká 500, 514 01 Jilemnice. Vstup je zdarma.

Cílem přednášky je otevřít prostor pro konstruktivní diskuzi o závažných otázkách a problémech, které tato zlomová doba přináší, a pomoci tak společnosti proměnit současnou krizi v příležitost. Posláním organizátorů je přizvat do debaty odborníky na management, mediaci, psychologii a další obory.

Mezi potvrzené řečníky patří Jiří Devát, jenž během své kariéry zastával vysoké manažerské pozice ve firmách Microsoft, Cisco Systems a Czech Airlines. Díky tomu se stal uznávaným lídrem pro rozvoj obchodních strategií nadnárodních společností. Miroslav Škoda je konzultantem pro lidské zdroje, komunikaci a marketing. Působil jako ředitel rozhlasové stanice Frekvence 1 po dobu jedenácti let. Annabelle Diamantino, její zkušenosti s budováním a péčí o silné týmy ji vedly k tomu, aby se ujala projektů jako zprostředkovatelka zaměstnanců, kde její rolí bylo poskytovat mediační služby a spolupracovat se stranami sporu na dosažení vzájemně uspokojivého řešení. Více se o řečnících se dočtete zde. Podívejte se také na video z TV Filantia, které jsme vytvořili ve spolupráci s psychologem Pavlem Beňem na téma patologické vztahy na pracovišti.

Problém násilí na pracovišti není jen etický problém, ale i problém ekonomický. Lidem, kteří se s patologickými jevy dostanou do styku, byť jen jako nezúčastnění svědci, prudce klesá produktivita. Pokud třetina zaměstnanců deklaruje, že mají tu zkušenost, je to i značný ekonomický problém a firmy by ho ve vlastním zájmu měli řešit. Pro management a vlastníky firem jsou důležité identifikace a řešení patologických jevů, které ovlivňují efektivní fungování pracovního kolektivu.

88 % případů šikany, respektive nějaké formy psychického násilí nikdo fakticky neřeší. 45 % případů nikdo ani neoznámí. V 43 % se oběť snaží řešit problém neformálně. Patologické vztahy v kolektivu poškozují celou firmu. Procesy jsou nastavené tak, že jednotlivce je možné obětovat ve prospěch celku. Ale funguje to obráceně - negativní jevy se multiplikují do celé pracovní skupiny nebo firmy. Negativní dopad na výkonnost má už jen pocit, že k šikaně dochází. Mnohdy takto pracovníci mohou hodnotit i nezvládnutou komunikaci ze strany nadřízeného. Dopad na pracovní morálku a výkon je ale stejný. Data výzkumu nám říkají, že zhruba třetina případů představuje nějaký druh jednorázového konfliktu s nadřízeným nebo kolegou. A zaměstnanci to mylně označí za šikanu a chovají se tak - tedy opět ztráta motivace, fluktuace a pro firmu rostoucí náklady. Je v bytostném zájmu firem lidem seznámit se s termínem Vztahová kultura.

Data z výzkumu Nadačního fondu Filantia:

48 % zaměstnanců není v práci spokojeno (19 % z důvodu nedostatečného finančního ohodnocení, 10 % kvůli nedostatku adekvátního uznání vůči jimi vykonávané práce, 9 % z důvodu špatné atmosféry na pracovišti, 8 % zaměstnanců je nespokojeno z důvodu, jenž pramení v samotné náplni práce).

Nejvíce zaměstnanci čelí útokům nadřízeného (bossing) 51% a kolegů (mobbing) 36 %.

Pachatelé: 53 % muži, 47 % ženy. Oběti: 58 % ženy, 42 % ženy. V 64 % případů je obětí jednotlivec, ve 24 % skupina pracovníků. V 71 % případů je obětí řadový zaměstnanec, v 15 % střední a vyšší management, ve 3 % majitel firmy nebo TOP management. Chování útočníka obhajuje: 23 % nadřízený, 19 % kolega útočníka, 13 % kolega oběti (27 % případů nikdo).

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj hledá Památku roku pro letošek. Nominace přijímá do 30. dubna

Již jen několik dní je možné přihlásit se do devátého ročníku soutěže Památka roku 2023 Libereckého kraje; termín vyprší 30. dubna. Soutěž, jejímž cílem je upozornit na úspěšné obnovy kulturních památek a poukázat na ojedinělé stavby v našem regionu, vypisuje Liberecký kraj. „Skutečně velice stojíme o to, aby se nám hlásilo co nejvíce majitelů úspěšných obnov památek. Jejich obnovy jsou inspirací příkladem pro ostatní majitele," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu Libereckého kraje. Předchozí článek

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V semilském muzeu připomenou 100. výročí narození Lubo Králíčka
Turnovská Špéra a Pulpur spojily síly a vznikla mísa Opulens
Jablonec nad Nisou je podle ankety opět pro podnikání zaslíbený!
Krkonošské louky mohou dál rozkvétat
Ensemble Flair a Jan Rokyta rozsvítí Fabriku 1861

Nejčtenější články

24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
24.04.: Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT