Čtvrťáci z turnovských škol putovali po památkách

20.09.2020 10:16:51 | Autor: redakce | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Čtvrťáci z turnovských škol putovali po památkách

V Turnově proběhlo v úterý 15. září Putování po památkách při příležitosti EHD - Dny evropského dědictví. Tuto akci, pro žáky čtvrtých tříd turnovských základních škol, každoročně připravuje odbor školství, kultury a sportu turnovské radnice.

„Žáci se během putování seznámili formou prohlídky a výkladu s jednotlivými památkami. První zastávkou bylo náměstí Českého ráje, kde měly děti možnost nahlédnout do kostela sv. Františka z Assisi, který je chráněn jako kulturní památka České republiky. Dalším stanovištěm byla turnovská synagoga v Krajířově ulici, kde byl pro děti připraven zajímavý výklad o židovství a židovských tradicích. Putování následně pokračovalo do Rývových sadů, kde proběhla pod vedením sokolníka Milana Straky, dětmi velmi oblíbená, ukázka dravého ptactva," prozradila Sabina Karešová z Odboru školství, kultury a sportu MěÚ Turnov.

Cílem putování se stal Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova, kde na malé výletníky čekal poslední výklad. Zde bylo také pro děti zajištěno občerstvení v podobě opečených buřtíků.

„Putovní den byl zakončen vyhodnocením vědomostních kvízů, které děti vyplňovaly vždy po výkladu na jednotlivých stanovištích. V rámci každé třídy bylo vyhodnoceno nejlepší družstvo, které za své znalosti obdrželo drobné ceny. Jako každým rokem se akce vydařila a všem zúčastněným děkujeme," dodala Sabina Karešová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čtvrťáci putovali po památkách, seznámili se i s životem dravých ptáků
Putování dětí po turnovských památkách 2017
Žáci čtvrtých ročníků turnovských škol putovali po památkách

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
Silnice z Turnova na hranici kraje prošla rekonstrukcí, většinu platila EU
Starostka města Semily ani v nouzovém stavu nezapomněla na tradici
Dům řemesel v Kryštofově údolí je ukázkou lidové architektury

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT