Další oranžové hřiště vyrostlo ve Vrchlabí, otevřeno bylo virtuálně

26.10.2020 15:11:30 | Autor: Šárka Lapáčková Beránková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí

Další oranžové hřiště vyrostlo ve Vrchlabí, otevřeno bylo virtuálně

V prostoru fotbalového areálu Vejsplachy ve Vrchlabí vyrostlo další oranžové hřiště. Konkrétně se jedná o skatepark, po kterém již řadu let toužili místní, hlavně mladí příznivci skatu. Nadace ČEZ podpořila výstavbu částkou 750 tisíc korun. Jeho otevření bylo díky opatřením proti šíření epidemie koronaviru virtuální.

Sportuje se i v době epidemie a vrchlabský skatepark nepochybně pomůže mnoha mladým ke smysluplnému využití volného času na čerstvém vzduchu.

Slavnostní otevření proběhlo poněkud netradičně a převážně na dálku přes moderní techniku. Pro bezpečné fungování skateparku jsou i přesně daná pravidla provozu a respektování aktuálních vládních nařízení.

Pravidla budou zveřejněna v podobě informační tabule, která bude umístěna u vstupu do skateparku a bude obsahovat kromě provozní doby, povinnosti uživatele, například jezdci mladší 18 let musí bezpodmínečně používat při jízdě ve skateparku ochranné pomůcky, a to helmu, chrániče kolen a loktů a podobně. Sportovci musí sledovat i aktuální protiepidemická opatření a řídit se i jimi.

Skatepark bude sloužit v převážné většině dětem a mládeži zajímající se o skate. Design skateparku byl konsultován se zastupiteli místní komunity jezdců a obsahuje všechny aktuální a používané překážky. Skatepark splňuje všechny požadavky na pořádání závodů té nejvyšší úrovně, což přivede do Vrchlabí novou skupinu sportovců.

Nový skatepark v prostoru fotbalového areálu Vejsplachy ve Vrchlabí „Nové vrchlabské sportoviště určené komunitě lidí věnující se sportu ve skate parku, je dokončeno. S velkou lítostí všech, kteří by ho rádi hned vyzkoušeli a užívali, i nás, kteří jsme jeho stavbu iniciovali, financovali a stavěli, musím konstatovat, bylo otevřeno pouze symbolicky. S ohledem na koronavirovou pandemii a aktuální vládní nařízení, je dočasně uzamčeno. Bude otevřeno, až bude zdravotní situace stabilizována a nařízení rozvolněna. Sportoviště je umístěno v těsné blízkosti areálu fotbalového hřiště, od obchvatu mezi cyklostezkou a fotbalovým stadionem. Zdejší trojúhelník pozemku za plotem byl nevyužitý, a právě sem je skate park naprojektován. Děkuji Nadaci ČEZ za příspěvek 750 000 Kč, který nám výrazně pomohl stavbu dofinancovat, " řekl starosta Vrchlabí Jan Sobotka.

Výstavbu dětských, volnočasových i seniorských hřišť podporuje Nadace ČEZ už od svého založení v roce 2002. Jednou z podmínek je dlouhodobý provoz hřišť a dokládání jejich stavu. Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací na www.nadacecez.cz

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Putovní Festival Energie pro kulturu finišoval na libereckém náměstí
Rychlá pomoc od Nadace ČEZ podpořila v Libereckém kraji 47 subjektů
ESCO zdarma poskytne záložní zdroje nemocnicím v případě výpadku
Nadace ČEZ otevírá nové granty. Loni podpořila přes tisíc projektů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj zvažuje kvůli zrušení superhrubé mzdy zastavení dotací a investic
Řidič na mokré vozovce u Železného Brodu narazil do svodidel
O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci
Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
Vánoční strom stojí od 24. listopadu na turnovském náměstí

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
23.11.: Hrad Roimund u Jítravy získal jméno po králi Karlu IV.
24.11.: Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT