Co nového v jízdním řádu od 13. prosince?

09.12.2020 17:18:57 | Autor: TZ Korid LK | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Co nového v jízdním řádu od 13. prosince?

Od neděle 13. prosince vejdou v platnost nové jízdní řády v rámci celostátní změny. Co tyto změny přinesou cestujícím?

Liberecký kraj se snaží pokračovat ve zvyšování kvality úrovně cestování veřejnou dopravou a od prosince 2020 se cestující dočkají většího počtu garantovaných bezbariérově přístupných spojů u regionálních linek. Po rozšíření počtu bezbariérově přístupných autobusů na Jablonecku a Semilsku v letech 2019 a 2020 dojde k obdobnému zlepšení také na Liberecku. Změna souvisí s postupnou obnovou vozového parku vnitřního dopravce, ČSAD Liberec, a.s.

„V rámci dlouhodobých smluvních kontraktů jsou požadovány vyšší nároky na komfort vozidel a právě bezbariérový přístup je jedním z parametrů. Jsme navíc rádi, že nad rámec smluvního požadavku pořizuje pro regionální dopravu vnitřní dopravce již pouze vozidla částečně nízkopodlažní," sdělil Jan Sviták, náměstek hejtmana pověřený řízením resort dopravy. „S obdobnou obnovou počítáme také v oblasti Českolipska, a to na přelomu let 2021 a 2022," dodal Sviták.

Novinkou v rámci obnovy vozového parku bude také nasazení velkokapacitních a současně částečně nízkopodlažních 15m autobusů. Vozidla budou nasazena zejména na linky z Liberce do Chrastavy (linka 70), Jablonce nad Nisou (linka 141) a Stráže pod Ralskem (linka 270). „O pořízení těchto vozidel jsme usilovali již několik let, ale teprve v rámci dlouhodobých kontraktů bylo možné záměr uskutečnit," upřesňuje Otto Pospíšil, zástupce ředitele spol. KORID LK. „Vozidla budou nasazená na linky, kde zaznamenáváme dlouhodobě rostoucí trend počtu cestujících. Současná pandemie koronaviru sice tento trend obrátila, ale jsme přesvědčeni, že se jedná pouze o dočasný stav a v budoucnu bude kapacita vozidel efektivně využita," vysvětlil Pospíšil.

Z hlediska vlastní úpravy nabídky nedochází v linkové dopravě podstatným koncepčním změnám. „Jako každým rokem změny jízdních řádů reagují na podněty obcí a cestujících, které byly vyhodnoceny jako opodstatněné," uvádí Pospíšil. Koordinátor veřejné dopravy současně upozorňuje, že s ohledem na pandemii koronaviru a bezpečnostní opatření může být rozsah dopravy regulován. „Ve veřejné dopravě v roce 2020 jsme zaznamenali v důsledku opatření proti šíření nemoci COVID-19 výkyvy zahrnují pokles cestujících i o více než polovinu," konstatuje Jiří Hruboň, ředitel společnosti KORID LK. „V letních měsících jsme ale zaznamenali na některých linkách i rekordy v počtu přepravených cestujících. Potenciál zde tedy stále je," uzavřel Hruboň.

V rámci železniční dopravy připravil Liberecký kraj ve spolupráci s dopravci a sousedními kraji několik novinek. Tou první je úprava dopravní koncepce mezi Libercem, Žitavou a Varnsdorfem, resp. Drážďany. V pracovní dny se navýší rozsah přímých spojů linky RE2 z Liberce do Drážďan a zpět na 4 páry. O víkendu se pak upraví časové polohy spojů linky L7 z Liberce do Varnsdorfu. Vlaky pojedou v prokladu s linkou RE2 v přibližně hodinovém intervalu.

Další novinkou je rozšíření sezónního provozu vlaků mezi Libercem a polskou Szklarskou Porębou. Posilové sezonní vlaky pojedou denně také v červnu a září. Koordinátor dopravy upozorňuje, že v důsledku pandemie koronaviru a souvisejících opatření v Polsku je provoz linky v úseku Harrachov - Szklarská Poreba aktuálně pozastaven. Obnovení provozu se předpokládá od 20. prosince 2020.

Za zmínku také stojí nový sezónní vlak v trase Liberec - Hrádek nad Nisou - Zittau - Varnsdorf - Rybniště - Krásná Lípa - Mikulášovice. Vlaky budou odjíždět každou sobotu a neděli od počátku dubna do konce října. Odjezd z Liberce bude ráno v 7:58, do Mikulášovic na dolní nádraží vlak dorazí v 9:49. Zpátky odjede v 16:01, návrat do Liberce bude mít v 17:55.

Jízdní řády je možné, tak jako v minulých letech, zakoupit v knižní podobě. I v letošním roce bude vydán jízdní řád pro celou oblast kraje. Prodejní cena je 30,- Kč a k zakoupení jsou v Zákaznickém centru IDOL, v informačních centrech dopravců a vybraných měst či u některých prodejců knih.

Závěrem informujeme, že připomínky k jízdním řádům je i nadále možné zasílat na info@korid.cz nebo prostřednictvím webového formuláře na webu www.iidol.cz. V roce 2021 mohou proběhnout změny v rámci celostátních termínů 7. března, 13. června, 29. srpna a 12. prosince.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

ČSAD Liberec pořídila více nízkopodlažních a velkokapacitních autobusů
Liberecký kraj poosmnácté hodnotí stav dopravy na svém území
Společnosti KORID LK a Silnice LK budou mít nové vedení
Kvůli ledovce a předpovědi počasí uzavřeli silnici kolem přehrady Souš
Kraj odmítá nepřiměřeně vysokou pokutu od antimonopolního úřadu
Audit ve společnosti Silnice LK odkryl porušení zákona i nehospodárnost
Další autobusové zastávky v kraji mají nové označníky
Na trase z Liberce do Pardubic mají vyjet od prosince rychlíky Arrivy
Liberecký kraj se ohrazuje proti analýze vzniku vlastního dopravce
Liberecký kraj posílil turistické vlaky z Liberce a Turnova na Malou Skálu
Kraje vyzvaly stát ke zrychlení vlaků mezi Libercem a Hradcem Králové
Rada kraje odvolala jednatele společnosti Korid LK
Kraj uspěl i s druhou žalobou proti rozhodnutí antimonopolního úřadu
Autobusová doprava se od 14. dubna vrací téměř k normálu
Tarif IDOL uznají všichni dopravci, ale kartu si všude nezakoupíte
Arriva zaplatí Libereckému kraji na sankcích 815 tisíc korun
Arriva už prý zlepšuje své služby, kraj přesto na sankcích trvá
Dopravce Arriva neplní podmínky smlouvy, kraj chce vymáhat sankce
Arriva má od nástupu problémy, zajímá se o ni už i drážní úřad
VIDEO: Poslední jízda rychlíku z Prahy do Harrachova
Dopravce Arriva přidává po problémech na trať další Siemens Desiro
Ohlédnutí za rokem 2019 v dopravě
Co se mění v jízdním řádu od 15. prosince 2019?
Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
Otevřeli opravenou železniční trať z Železného Brodu do Tanvaldu
Jaké jsou změny jízdních řádů od 1. září 2019
V listopadu dojde ke zvýšení cen jízdného ve veřejné dopravě
Nový odbavovací systém Opuscard má přinést cestujícím víc pohodlí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lze žádat o příspěvek na péči o trvalé travní porosty

V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty. Tento příspěvek je určen na podporu cenných lučních společenstev a jeho zdrojem je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí. Nově je tato finanční podpora dostupná i pro žadatele s menší výměrou lučního porostu - je možné žádat na podporu porostů o výměře 0,3-5 ha (3 000-50 000 m2). Příspěvek nelze kombinovat s příspěvky z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství. Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí. Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2021.

Zrušení plánovaných květnových akcí na hradě Valdštejně

Z důvodu současných vládní nařízení a s nimi spojených opatření v naší republice jsou do konce května zrušeny všechny připravené kulturní akce na hradě Valdštejně. Uzavřeny pro návštěvníky zatím zůstávají kulturní památky hrad Valdštejn i Synagoga Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

KRNAP slaví Den Země letos tak trochu jinak
Rytkyně Pavlína Čambalová představuje výrobky ve vlastním ateliéru
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek
FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů

Nejčtenější články

19.04.: Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
18.04.: FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT