Děti z MŠ Bezručova Turnov se stravují zdravě, nově na to mají certifikát

30.06.2018 10:12:59 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Děti z MŠ Bezručova Turnov se stravují zdravě, nově na to mají certifikát

Mateřská škola Bezručova Turnov domácky zvaná Zámeček byla v pátek 15. června oceněna bronzovým certifikátem v projektu Skutečně zdravá škola.

Cílem projektu je zdravé stravování dětí z mateřských, základních i středních škol. Aktuálně je do programu Skutečně zdravá škola přidruženo 327 školních zařízení z celé České republiky, z čehož jen dvacet mateřských škol dosáhlo na bronzový certifikát. Ten značí, že školy plnily po celý rok poměrně přísná kritéria, která se týkají zdravého životního stylu.

V Turnově jsou do programu Skutečně zdravá škola zařazeny hned 3 mateřské školy a dokonce dvě z nich již obdržely bronzové certifikáty. Novým držitelem certifikátu se stala MŠ Bezručova. Děti ze školky Zámeček se v rámci programu Skutečně zdravá škola učí správným stravovacím návykům. Pro děti je přizpůsobena skladba jídelního lístku, kde je zařazen zvýšený podíl čerstvého ovoce, zeleniny, luštěnin a mléčných výrobků. Cílem školky je získat pro zdravější stravován kvalitní české farmářské dodavatele, což se prozatím daří. Mléko a mléčné výrobky odebírá školka z farmy v Železném Brodě, ovoce a zeleninu mají přímo z Hrubého Rohozce nebo například maso a masné výrobky pochází z nedalekého Pěnčína. Děti také dodržují zdravý pitný režim po celý den. Školka je učí pít minimálně slazené čaje, vodu s citronem nebo zcela čistou vodu.

Děti z turnovské školky v Bezručově ulici nejsou pouhými příjemci zdravějšího jídla, ale díky vlastní zahrádce také vidí celý proces od malého semínka až po přípravu jídla. Do všeho se také aktivně zapojují. Ředitelka školy Jana Dontová také během malé zahradní slavnosti, kterou při příležitosti přebírání ocenění pro rodiče školka připravila, děkovala hlavně skvělé paní kuchařce Gabriele Vesecké. Velký dík patřil také rodičům dětí a dalším rodinným příslušníkům, kteří se do projektu zdravějšího stravování dětí také zapojují. Za Město Turnov na slavnosti promluvila místostarostka Petra Houšková, která školce za získané ocenění pře-dala také poukaz na nákup potravin v turnovské prodejně Mája se zdravou výživou.

V projektu bude turnovská školka stále pokračovat. Již nyní se děti těší, co nového si na zahrádce vypěstují nebo s jakou zdravou potravinou budou vařit. Nyní školka sklízí plody své práce a do pokrmů přidává své vlastní cukety nebo bylinky ze školní zahrádky.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Turnovské prameny Boží voda a Valdštejn jsou pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Valdštejn je pitný a taktéž pramen Boží voda! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality dne 17. 7. 2018. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Jablonecký bazén se po rekonstrukci otevře 1. srpna

Stavební práce ve vnitřku jabloneckého bazénu se chýlí ke konci. Bazén se návštěvníkům opět otevře 1. srpna. Nová je střecha, zasklená terasa v bazénové hale i dvě kabiny v sauně. To, co není na první pohled vidět, ale návštěvník také ocení, jsou vyhřívané lavice nebo sádrokartonové podhledy v bazénové hale. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalista Petrlák jde z Turnova zkusit ČFL do Dobrovice
Liberecká průmyslovka začlení do výuky roboty
V Jilemnici zazpívá Lucie Bílá
Kouzlo lidových chaloupek v Rokytnici najdete v muzeu Starý Kravín
Královéhradecký kraj nejlepší Místo pro život 2018! Liberecký kraj šestý

Nejčtenější články

20.07.: Policie pátrá po řidiči, který řídil auto po I/35 u Jeřmanic v protisměru
21.07.: Hrad Valdštejn představují na pohlednicích z první republiky
20.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 20. až 22. července

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT