FOTO: Gabriela Jakoubková představila v Jilemnici svou čtvrtou knihu

10.11.2019 20:06:59 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Jilemnice

FOTO: Gabriela Jakoubková představila v Jilemnici svou čtvrtou knihu

Jedné z nejmladších autorek v České republice Gabriele Jakoubkové z Víchové nad Jizerou vyšla již čtvrtá kniha nazvaná Tak znovu, která přináší příběhy lidí, kteří se dokázali vrátit do života. Slavnostní křest knihy proběhl v sobotu 9. listopadu ve Sloupové síni čp. 1 v Jilemnici.

Kmotrou knihy byla moderátorka Marcela Augustová, hudební doprovod obstaral Štěpán Kolačný. Večerem provedl Petr Ticháček. Gabriela je i občasnou externí spolupracovnicí našeho portálu, takže jste její články a reportáže mohli číst i u nás.

Mezi nadějné autory se Gabriela Jakoubková zařadila už ve 14 letech prvotinou Rozhovory z Krkonoš a Podkrkonoší. Titul se na pultech knihkupectví dlouho neohřál, a tak Gabriela v psaní pokračovala. Po roce jí nakladatelka Helena Rezková vydala knihu nazvanou Rozhovory z Krkonoš a Podkrkonoší podruhé. Předloni si zkusila napsat svoje první básničky do půvabné knížky pro děti - Houbařského slabikáře. Poslední kniha nazvaná ". Tak znovu" ale čtenáře zavede k daleko závažnějším tématům.

Křest knihy Gabriely Jakoubkové nazvané . Tak znovu ve Sloupové síni v Jilemnici<br />Autor: Zdeněk Horák Odkrývá totiž skutečné příběhy lidí, kteří si prošli životním zlomem, dostali se většinou na samé dno a dokázali se znovu vrátit do života. Můžete tak nahlédnout do myšlenek schizofrenika, odhalit osud bývalé vězenkyně nebo se dozvědět více o životě známých osobností, jako je paralympik Jiří Ježek či úspěšná modelka z dětského domova Veronika Kašáková. Gabriela ve své čtvrté knize doplňuje každý příběh svými názory a pocity ze setkání s hrdiny knihy.

„Každý z příběhů je odlišný, každému v něm rozdal osud jiné karty. Všichni se však dokázali vypořádat s obrovským životním zlomem a přijmout nejen to dobré. Mnohdy se museli přenést přes opravdu nepředstavitelné překážky, což vyžaduje pořádnou dávku sebezapření, úsilí a odvahy. O lítost a soucit ale nikdo z mých hrdinů nestojí. Naopak! Patří jim všem mé tisíceré díky za otevřenost, upřímnost a důvěru. Bez toho by knížka neměla smysl a postrádala by autentičnost. Není totiž jejím posláním vzbuzovat lítost ani dychtivost po senzaci za každou cenu. Jednotlivé příběhy mohou být naopak motivací k překonávání životních překážek a inspirací k restartu," řekla mladá autorka.

Křest knihy Gabriely Jakoubkové nazvané . Tak znovu ve Sloupové síni v Jilemnici<br />Autor: Zdeněk Horák

„S Gábinou spolupracuji čtvrtým rokem a těší mě, že jsem přispěla k jejímu úspěšnému autorskému začátku. Ani v této poslední knize v kvalitě určitě nepolevila. Přípravě věnovala znovu velké úsilí, nadšení a kniha je na světě - 13 příběhů tentokrát doplňují krásné ilustrace mladé grafičky Elišky Drastíkové," přiblížila podobu knihy vydavatelka Helena Rezková.

Ukázky z knihy:

Doba ve vodě se mi zdála nekonečná. Ruce mi vlály v bahně a vůbec mě neposlouchaly.
Jirka

Máma se dozvěděla pravdu, až když mi zlomil obratle.
Rebeka

Když jsme měly hlad, musely jsme ho zaspat.
Vendula

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladá autorka Gábina Jakoubková má čich na olympijské medailisty
FOTO: Gabriela Jakoubková pokřtila svou druhou knihu rozhovorů
Studenti natočili film o Jilemnici, průvodci jsou Zindulka a Jakoubková
Obrazem: Křest knihy rozhovorů Gabriely Jakoubkové
Čtrnáctiletá Gabriela Jakoubková z Víchové si plní sen knihou rozhovorů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 33 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Starosta Turnova se setká s obyvateli Kasáren, Hruštice a Károvska

Ve středu 13. listopadu proběhne poslední setkání starosty s občany v letošním roce. Setkání se uskuteční v jídelně ZŠ Žižkova od 17 hodin. Přijďte podiskutovat o tom, co vás ve vaší části města trápí! Hlavní témata: Bytová zóna Hruštice, Dopravní situace v ulici Žižkova, Městské sady a Mateřská škola Zborovská.

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V jilemnickém muzeu zahájí výstavu o Tibetu
Organizace v sociální oblasti dostanou od kraje peníze na překlenutí
Série proher turnovských volejbalistů stále neprolomena
Hejtman a ředitel HZS ocenili reprezentanty hasičských sportů
Lomničtí hokejisté prohráli vysoko 8:3 ve Frýdlantě

Nejčtenější články

10.11.: FOTO: Gabriela Jakoubková představila v Jilemnici svou čtvrtou knihu
11.11.: Hořela chalupa v Jesenném, při zásahu se zranil jeden z hasičů
10.11.: Zhodnocení krajského přeboru po podzimu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT