Další oranžové hřiště vyrostlo ve Vrchlabí, otevřeno bylo virtuálně

26.10.2020 15:11:30 | Autor: Šárka Lapáčková Beránková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí

Další oranžové hřiště vyrostlo ve Vrchlabí, otevřeno bylo virtuálně

V prostoru fotbalového areálu Vejsplachy ve Vrchlabí vyrostlo další oranžové hřiště. Konkrétně se jedná o skatepark, po kterém již řadu let toužili místní, hlavně mladí příznivci skatu. Nadace ČEZ podpořila výstavbu částkou 750 tisíc korun. Jeho otevření bylo díky opatřením proti šíření epidemie koronaviru virtuální.

Sportuje se i v době epidemie a vrchlabský skatepark nepochybně pomůže mnoha mladým ke smysluplnému využití volného času na čerstvém vzduchu.

Slavnostní otevření proběhlo poněkud netradičně a převážně na dálku přes moderní techniku. Pro bezpečné fungování skateparku jsou i přesně daná pravidla provozu a respektování aktuálních vládních nařízení.

Pravidla budou zveřejněna v podobě informační tabule, která bude umístěna u vstupu do skateparku a bude obsahovat kromě provozní doby, povinnosti uživatele, například jezdci mladší 18 let musí bezpodmínečně používat při jízdě ve skateparku ochranné pomůcky, a to helmu, chrániče kolen a loktů a podobně. Sportovci musí sledovat i aktuální protiepidemická opatření a řídit se i jimi.

Skatepark bude sloužit v převážné většině dětem a mládeži zajímající se o skate. Design skateparku byl konsultován se zastupiteli místní komunity jezdců a obsahuje všechny aktuální a používané překážky. Skatepark splňuje všechny požadavky na pořádání závodů té nejvyšší úrovně, což přivede do Vrchlabí novou skupinu sportovců.

Nový skatepark v prostoru fotbalového areálu Vejsplachy ve Vrchlabí „Nové vrchlabské sportoviště určené komunitě lidí věnující se sportu ve skate parku, je dokončeno. S velkou lítostí všech, kteří by ho rádi hned vyzkoušeli a užívali, i nás, kteří jsme jeho stavbu iniciovali, financovali a stavěli, musím konstatovat, bylo otevřeno pouze symbolicky. S ohledem na koronavirovou pandemii a aktuální vládní nařízení, je dočasně uzamčeno. Bude otevřeno, až bude zdravotní situace stabilizována a nařízení rozvolněna. Sportoviště je umístěno v těsné blízkosti areálu fotbalového hřiště, od obchvatu mezi cyklostezkou a fotbalovým stadionem. Zdejší trojúhelník pozemku za plotem byl nevyužitý, a právě sem je skate park naprojektován. Děkuji Nadaci ČEZ za příspěvek 750 000 Kč, který nám výrazně pomohl stavbu dofinancovat, " řekl starosta Vrchlabí Jan Sobotka.

Výstavbu dětských, volnočasových i seniorských hřišť podporuje Nadace ČEZ už od svého založení v roce 2002. Jednou z podmínek je dlouhodobý provoz hřišť a dokládání jejich stavu. Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací na www.nadacecez.cz

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Putovní Festival Energie pro kulturu finišoval na libereckém náměstí
Rychlá pomoc od Nadace ČEZ podpořila v Libereckém kraji 47 subjektů
ESCO zdarma poskytne záložní zdroje nemocnicím v případě výpadku
Nadace ČEZ otevírá nové granty. Loni podpořila přes tisíc projektů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Centrální depozitář vznikne za použití nové metody. Ušetří se tím peníze

O další krok blíž je plánovaná výstavba nového centrálního depozitáře pro příspěvkové kulturní organizace, který má vzniknout v Českém Dubu. Krajská rada na svém úterním zasedání schválila vypsání předběžné konzultace s odbornými firmami o vytvoření projektové dokumentace za pomoci metody, která umožní její dokonalejší zpracování. „Jde o takzvanou metodu BIM neboli Building Information Modeling. Jejím prostřednictvím vznikne jakési digitální dvojče stavby. Je to soudobý trend, díky němuž se během přípravy projektu podaří eliminovat případné chyby a nedostatky. Projektová dokumentace tak bude přesnější," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Kraj pokračuje v úsilí zrušit zpoplatnění části silnice I/38 pro kamiony

Vyřadit část silnice I/38 v úseku mezi Jestřebím a hranicí kraje ze seznamu silnic první třídy, kde se platí mýto, chce dlouhodobě Liberecký kraj. Na svém úterním zasedání schválila rada kraje zaslání tohoto požadavku Asociaci krajů České republiky. Ta oslovila kraj s žádostí o spolupráci při sbírání dat pro rozšíření mýtného systému na silnicích prvních tříd. „Proti zpoplatnění silnice jsme byli od okamžiku, kdy se tento plán na Ministerstvu dopravy objevil. Zmíněný úsek z Jestřebí na hranici kraje totiž mohou řidiči, kteří se chtějí placení mýta vyhnout, objet po krajských silnicích a tím je neúměrně zatěžovat," poukázal hejtman Martin Půta. „Na toto téma jsme jednali s ministrem dopravy a také s předsedou Asociace krajů České republiky již minulý týden. Oba přislíbili, že se budou touto problematikou zabývat. Není to totiž v rámci České republiky ojedinělý případ."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj vyhlašuje soutěž Zlatý erb o nejlepší webové stránky
Zlato a stříbro pro AC Turnov z halového šampionátu v Ostravě
Byt v Liberci hořel kvůli nabíjení elektrokoloběžky
Hasiči vyprostili zaklíněného psa v obci Hrubá Skála
Harrachov využije uzavření škol k rekonstrukci budovy

Nejčtenější články

06.03.: Klapání Roztockého mlýna zastavili až nacisté. Dnes připomíná historii
06.03.: Tipy na procházky v Turnově: Hrubý Rohozec na dlani
06.03.: Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT