Derby v krajském přeboru zvládl lépe Bozkov

20.10.2014 21:25:57 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Pěnčín u Turnova,Turnov

V nedělním utkání krajského přeboru se střetly rezerva FK Pěnčín-Turnov a Sokol Bozkov. Obě mužstva šla do utkání v trochu jiném rozpoložení, domácí měli v zádech tři výhry v řadě, hosté uhráli ze dvou zápasů pouze bod, favoritem proto byli spíše domácí, těsnou výhru ale nakonec brali hosté.

Podrobnosti k sobotním utkáním krajského přeboru najdete v článku zde.

FKP Turnov B - Bozkov 1:2 (0:2)

V první půli byl aktivnější a nebezpečnější Bozkov. První velkou šanci měl Havel, ale ten bozkovský, samostatnou akci však zakončil střelou do brankáře Semenského. Nebezpečí bylo i před Kanavalem, kdy zachraňoval Jíra a po další standardní situaci domácí jen těsně nedosáhli na dorážku. Další akci hostů táhl Močkovský, po Makulově přiťuknutí pálil Jíra a Semenského pálí ruce možná ještě teď. Jedenáct minut před koncem půle udeřilo, Vanc vybojoval proti přesile roh, ten zahrál Makula a Jíra na bližší tyči tečoval hlavou - 0:1. Za třicet vteřin už to bylo 2:0 pro Bozkov, Plátek vybojoval míč pro Makulu, ten vyslal do tahu Červeného, který obstřelil vyběhnutého brankáře. Znamenalo to šok pro domácí a vzpruhu pro Bozkov.

Druhá půle a hlavně její první polovina patřila hráčům ve žlutém, zvýšili důraz na hranici pravidel, přidali na tempu a hosté se viditelně zatáhli. Bozkovu dělalo problém udržet delší dobu míč na svých kopačkách a proto pouze bránil, to se mu dařilo až do 64. minuty, kdy se po centru ze strany prosadil hlavou Šteffan - 1:2. Ještě před tím měl po pěkné akci Močkovského s Plátkem šanci aktivní Makula, ale těsně minul.

Hostům pomohlo přísné vyloučení Korčeka po druhé žluté kartě. Tlak Petříkových borců mírně ochabl a konečně se začal zvedat i Bozkov, přímý kop Jíry Semenský vyrazil a centr Makuly nikdo nevyužil. V závěru mihl rozhodnout Havel, který jen těsně na balon nedosáhl a hlavně Makula. Jeho pokus Semenský s námahou vyrazil, poradil si i s Koubkovou dorážkou a Močkovský to měl těžké. Tři minuty před koncem mohl po snad jediném zaváhání stoperské dvojice vyrovnat Poláček, ale Kanaval chtěl tři body a šanci i dorážku vyrazil.

„Prvních 20 minut jsme zaspali, pak přišlo zlepšení a při našem tlaku nás zabrzdila přísná červená karta. V závěru jsme střídáními ještě více posílili útok a vyrovnat jsme mohli ještě v 90. při dvojité šanci Poláčka," řekl trenér FKP Turnov Josef Petřík.

„Souboje s naším nejčastějším soupeřem bývají kvalitní a mají náboj. I tento zápas to potvrdil, my byli lepší první půli. Začátek druhé patřil domácím, kteří hodně přitvrdili a dostali nás pod tlak. Pomohlo nám vyloučení Korčeka a hra se vyrovnala. Škoda, že jsme v nepřidali třetí gól ze dvou vyložených šancí. Naopak v závěru nás zachránil Kanaval skvělým dvojzákrokem. Tří bodů z hřiště velmi silného soupeře si ceníme," uvedl po utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 64. Šteffan - 35. Jíra, 35. Červený. Rozhodčí: Kadlec - Neugebauer, Hnětynka, ŽK: 4:5, ČK: 1:0 (65. Korček). Diváků: 150. FKP Turnov: Semenský - Petřivý (82. Poláček), Matoušek (77. Žabokrtský), Šimek (46. Dlouhý), Šteffan - Tvrdý, Korček, Kunst, Kratochvíl - Havel, Šulc. Bozkov: Kanaval - Liďák, Jeník, M. Jíra, Plátek -  Havel (80. Aster), Vanc, Prousek, Makula, Močkovský (90. Kobrle) - Červený (65. Koubek).