Dalmach v prvním utkání sezony těsně podlehl Olympiku

30.09.2013 18:26:13 | Autor: FC Dalmach a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Bohužel ani bod nevytěžili futsalisté FC Dalmach v zahajovacím utkání 2. ligy západ. Po vyrovnaném průběhu se domácí dostali na začátku druhé půle do vedení, ale hosté, kteří se netají úmyslem postoupit, dokázali ještě utkání otočit ve svůj prospěch.

FC Dalmach Turnov - Olympik Mělník 4:5 (1:2)

V úvodu nedělního utkání se více osmělili hosté, když v 5. minutě prostřelil tvrdou střelou Horáčka Hrdý. V 11. minutě už bylo vyrovnáno. Na výbornou zafungovala spolupráce po ose Špína - Kratochvíl a střílející Vojtěch Hurt. Poté se vytáhl s několika zákroky domácí brankář Horáček, který se do branky vrátil po dvouleté pauze. Do poločasu ještě oba celky dokázaly z brankové čáry vykopnout míč, ale na přímý kop Gabča z 19. minuty Dalmach již nestačil.

Druhý poločas začal lépe domácí celek. Jmenovitě Petřík poslal do nájezdu Krejčíka, který se nemýlil a srovnal tak na 2:2. O chvíli později ve 28. minutě již Dalmach vedl. Agilní Petřík se obtočil kolem obránců a střelou na zadní tyč poslal Turnov do vedení. Poté Dalmach doplatil na akumulované fauly, kdy v 34. minutě Mělník kopal desetimetrový kop a Weiner trefil přesně -3:3. V 36. minutě dobře hrající Gabčo nechytatelnou dělovkou propálil Horáčka. Za chvíli Petřík trefil tyč branky Olympiku a na druhé straně Weiner zvýšil náskok na 3:5. V poslední minutě skluzem Weiner zajel skluzem do jednoho z hráčů domácích a poroučel se předčasně do sprch. V poslední vteřině dokázal ještě Turnov snížit na 4:5, ale to bylo vše.

„Všichni jsme se na start do nové sezóny těšili a aspiranta na postup jsme chtěli potrápit. Myslím si, že utkání by spíše seděla remíza, ale závěr jsme bohužel nezvládli a doplatili jsme na velký počet akumulovaných faulů v závěru utkání. Jinak se utkání divákům muselo líbit a v pátek se v Chotěboři budeme snažit bodovat," uvedl k tukání hrající trenér Dalmachu Turnov Aleš Krejčík.

Branky: Pětřík 2, Krejčík, V. Hurt - Weiner 2, Gabčo 2, Hrdý. Rozhodčí: Trlida, Kašpar. Diváků: 70. Sestava Dalmachu: Horáček - Krejčík, Bakeš, Kratochvíl, V. Hurt, D. Hurt, Špína, Pařízek, Petřík, Kroupa.