Děti z MŠ Bezručova Turnov se stravují zdravě, nově na to mají certifikát

30.06.2018 10:12:59 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Děti z MŠ Bezručova Turnov se stravují zdravě, nově na to mají certifikát

Mateřská škola Bezručova Turnov domácky zvaná Zámeček byla v pátek 15. června oceněna bronzovým certifikátem v projektu Skutečně zdravá škola.

Cílem projektu je zdravé stravování dětí z mateřských, základních i středních škol. Aktuálně je do programu Skutečně zdravá škola přidruženo 327 školních zařízení z celé České republiky, z čehož jen dvacet mateřských škol dosáhlo na bronzový certifikát. Ten značí, že školy plnily po celý rok poměrně přísná kritéria, která se týkají zdravého životního stylu.

V Turnově jsou do programu Skutečně zdravá škola zařazeny hned 3 mateřské školy a dokonce dvě z nich již obdržely bronzové certifikáty. Novým držitelem certifikátu se stala MŠ Bezručova. Děti ze školky Zámeček se v rámci programu Skutečně zdravá škola učí správným stravovacím návykům. Pro děti je přizpůsobena skladba jídelního lístku, kde je zařazen zvýšený podíl čerstvého ovoce, zeleniny, luštěnin a mléčných výrobků. Cílem školky je získat pro zdravější stravován kvalitní české farmářské dodavatele, což se prozatím daří. Mléko a mléčné výrobky odebírá školka z farmy v Železném Brodě, ovoce a zeleninu mají přímo z Hrubého Rohozce nebo například maso a masné výrobky pochází z nedalekého Pěnčína. Děti také dodržují zdravý pitný režim po celý den. Školka je učí pít minimálně slazené čaje, vodu s citronem nebo zcela čistou vodu.

Děti z turnovské školky v Bezručově ulici nejsou pouhými příjemci zdravějšího jídla, ale díky vlastní zahrádce také vidí celý proces od malého semínka až po přípravu jídla. Do všeho se také aktivně zapojují. Ředitelka školy Jana Dontová také během malé zahradní slavnosti, kterou při příležitosti přebírání ocenění pro rodiče školka připravila, děkovala hlavně skvělé paní kuchařce Gabriele Vesecké. Velký dík patřil také rodičům dětí a dalším rodinným příslušníkům, kteří se do projektu zdravějšího stravování dětí také zapojují. Za Město Turnov na slavnosti promluvila místostarostka Petra Houšková, která školce za získané ocenění pře-dala také poukaz na nákup potravin v turnovské prodejně Mája se zdravou výživou.

V projektu bude turnovská školka stále pokračovat. Již nyní se děti těší, co nového si na zahrádce vypěstují nebo s jakou zdravou potravinou budou vařit. Nyní školka sklízí plody své práce a do pokrmů přidává své vlastní cukety nebo bylinky ze školní zahrádky.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nové umístění kontejneru na textil v Turnově od společnosti ADRA

Od minulého týdne je nově přemístěn turnovský kontejner na textil od čerpací stanice Kontakt (Průmyslová ulice) na sběrné místo u parkoviště u KC Střelnice (náměstí B. J. Horáčka). Kontejnery na textil společnosti ADRA slouží občanům, kteří do nich mohou odkládat kvalitní oblečení. To je následně nabídnuto k prodeji v Charitativním obchůdku ADRA v Nádražní ulici nebo v pasáži Kinských. Všechny získané finance jsou následně věnovány na dobrovolnické programy u seniorů v Turnově a okolí.

Milan Hloušek zvolen novým starostou Plavů

V pondělí 5. listopadu proběhlo ve slavnostně vyzdobeném sále Envirocentra v Plavech ustavující zasedání zastupitelstva obce. Všech jedenáct nově zvolených zastupitelů složilo slib do rukou dosavadní dlouholeté paní starostky Věry Mužíčkové. Ta se po 24 letech ve funkci již dříve rozhodla na post starostky Plavů znovu nekandidovat a svou účastí na společné kandidátce podpořit při volbě starosty pana Milana Hlouška. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na hradech a zámcích hodnotí sezonu, i v listopadu se ještě konají akce
Výstava Daniela Geremuse se koná v bývalé lomnické spořitelně
I.A třída: Naplno bodovala Lomnice a bod za remízu brala i Horní Branná
Změna vodorovného značení ve Skálově ulici v Turnově
FOTO: Turisté z celého Česka se sjíždějí do Semil

Nejčtenější články

13.11.: Lupiče, který přepadl v Lomnici 52 letou ženu, pomohli vypátrat občané
14.11.: Nejhorší výtluky v kraji byly v Semilech, Mírové a Zlaté Olešnici
14.11.: Hasiči a krajský úřad ocenili reprezentanty v požárním sportu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT