Děti z MŠ Bezručova Turnov se stravují zdravě, nově na to mají certifikát

30.06.2018 10:12:59 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Děti z MŠ Bezručova Turnov se stravují zdravě, nově na to mají certifikát

Mateřská škola Bezručova Turnov domácky zvaná Zámeček byla v pátek 15. června oceněna bronzovým certifikátem v projektu Skutečně zdravá škola.

Cílem projektu je zdravé stravování dětí z mateřských, základních i středních škol. Aktuálně je do programu Skutečně zdravá škola přidruženo 327 školních zařízení z celé České republiky, z čehož jen dvacet mateřských škol dosáhlo na bronzový certifikát. Ten značí, že školy plnily po celý rok poměrně přísná kritéria, která se týkají zdravého životního stylu.

V Turnově jsou do programu Skutečně zdravá škola zařazeny hned 3 mateřské školy a dokonce dvě z nich již obdržely bronzové certifikáty. Novým držitelem certifikátu se stala MŠ Bezručova. Děti ze školky Zámeček se v rámci programu Skutečně zdravá škola učí správným stravovacím návykům. Pro děti je přizpůsobena skladba jídelního lístku, kde je zařazen zvýšený podíl čerstvého ovoce, zeleniny, luštěnin a mléčných výrobků. Cílem školky je získat pro zdravější stravován kvalitní české farmářské dodavatele, což se prozatím daří. Mléko a mléčné výrobky odebírá školka z farmy v Železném Brodě, ovoce a zeleninu mají přímo z Hrubého Rohozce nebo například maso a masné výrobky pochází z nedalekého Pěnčína. Děti také dodržují zdravý pitný režim po celý den. Školka je učí pít minimálně slazené čaje, vodu s citronem nebo zcela čistou vodu.

Děti z turnovské školky v Bezručově ulici nejsou pouhými příjemci zdravějšího jídla, ale díky vlastní zahrádce také vidí celý proces od malého semínka až po přípravu jídla. Do všeho se také aktivně zapojují. Ředitelka školy Jana Dontová také během malé zahradní slavnosti, kterou při příležitosti přebírání ocenění pro rodiče školka připravila, děkovala hlavně skvělé paní kuchařce Gabriele Vesecké. Velký dík patřil také rodičům dětí a dalším rodinným příslušníkům, kteří se do projektu zdravějšího stravování dětí také zapojují. Za Město Turnov na slavnosti promluvila místostarostka Petra Houšková, která školce za získané ocenění pře-dala také poukaz na nákup potravin v turnovské prodejně Mája se zdravou výživou.

V projektu bude turnovská školka stále pokračovat. Již nyní se děti těší, co nového si na zahrádce vypěstují nebo s jakou zdravou potravinou budou vařit. Nyní školka sklízí plody své práce a do pokrmů přidává své vlastní cukety nebo bylinky ze školní zahrádky.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů

Ve dnech 7. a 8. září 2018 se kynolog HZS Libereckého kraje nstržm. Václav Vančura zúčastnil závodu záchranných psů. Závod s mezinárodní účastí byl zaměřený na plošné pátrání po osobách a pořádal ho Svaz záchranných brigád kynologů ČR ve spolupráci s MV - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR. Díky vynikajícímu finiši Václav Vančura se psem Bellou celou sotěž vyhrál. Více podrobností

Palackého ulice v Turnově se připravuje na úplnou uzavírku

Úplná uzavírka bude v termínu od 19. do 23. 9. 2018. Přes ulici Palackého v Turnově nebude fungovat napojení do ulic Trávnice ani Krajířova, jako tomu je doposud. Po dobu úplné uzavírky bude přístup do této lokality realizován obousměrně ulicí Jiráskova. Od 19. do 21. 9. 2018 bude přístup na autobusové nádraží zajištěn ze strany od mostu přes Jizeru a bude řízen světelnou signalizací střídavě v jednom pruhu. Ve dnech 22. a 23. 9. 2018 přístup na autobusové nádraží nebude možný! Více informací a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilský Lukáš David je vicemistr republiky OVOV
Florbalisté i florbalistky TJ Turnov na úvod sezony vyhrávají
V Turnově se hraje volejbalový pohár žen
Svatohubertská slavnost na hradu Valdštejn 2018
Město Semily odkoupí pozemky pod Riegrovou a Kamenického stezkou

Nejčtenější články

15.09.: FOTO: Na budově nádraží v Turnově dokončili 2. etapu rekonstrukce
16.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
16.09.: Hrající trenér Petřík zajistil Přepeřím tři body

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT