Děti z MŠ Bezručova Turnov se stravují zdravě, nově na to mají certifikát

30.06.2018 10:12:59 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Děti z MŠ Bezručova Turnov se stravují zdravě, nově na to mají certifikát

Mateřská škola Bezručova Turnov domácky zvaná Zámeček byla v pátek 15. června oceněna bronzovým certifikátem v projektu Skutečně zdravá škola.

Cílem projektu je zdravé stravování dětí z mateřských, základních i středních škol. Aktuálně je do programu Skutečně zdravá škola přidruženo 327 školních zařízení z celé České republiky, z čehož jen dvacet mateřských škol dosáhlo na bronzový certifikát. Ten značí, že školy plnily po celý rok poměrně přísná kritéria, která se týkají zdravého životního stylu.

V Turnově jsou do programu Skutečně zdravá škola zařazeny hned 3 mateřské školy a dokonce dvě z nich již obdržely bronzové certifikáty. Novým držitelem certifikátu se stala MŠ Bezručova. Děti ze školky Zámeček se v rámci programu Skutečně zdravá škola učí správným stravovacím návykům. Pro děti je přizpůsobena skladba jídelního lístku, kde je zařazen zvýšený podíl čerstvého ovoce, zeleniny, luštěnin a mléčných výrobků. Cílem školky je získat pro zdravější stravován kvalitní české farmářské dodavatele, což se prozatím daří. Mléko a mléčné výrobky odebírá školka z farmy v Železném Brodě, ovoce a zeleninu mají přímo z Hrubého Rohozce nebo například maso a masné výrobky pochází z nedalekého Pěnčína. Děti také dodržují zdravý pitný režim po celý den. Školka je učí pít minimálně slazené čaje, vodu s citronem nebo zcela čistou vodu.

Děti z turnovské školky v Bezručově ulici nejsou pouhými příjemci zdravějšího jídla, ale díky vlastní zahrádce také vidí celý proces od malého semínka až po přípravu jídla. Do všeho se také aktivně zapojují. Ředitelka školy Jana Dontová také během malé zahradní slavnosti, kterou při příležitosti přebírání ocenění pro rodiče školka připravila, děkovala hlavně skvělé paní kuchařce Gabriele Vesecké. Velký dík patřil také rodičům dětí a dalším rodinným příslušníkům, kteří se do projektu zdravějšího stravování dětí také zapojují. Za Město Turnov na slavnosti promluvila místostarostka Petra Houšková, která školce za získané ocenění pře-dala také poukaz na nákup potravin v turnovské prodejně Mája se zdravou výživou.

V projektu bude turnovská školka stále pokračovat. Již nyní se děti těší, co nového si na zahrádce vypěstují nebo s jakou zdravou potravinou budou vařit. Nyní školka sklízí plody své práce a do pokrmů přidává své vlastní cukety nebo bylinky ze školní zahrádky.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Nové termíny sluchové poradny v Turnově

Od loňského roku začala v Turnově fungovat na adrese DPS Výšinka, Granátová 1897 sluchová poradna. Poradna zajišťuje odbornou pomoc, seřizování sluchadel či prodej baterií a drobných náhradních dílů do sluchadel. V Turnově bude i v roce 2019 poskytovat služby odborný pracovník Jaroslav Paur. Nejbližší termíny poradny budou: 25. 2., 29. 4. a 24. 6. od 9 do 11 hodin. Na jednotlivé termíny je nutné se předem objednat na tel. čísle: 488 577 841 nebo 731 653 007.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Projednávání návrhu nové zonace KRNAP se těší zájmu veřejnosti
V Příkrém u Semil hořel v noci rodinný dvojdomek
O Albánii bude cestovatelka Bičíková vyprávět i v Benešově u Semil
K rozhodnutí soudu: Kdo ochrání záchranáře?
Promítání o Peru a Bolívii bude probíhat v Cafe Terasy

Nejčtenější články

18.02.: Rekonstrukci silnice chystají v Roztokách u Jilemnice i Železném Brodě
18.02.: Cenu města Semily za rok 2018 obdrželi Lenka Holubičková a KČT
17.02.: Obrazem: Maškarní karneval na semilském kluzišti 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT