Co všechno se dá vyčíst z map? Dozvíte se v liberecké knihovně

12.10.2021 13:25:27 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Co všechno se dá vyčíst z map? Dozvíte se v liberecké knihovně

Krajská vědecká knihovna v Liberci bude hostit akci pro školy a veřejnost, jejíž hlavní náplní budou mapy a geografické systémy. Událost se koná od 12. do 14. října pod záštitou radního Libereckého kraje Václava Židka. Na programu se podílí dvanáct organizací. Vypomáhají také dvě střední školy.

„Velice rád jsem převzal nad touto událostí záštitu. Osobně se o geografické informační systémy a zpracování dat do uspořádaných celků zajímám. Je až překvapivé, v kolika oblastech lidské činnosti můžeme mapy, plánky a různé nákresy využít," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

Přehlídka map v liberecké knihovně bude tematicky rozdělená na několik částí, a to Mapy a hry, Mapy a technologie, Mapy a vzdělávání a Mapy a umění. Hravou a zábavnou formou si lidé mohou osvojit používání různých druhů map v praxi. Účastníci si budou moci prohlédnout a vyzkoušet nové technologie - virtuální realitu, rozšířenou realitu, 3D tisky a 3D skenování. Mohou také symbolicky zavítat až do vesmíru v rámci programu Vesmír na dlani v Mobilním Planetáriu.

Součástí programu budou odpolední přednášky. V přednášce „Dokážu to! Ke sportovním výkonům se správnou mapou v mysli" (12. října od 17:30) zájemcům Abhejali Bernardová, sportovkyně a motivační řečnice, povypráví o některých ze svých extrémních sportovních výkonů, jako jsou dálkové přeplavby mořských úžin, triatlon či několik stovek kilometrů dlouhý běh.

Druhý den přehlídky, 13. října od 17:30 hodin, bude patřit trekařům z firmy Nalehko.com. V přednášce „S mapou (a lehce vybaveni) na trek" představí Miroslav Hřeben možnosti dálkových tras v Česku, ukáže své vybavení a poradí, jak si správně zabalit na cestu. Prozradí také, jak pátral ve starých mapách po trase Modré hřebenovky.

Během festivalu si mohou návštěvníci namalovat komponované Mapy příběhů, letos s podtitulem Živá planeta. Předchozí takto vytvořené mapy - Země malého čaroděje, Ztracené světy, Cesta časem - jsou již digitálně zpracované a je možné je stáhnout na webu akce https://atlas.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas a využívat ve formě her.

Součástí akce je také výstava fotografií JizerkyLove. Další informace lze najít na: https://atlas.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas či https://www.facebook.com/mapykolemnas/

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Víkend sklářského řemesla oživí Kittelovo muzeum

Rok 2022 je vyhlášen celosvětovým rokem skla. Jako předzvěst roku skla a jako poctě této surovině a sklářskému řemeslu vůbec, připravili Setkání sklářů na Kittelově muzeu, které se uskuteční o víkendu 16. a 17. října. Podrobná pozvánka na Našem Jablonecku

Krajský úřad hostil konferenci o veřejných zakázkách

Další ročník konference k problematice zákona o zadávání veřejných zakázek se 7. a 8. října konal na Krajském úřadu Libereckého kraje. Účastnili se pracovníci krajských úřadů, kteří se zpracováním těchto zakázek zabývají. Nad konferencí převzal záštitu Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. „Předávání zkušeností v tomto oboru mezi takzvanými zakázkářemi napříč kraji je nesmírně cenné a jsem rád, že jej můžeme podpořit. Liberecký kraj mimo jiné zajišťuje v souladu se zákonem o veřejných zakázkách už bezmála deset let pro objekt krajského úřadu, příspěvkové organizace zřizované krajem, jím řízené společnosti a některé obce výběr dodavatele elektřiny a zemního plynu, a to nákupem komodit na burze. Výrazně tím ušetříme," prohlásil náměstek Miklík.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tobruk a Václav Marhoul v krajské knihovně
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 12. podzimního kola
Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
Obnovu oltáře v zákupském kostele podpořil kraj statisíci
Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky

Nejčtenější články

13.10.: I.A třída: Ze souboje s prvním Pěnčínem veze Bělá bod za remízu
14.10.: V Krkonošské ulici v Jilemnici přejdete bezpečně
16.10.: Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT