Demoliční práce v Ralsku pokračují. K zemi jdou i komíny bývalé kotelny

16.02.2019 11:46:00 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Demoliční práce v Ralsku pokračují. K zemi jdou i komíny bývalé kotelny

Liberecký kraj se nadále snaží revitalizovat bývalý vojenský prostor Ralsko. Důležitým krokem je odstranění chátrajících objektů. Na začátku ledna letošního roku začala další fáze bourání, která navazuje na předchozí etapy demolic. Ve středu 13. února firma AQUATEST a.s. zahájila práce na odstranění tři komínů objektu bývalé kotelny. Demolice v letošním roce vyjdou kraj na zhruba 6 milionů korun.

„Naším cílem je z bývalého vojenského prostoru Ralsko odstranit nevyhovující, nebezpečné a chátrající objekty. Chceme, aby zde bylo čisto a bezpečno. Demoliční práce navazují na ty z předchozího roku, kdy šly k zemi například budovy bývalého kulturního domu a generálního štábu," uvedla Jitka Volfová, statutární náměstkyně pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky.

Část bývalého vojenského prostoru spolu s letištěm převzal Liberecký kraj od státu v roce 2007. Nyní ho spravuje prostřednictvím Krajské správy silnic Libereckého kraje, příspěvkové organizace.

Letošní demoliční práce jsou rozděleny na dvě etapy. Obě zakázky vyhrál zhotovitel AQUATEST a.s. První fáze vyjde kraj na 2.509.358.50 korun vč. DPH. Cena druhé části bouracích prací je 3 417 487,70 korun vč. DPH. Dle smlouvy musí jít objekty k zemi do 90 dnů od předání stavby.

Většinu z demolovaných staveb tvoří staré kotelny. Dnes u jedné z nich stavaři zahájili demolici tři komínů o výšce zhruba 15 až 20 metrů. Cílem demolice je odstranit stavby do hloubky minimálně půl metru pod terén, zatravnit prostor a osázet plochu borovicemi.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V rozvoji bývalého vojenského prostoru pomůže Technická univerzita

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Regionálním produktem jsou i květiny z Jindřichovic a Stráže
Další autobusové zastávky v kraji mají nové označníky
V Turnově představili studii regenerace sídliště Přepeřská
V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!
Práce na cyklostezce Odra-Nisa pokračují, hotovo bude na jaře

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
29.10.: FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
30.10.: V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT