Den se Žlutou ponorkou navštívilo v Turnově navzdory počasí 1500 lidí

15.06.2015 23:01:23 | Autor: redakce | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Turnov

Den se Žlutou ponorkou navštívilo v Turnově navzdory počasí 1500 lidí

V sobotu 13. června proběhla úspěšně největší akce, jakou Středisko volného času Turnov dosud organizovalo. Zájem o připravený program byl velký, i když úmorné vedro a následný odpolední déšt celkovou účast snížily. Naopak nad očekávání byla všeobecná pohoda a příjemná atmosféra bez větších front u více než 30 aktivit a disciplín v městském parku.

„Věřím, že jsme na předchozí velké dětské dny v parku navázali se ctí. Petr Boudný, který předchozí ročníky pod názvem Bouda na ulici připravoval, nešetřil slovy uznání. Celkovou účast odhadujeme kolem 1500 lidí. Přes 450 dětí kompletně obešlo svůj okruh s disciplínami. Předškolních dětí, které měly předepsaných 6 disciplín dokončilo 253, zatímco 10 disciplín určených pro starší obešly kompletně necelé dvě stovky školáků," poznamenal za Žlutou ponorku Turnov Tomáš Zakouřil.

Vybírat opravdu bylo z čeho. Mezi "taháky" patřilo, krom velkých skákacích atrakcí, kde děti zkoušely "lovit světlo", aquazorbing, tradiční jízda na traktůrcích nebo "dováděcí bubliny."

Dětský den se Žlutou ponorkou v Turnově „Podařilo se nám spojit síly 12 turnovských neziskových organizací, které se na zajišťování disciplín podílely. Děti jistě nezapomenou na sokolské cvičení na gymnastické matraci, překážky dětské atletiky, střelbu na branku s florbalisty, mini orientační běh po kontrolách a další a další. Z našich vlastních disciplín, které přichystali vedoucí kroužků, nejvíce zaujal historický šerm, výtvatný stan a stánek zdravé výživy. Cyklodráhu zajistili naši lektoři z dopravního hřiště. Rád bych na tomto místě poděkoval jak "našim ponorkovým" pracovníkům, tak i všem nadšencům z ostatních skupin, kteří nám pomohli opravdu příjemnou atmosféru v parku vytvořit," uvedl Zakouřil, který zároveň dodal: „Každé z dětí, které prošlo celý předepsaný program, dostalo dárek od hlavních sponzorů, kterým ještě jednou děkuji za podporu, bez které by se akce v tomto rozsahu neuskutečnila. Téměř všichni, kdo zvládli svůj program, se také účastnili průběžného losování o věcné ceny, kterými nás podpořili další partneři akce. Celkově se podílelo 14 místních firem a prodejen, většinou nešlo o přímou finanční podporu, ale o zásadní pomoc v přípravách, zapůjčením materiálu, ceny pro losování a podobně."

Podrobná pozvánka: Zábava v čele s nafukovacími atrakcemi čeká na děti v turnovském parku

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově rozdělovali dotace z druhé výzvy kulturního fondu
Vzácnou Měsíčnici hledejte na přírodní památce Líska
Hasiči-lezci plnili v Semilech a okolí náročné úkoly
Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT