DD Pohoda Turnov se zapojil do projektu Ježíškova vnoučata

09.12.2017 09:17:07 | Autor: Martina Kunčíková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

DD Pohoda Turnov se zapojil do projektu Ježíškova vnoučata

Na základě podnětu Krajského úřadu Libereckého kraje se Zdravotně sociální služby Turnov zapojily do projektu Českého rozhlasu - Ježíškova vnoučata.

Tento projekt propojuje osamocené lidi v domovech a dalších státních i nestátních zařízeních pro seniory s dárci, kteří se rozhodnou jim na vlastní náklady splnit přání nebo poskytnout věcný dar. Osamělost se netýká jen seniorů, kteří vůbec nikoho nemají, ale i těch, které rodina navštěvuje minimálně nebo vůbec, bez ohledu na důvody. Stejně tak se mohou zapojit lidé v domácí či ambulantní péči.

Projekt je určen i pro lidi, kteří nemají moc kontaktů s okolním světem mimo zařízení nebo byt, ve kterém žijí, nemá žádná ome-zení, žádné striktní hranice ani limity. Senioři si opravdu mohou přát, co chtějí. Záleží jen na nich. Tento projekt neřeší, jestli je někdo vhodný či nikoli, jde o to udělat radost lidem, kteří si to opravdu zaslouží. Pro-tože i staří lidé si zaslouží naši pozornost, právě proto, že už nám v podstatě nemají, co dát. Protože oni už nám dali vše, co mohli. Opravdu je to jen a jen o splněných přáních. Mohou to být i bačkory, ale nemusí. Prostě něco, co jim udělá radost, aby věděli, že i v jejich věku mohou být vánoce obdobím radosti.

Ke konci listopadu do Domova důchodců Pohoda přišlo na 300 e-mailů, nespočet telefonátů od dárců, které se strhly jako lavina po tom, co jsme zadali přání uživatelů do systému projektu. Každý den přichází balíčky z celé republiky i ze zahraničí, které skrývají dárky pro naše seniory. Již dva dárky předala Ježíškova vnoučata osobně a další přijedou v průběhu prosince.
Celý pracovní tým Domova důchodců Pohoda tímto děkuje všem dobrovolným dárcům, Ježíškovým vnoučatům za zapojení do tohoto lidského projektu, který vhání slzy do očí a nutí nás na chvíli pozastavit se a uvědomit si, že také zestárneme, a když pocítíme, že ani na sklonku života nejsme svému okolí lhostejní, bude se nám stárnout snadněji.

Dnes máme tu čest tyto krásné a dojemné chvíle prožívat s našimi uživateli a tak si troufám říct, že Ježíškova vnoučata obdarovala nejen naše seniory, ale i nás ostatní.

Martina Kunčíková, Domov důchodců Pohoda

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Člověk by měl odcházet s tečkou, říká jedna z oceněných pečovatelek
FOTO: Domov důchodců Pohoda v Turnově slavil patnáctiny
Sportu zdar aneb senioři v pohybu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT