FOTO: Gabriela Jakoubková představila v Jilemnici svou čtvrtou knihu

10.11.2019 20:06:59 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Jilemnice

FOTO: Gabriela Jakoubková představila v Jilemnici svou čtvrtou knihu

Jedné z nejmladších autorek v České republice Gabriele Jakoubkové z Víchové nad Jizerou vyšla již čtvrtá kniha nazvaná Tak znovu, která přináší příběhy lidí, kteří se dokázali vrátit do života. Slavnostní křest knihy proběhl v sobotu 9. listopadu ve Sloupové síni čp. 1 v Jilemnici.

Kmotrou knihy byla moderátorka Marcela Augustová, hudební doprovod obstaral Štěpán Kolačný. Večerem provedl Petr Ticháček. Gabriela je i občasnou externí spolupracovnicí našeho portálu, takže jste její články a reportáže mohli číst i u nás.

Mezi nadějné autory se Gabriela Jakoubková zařadila už ve 14 letech prvotinou Rozhovory z Krkonoš a Podkrkonoší. Titul se na pultech knihkupectví dlouho neohřál, a tak Gabriela v psaní pokračovala. Po roce jí nakladatelka Helena Rezková vydala knihu nazvanou Rozhovory z Krkonoš a Podkrkonoší podruhé. Předloni si zkusila napsat svoje první básničky do půvabné knížky pro děti - Houbařského slabikáře. Poslední kniha nazvaná ". Tak znovu" ale čtenáře zavede k daleko závažnějším tématům.

Křest knihy Gabriely Jakoubkové nazvané . Tak znovu ve Sloupové síni v Jilemnici<br />Autor: Zdeněk Horák Odkrývá totiž skutečné příběhy lidí, kteří si prošli životním zlomem, dostali se většinou na samé dno a dokázali se znovu vrátit do života. Můžete tak nahlédnout do myšlenek schizofrenika, odhalit osud bývalé vězenkyně nebo se dozvědět více o životě známých osobností, jako je paralympik Jiří Ježek či úspěšná modelka z dětského domova Veronika Kašáková. Gabriela ve své čtvrté knize doplňuje každý příběh svými názory a pocity ze setkání s hrdiny knihy.

„Každý z příběhů je odlišný, každému v něm rozdal osud jiné karty. Všichni se však dokázali vypořádat s obrovským životním zlomem a přijmout nejen to dobré. Mnohdy se museli přenést přes opravdu nepředstavitelné překážky, což vyžaduje pořádnou dávku sebezapření, úsilí a odvahy. O lítost a soucit ale nikdo z mých hrdinů nestojí. Naopak! Patří jim všem mé tisíceré díky za otevřenost, upřímnost a důvěru. Bez toho by knížka neměla smysl a postrádala by autentičnost. Není totiž jejím posláním vzbuzovat lítost ani dychtivost po senzaci za každou cenu. Jednotlivé příběhy mohou být naopak motivací k překonávání životních překážek a inspirací k restartu," řekla mladá autorka.

Křest knihy Gabriely Jakoubkové nazvané . Tak znovu ve Sloupové síni v Jilemnici<br />Autor: Zdeněk Horák

„S Gábinou spolupracuji čtvrtým rokem a těší mě, že jsem přispěla k jejímu úspěšnému autorskému začátku. Ani v této poslední knize v kvalitě určitě nepolevila. Přípravě věnovala znovu velké úsilí, nadšení a kniha je na světě - 13 příběhů tentokrát doplňují krásné ilustrace mladé grafičky Elišky Drastíkové," přiblížila podobu knihy vydavatelka Helena Rezková.

Ukázky z knihy:

Doba ve vodě se mi zdála nekonečná. Ruce mi vlály v bahně a vůbec mě neposlouchaly.
Jirka

Máma se dozvěděla pravdu, až když mi zlomil obratle.
Rebeka

Když jsme měly hlad, musely jsme ho zaspat.
Vendula

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladá autorka Gábina Jakoubková má čich na olympijské medailisty
FOTO: Gabriela Jakoubková pokřtila svou druhou knihu rozhovorů
Studenti natočili film o Jilemnici, průvodci jsou Zindulka a Jakoubková
Obrazem: Křest knihy rozhovorů Gabriely Jakoubkové
Čtrnáctiletá Gabriela Jakoubková z Víchové si plní sen knihou rozhovorů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 33 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mnichovohradišťsko zvažuje připojení k Libereckému kraji
I.A třída: Lomnice i Bělá si připsaly jasné výhry
V Libereckém kraji budou jezdit nové autobusy ČSAD Liberec
Fotbalisté Přepeř porazili 2:0 Velvary a drží se v ČFL na třetím místě
Semilsko si zaslouží kvalitní napojení na okolní regiony

Nejčtenější články

27.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
28.09.: Rovensko porazilo Stráž a Turnov potvrdil první místo proti Skalici
27.09.: Policisté navštívili Základní školu speciální v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT