Další úseky krajských silnic se letos dočkají nových povrchů

23.01.2019 13:58:48 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Další úseky krajských silnic se letos dočkají nových povrchů

Rada Libereckého kraje na poslední schůzi rozhodla o zahájení dalších výběrových řízení na zhotovitele rekonstrukcí krajských silnic. Po novém povrchu budou řidiči jezdit v Oldřichově v Hájích, Černé Studnici či Zákupech. Připravuje se i oprava mostu na silnici III. třídy v Záskalí. Předpokládaná hodnota zakázek dosahuje necelých 196 milionů korun.

V letošním roce plánuje Liberecký kraj vynaložit na opravy silnic minimálně 350 milionů korun ze svého rozpočtu. Včetně státních a evropských dotací činí celková částka na rekonstrukce komunikací zhruba 900 milionů. „Letos plánujeme vyčlenit ze svého rozpočtu na rekonstrukce silnic více jak 350 milionů korun. Opět využijeme i státní a evropské dotace," uvedl hejtman Martin Půta.

Rada Libereckého kraje na svém zasedání rozhodla o zahájení zadávacích řízení na opravy vozovek silnice III/28730 a silnice III/28732 Černá Studnice, vozovek silnice III/26834 v Zákupech, v místní části Kamenice, kompletní rekonstrukci mostu na silnici III. třídy přes strouhu na Záskalí a humanizaci průtahu silnice III/2904 Oldřichov v Hájích.

Rekonstrukce více jak tři kilometry dlouhého úseku silnice III. třídy v Oldřichově v Hájích bude spolufinancována z Integrovaného regionálního operačního programu. Opravy dalších vozovek podpoří dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

V Oldřichově v Hájích kraj zajistí výměnu konstrukce vozovky, odvodní komunikace a vybuduje novou dešťovou kanalizaci. Vznikne nové svislé a vodorovné dopravní značení a vymění propustky. Celkové náklady na rekonstrukci jsou 165,5 milionu korun. Zhruba 30 milionů korun zaplatí obec Oldřichov v Hájích za výstavbu chodníků. Stavba by měla být dokončena v roce 2020.

V letošním roce plánuje kraj opravit povrch vozovek silnice III/28732 v úseku mezi lokalitou Horní Černá Studnice a Nové Mýtiny v délce 865 metrů, v úseku silnice III/28730 mezi Dolní Černou Studnicí a Novou Vsí nad Nisou v délce 3.995 metrů a úseku silnice III/26834 v Zákupech, v místní části Kamenice, v délce 1.014 metrů.

Ve schváleném rozpočtu kraje na letošní rok je na rekonstrukce krajských silnic vyčleněna částka 100 milionů korun. Zastupitelé na lednovém zasedání projednají návrh na navýšení na 300 milionů. Zhruba 40 milionů uspořil kraj během rekonstrukcí v minulém roce a zapojí je do letošního rozpočtu.

O získání dalších finančních prostředků bude kraj usilovat zejména u Státního fondu dopravní infrastruktury a Integrovaného regionálního operačního programu. Z evropských dotací se rekonstrukce dočkají páteřní silnice Mimoň-Ralsko, kde v současné době probíhá stavební řízení, Doksy-Dubá a Česká Lípa - Dobranov.

V únoru letošního roku plánuje kraj vypsání dalších zakázek za více jak 100 milionů korun. Bude hledat zhotovitele na rekonstrukce silnice III/28411 Roztoky u Jilemnice, silnice III/2879 Jablonec nad Nisou - Dolní Černá Studnice, silnice III/28730 Maršovice-Krásná, silnice II/287 Jablonec nad Nisou, silnice III/26839 Kunratice u Cvikova a silnice II/288 Železný Brod.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Silniční projekty placené krajem i Evropskou unií budou dále pokračovat
Rekonstrukce krajských silnic budou pokračovat i v příštím roce
Liberecký kraj znovu reklamuje rekonstrukci silnice v Hájích nad Jizerou
Rekonstrukce silnice mezi Turnovem a hranicí kraje začne na jaře
Liberecký kraj chce v příštím roce proinvestovat téměř 700 milionů
Liberecký kraj ukončil další rekonstrukce krajských silnic
ANKETA: Jak se vám líbí nové kruhové křižovatky v Semilech?
Do Oldřichova už po novém povrchu, další krajské silnice mají opravit
Liberecký kraj zahájil další tři výběrová řízení na rekonstrukce silnic

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kapitán FK Tomáš Hübschman: I hráči chtějí klubu pomoct

V aktuální "koronavirové situaci", kdy není možné hrát sportovní zápasy, se jablonečtí hráči dohodli na dočasném snížení platů s majitelem klubu FK Jablonec Miroslavem Peltou. Nejen to prozrazuje v rozhovoru kapitán Jablonce Tomáš Hübschman. Rozhovor čtěte na Našem Jablonecku

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru COVID-19.

Základní informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnov spouští Mobilní rozhlas. Získáte krizové zprávy do mobilu
V krajských sociálních službách stále nemají dost ochranných pomůcek
Policisté a hasiči z kraje si převzali první dávku ochranných nanofiltrů
Liberecký tunel projde uzavírkou, omezení čeká řidiče i na Turnovsku
Chcete pomáhat? Přihlaste se na krizovém štábu. Spolu to zvládneme

Nejčtenější články

26.03.: V Libereckém kraji přibylo 12 nakažených, celkem jich je už 34
27.03.: V Libereckém kraji je už 46 nakažených, nárůst je o 12 osob
26.03.: Druhý potvrzený případ koronaviru v Turnově, devět v okrese Semily

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT