FOTO: Gabriela Jakoubková představila v Jilemnici svou čtvrtou knihu

10.11.2019 20:06:59 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Jilemnice

FOTO: Gabriela Jakoubková představila v Jilemnici svou čtvrtou knihu

Jedné z nejmladších autorek v České republice Gabriele Jakoubkové z Víchové nad Jizerou vyšla již čtvrtá kniha nazvaná Tak znovu, která přináší příběhy lidí, kteří se dokázali vrátit do života. Slavnostní křest knihy proběhl v sobotu 9. listopadu ve Sloupové síni čp. 1 v Jilemnici.

Kmotrou knihy byla moderátorka Marcela Augustová, hudební doprovod obstaral Štěpán Kolačný. Večerem provedl Petr Ticháček. Gabriela je i občasnou externí spolupracovnicí našeho portálu, takže jste její články a reportáže mohli číst i u nás.

Mezi nadějné autory se Gabriela Jakoubková zařadila už ve 14 letech prvotinou Rozhovory z Krkonoš a Podkrkonoší. Titul se na pultech knihkupectví dlouho neohřál, a tak Gabriela v psaní pokračovala. Po roce jí nakladatelka Helena Rezková vydala knihu nazvanou Rozhovory z Krkonoš a Podkrkonoší podruhé. Předloni si zkusila napsat svoje první básničky do půvabné knížky pro děti - Houbařského slabikáře. Poslední kniha nazvaná ". Tak znovu" ale čtenáře zavede k daleko závažnějším tématům.

Křest knihy Gabriely Jakoubkové nazvané . Tak znovu ve Sloupové síni v Jilemnici<br />Autor: Zdeněk Horák Odkrývá totiž skutečné příběhy lidí, kteří si prošli životním zlomem, dostali se většinou na samé dno a dokázali se znovu vrátit do života. Můžete tak nahlédnout do myšlenek schizofrenika, odhalit osud bývalé vězenkyně nebo se dozvědět více o životě známých osobností, jako je paralympik Jiří Ježek či úspěšná modelka z dětského domova Veronika Kašáková. Gabriela ve své čtvrté knize doplňuje každý příběh svými názory a pocity ze setkání s hrdiny knihy.

„Každý z příběhů je odlišný, každému v něm rozdal osud jiné karty. Všichni se však dokázali vypořádat s obrovským životním zlomem a přijmout nejen to dobré. Mnohdy se museli přenést přes opravdu nepředstavitelné překážky, což vyžaduje pořádnou dávku sebezapření, úsilí a odvahy. O lítost a soucit ale nikdo z mých hrdinů nestojí. Naopak! Patří jim všem mé tisíceré díky za otevřenost, upřímnost a důvěru. Bez toho by knížka neměla smysl a postrádala by autentičnost. Není totiž jejím posláním vzbuzovat lítost ani dychtivost po senzaci za každou cenu. Jednotlivé příběhy mohou být naopak motivací k překonávání životních překážek a inspirací k restartu," řekla mladá autorka.

Křest knihy Gabriely Jakoubkové nazvané . Tak znovu ve Sloupové síni v Jilemnici<br />Autor: Zdeněk Horák

„S Gábinou spolupracuji čtvrtým rokem a těší mě, že jsem přispěla k jejímu úspěšnému autorskému začátku. Ani v této poslední knize v kvalitě určitě nepolevila. Přípravě věnovala znovu velké úsilí, nadšení a kniha je na světě - 13 příběhů tentokrát doplňují krásné ilustrace mladé grafičky Elišky Drastíkové," přiblížila podobu knihy vydavatelka Helena Rezková.

Ukázky z knihy:

Doba ve vodě se mi zdála nekonečná. Ruce mi vlály v bahně a vůbec mě neposlouchaly.
Jirka

Máma se dozvěděla pravdu, až když mi zlomil obratle.
Rebeka

Když jsme měly hlad, musely jsme ho zaspat.
Vendula

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladá autorka Gábina Jakoubková má čich na olympijské medailisty
FOTO: Gabriela Jakoubková pokřtila svou druhou knihu rozhovorů
Studenti natočili film o Jilemnici, průvodci jsou Zindulka a Jakoubková
Obrazem: Křest knihy rozhovorů Gabriely Jakoubkové
Čtrnáctiletá Gabriela Jakoubková z Víchové si plní sen knihou rozhovorů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 33 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.

Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Jablonecký magistrát zřizuje v přízemí radnice pietní místo, jímž chce uctít památku předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery. Ten zemřel v pondělí 20. ledna dopoledne ve věku 72 let. K dispozici bude od úterý kondolenční kniha, místo bude přístupné v době úředních hodin magistrátu. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V roce 2020 bude Český ráj pohádkový!
Závod O dřevěného Krakonoše v Rokytnici oslaví dvacetiny
Nejhezčí kapesní kalendářík je opět z Českého ráje!
Gólem v poslední minutě Lomničtí zdolali Varnsdorf
V dalším kole nadstavby Turnov vyhrál v České Lípě

Nejčtenější články

20.01.: Fotbalisté SK Studenec absolvovali zimní soustředění na Mallorce
21.01.: Hasiči zasahovali u požáru přístřešku na dřevo v Jenišovicích
20.01.: Přepravu seniorů v Rokytnici nad Jizerou urychlí nový výtah

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT