Co dělá jednotlivce a organizace úspěšnými ukáže přednáška v Jilemnici

15.09.2021 11:23:53 | Autor: Marcel Martin, NF Filantia | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Jilemnice

Co dělá jednotlivce a organizace úspěšnými ukáže přednáška v Jilemnici

Spolek Mnoho světů v Jilemnici a Nadační fond Filantia pořádají přednášku Co dělá jednotlivce a organizace úspěšnými. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 16. září 2021 v 17 hodin v prostorách Kulturního domu Jilm, Roztocká 500, 514 01 Jilemnice. Vstup je zdarma.

Cílem přednášky je otevřít prostor pro konstruktivní diskuzi o závažných otázkách a problémech, které tato zlomová doba přináší, a pomoci tak společnosti proměnit současnou krizi v příležitost. Posláním organizátorů je přizvat do debaty odborníky na management, mediaci, psychologii a další obory.

Mezi potvrzené řečníky patří Jiří Devát, jenž během své kariéry zastával vysoké manažerské pozice ve firmách Microsoft, Cisco Systems a Czech Airlines. Díky tomu se stal uznávaným lídrem pro rozvoj obchodních strategií nadnárodních společností. Miroslav Škoda je konzultantem pro lidské zdroje, komunikaci a marketing. Působil jako ředitel rozhlasové stanice Frekvence 1 po dobu jedenácti let. Annabelle Diamantino, její zkušenosti s budováním a péčí o silné týmy ji vedly k tomu, aby se ujala projektů jako zprostředkovatelka zaměstnanců, kde její rolí bylo poskytovat mediační služby a spolupracovat se stranami sporu na dosažení vzájemně uspokojivého řešení. Více se o řečnících se dočtete zde. Podívejte se také na video z TV Filantia, které jsme vytvořili ve spolupráci s psychologem Pavlem Beňem na téma patologické vztahy na pracovišti.

Problém násilí na pracovišti není jen etický problém, ale i problém ekonomický. Lidem, kteří se s patologickými jevy dostanou do styku, byť jen jako nezúčastnění svědci, prudce klesá produktivita. Pokud třetina zaměstnanců deklaruje, že mají tu zkušenost, je to i značný ekonomický problém a firmy by ho ve vlastním zájmu měli řešit. Pro management a vlastníky firem jsou důležité identifikace a řešení patologických jevů, které ovlivňují efektivní fungování pracovního kolektivu.

88 % případů šikany, respektive nějaké formy psychického násilí nikdo fakticky neřeší. 45 % případů nikdo ani neoznámí. V 43 % se oběť snaží řešit problém neformálně. Patologické vztahy v kolektivu poškozují celou firmu. Procesy jsou nastavené tak, že jednotlivce je možné obětovat ve prospěch celku. Ale funguje to obráceně - negativní jevy se multiplikují do celé pracovní skupiny nebo firmy. Negativní dopad na výkonnost má už jen pocit, že k šikaně dochází. Mnohdy takto pracovníci mohou hodnotit i nezvládnutou komunikaci ze strany nadřízeného. Dopad na pracovní morálku a výkon je ale stejný. Data výzkumu nám říkají, že zhruba třetina případů představuje nějaký druh jednorázového konfliktu s nadřízeným nebo kolegou. A zaměstnanci to mylně označí za šikanu a chovají se tak - tedy opět ztráta motivace, fluktuace a pro firmu rostoucí náklady. Je v bytostném zájmu firem lidem seznámit se s termínem Vztahová kultura.

Data z výzkumu Nadačního fondu Filantia:

48 % zaměstnanců není v práci spokojeno (19 % z důvodu nedostatečného finančního ohodnocení, 10 % kvůli nedostatku adekvátního uznání vůči jimi vykonávané práce, 9 % z důvodu špatné atmosféry na pracovišti, 8 % zaměstnanců je nespokojeno z důvodu, jenž pramení v samotné náplni práce).

Nejvíce zaměstnanci čelí útokům nadřízeného (bossing) 51% a kolegů (mobbing) 36 %.

Pachatelé: 53 % muži, 47 % ženy. Oběti: 58 % ženy, 42 % ženy. V 64 % případů je obětí jednotlivec, ve 24 % skupina pracovníků. V 71 % případů je obětí řadový zaměstnanec, v 15 % střední a vyšší management, ve 3 % majitel firmy nebo TOP management. Chování útočníka obhajuje: 23 % nadřízený, 19 % kolega útočníka, 13 % kolega oběti (27 % případů nikdo).

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj vypsal konkurz na ředitele Vlastivědného muzea v České Lípě

Šestileté funkční období letos završuje ředitel Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Liberecký kraj proto vyhlásil výběrové řízení na obsazení této pozice, kam se může stávající ředitel rovněž znovu přihlásit. Ředitel českolipského muzea, Zdeněk Vitáček končí ve své funkci k 30. listopadu letošního roku. Do výběrového řízení na obsazení pozice ředitele Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě se mohou zájemci hlásit od 16. září 2021 do 18. října 2021. Veškeré bližší informace naleznou na úřední desce Krajského úřadu Libereckého kraje.

Při akci Běhá celé Rádlo vybrali 23 tisíc pro dvě organizace

 

Při akci Běhá celé Rádlo vybrali 23 tisíc pro dvě organizace Za pěkného slunného počasí se v sobotu 4. září konal v obci Rádlo již 9. ročních charitativní akce Běhá celé Rádlo. Celkem bylo vybráno 23 000 korun, částka byla rozdělena mezi dvě organizace - Hospic svaté Zdislavy v Liberci a Klub CF podporující nemocné cystickou fibrózou. Podrobnosti a fotogalerie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hořela garáž ve Stružinci, hasiči zachránili auto i přilehlý dům
Na Malé Skále došlo k vážné nehodě dvou aut
V Semilech zahájí výstavu Století českého volejbalu v Libereckém kraji
NPL pokračovala druhým kolem, startuje i TNHL
Firmou roku 2021 je výrobce optických skel EcoGlass z Jablonce

Nejčtenější články

22.09.: Útočníci přepadli školu v Turnově. Při cvičení se jim postavili učitelé
22.09.: FOTO: Bělá v derby I.A třídy těsně zdolala Semily
21.09.: Výhru v krajském přeboru si připsaly Turnov, Rovensko i Lomnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT