Divadlo F. X. Šaldy díky vám hraje, tančí a zpívá!

28.04.2020 13:46:06 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Divadlo F. X. Šaldy díky vám hraje, tančí a zpívá!

Divadlo F. X. Šaldy vás tento týden zve na bohatý online program. Díky nařízení Vlády ČR jde zatím o jedinou možnost, jak s vámi diváky zůstat v kontaktu. V druhé polovině května, pokud to okolnosti dovolí, divadlo plánuje zpřístupnit veřejnosti natáčení i přímé přenosy z Malého divadla. Své divadlo však můžete podpořit nákupem dobrovolné vstupenky dle vašeho výběru.

„Díky vám hrajeme, tančíme a zpíváme! Děkujeme, že si na naše online akce kupujete vstupenky a dobrovolně přispíváte. K dnešnímu dni si dobrovolnou vstupenku zakoupilo již více než 100 lidí. Jakékoliv podpory si upřímně vážíme," uvedla Jarmila Levko Pešlová, ředitelka DFXŠ.

Přímé přenosy a všechny reprízy programu Divadlo online je možné sledovat na YouTube kanálu a Facebook profilu DFXŠ, ale i nově na webové platformě www.saldovo-divadlo.cz.


„Díky této webové platformě tak zůstaneme s diváky v živé interakci a umožníme všem, kteří nejsou, nebo nechtějí být jen na sociálních sítích, vidět příspěvky na jednom místě," doplnila Michaela Pompová, vedoucí marketingu DFXŠ, která dále uvedla: „Díky vám, že s námi usínáte u pořadu Dobrou! Čtení pro dospělé, který si můžete poslechnout i zpětně, pokud skutečně usnete. Večerníčky naladíte tento týden od pondělí do středy vždy ve 22:30 přímo na našem Facebook profilu nebo webové platformě. Příběhy čtou Tomáš Holý a Martin Polách."

Ve středu 29. 4. vás DFXŠ zve k oslavě Mezinárodního dne tance 2020! Liberecký balet je součástí programu, který bude vysílán v živém přenosu z Malého divadla, a to v 18:50 hodin.

Radost z tance trvá i v nelehké době!

Liberecké divadlo zkouší a hraje i v doě koronavirové Baletní soubor Divadla F. X. Šaldy v Liberci v čele s šéfem Marikou Mikanovou se i přes nepřízeň současné situace s radostí připojuje k oslavám Mezinárodního dne tance. Připravuje se významná událost, která má za cíl propojovat umělce s diváky a oslavovat tanec jako univerzální formu vyjádření. Tanec se stává jazykem, kterým hovoří všichni bez ohledu na jazykové, politické, kulturní, etnické či jiné odlišnosti.

Liberecký balet je součástí programu, který bude vysílán on-line. První ukázkou z repertoáru baletního souboru Divadla F. X. Šaldy v Liberci je dámský duet Klárky (Annabel Pearce) a Beatrice (Rie Morita) z taneční jazzové komedie Sluha dvou pánů. Druhou ochutnávkou libereckého baletu bude choreografie Torn, kterou šéf souboru Marika Mikanová vytvořila speciálně pro tuto příležitost. „Torn", neboli roztrhaný, či rozervaný, bude ve středu večer Alexey Yurakov, tanečník a zároveň baletní mistr libereckého souboru, a japonský tanečník Yuta Homma.

Ve čtvrtek 30. 4. bude přímo z Divadla F. X. Šaldy streamován online Benefiční koncert prostřednictvím televize TV rtm+ Liberecko na FB stránce Lípa Musica - Mezinárodní hudební festival a dalších kanálech včetně MALL.TV v rámci projektu #kulturažije. Vystoupí houslový virtuos Josef Špaček za doprovodu klavíristy Miroslava Sekery.

Pátý díl online divadelního seriálu Operace Archa, bláznivé komedie z karantény o tajné misi a záchraně lidstva v Liberci uvidíte v přímém přenosu tentokrát také již ve čtvrtek 30. 4. od 19:00.

V pátek 1. 5. v 19:00 vás svátečně naladí premiéra příběhu Večírek operní karantény. Jedná se o komponovaný příběh operních árií a duetů, který prolíná minulost, současnost i budoucnost.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Divadlo F. X. Šaldy uvádí první online divadelní seriál Operace Archa
Ředitelé krajských organizací vyzývají k pomoci kultuře
Semilský spolek streamuje!
Liberecké Divadlo F. X. Šaldy nehraje, ale zkouší a pomáhá

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová radnice v Turnově bude pro občany 4. srpna uzavřena

Městský úřad Turnov informuje občany, že v úterý 4. srpna 2020 bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie v budově Nové radnice ve Skálově ulici uzavřen úřad. Zrušení úředního dne se týká odboru správního - občanské průkazy, pasy a matrika, odboru dopravního, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, Obecního živnostenského úřadu a odboru přestupků.

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí V sobotu 1. srpna 2020 v 7.40 vyjede z Hrádku nad Nisou první spoj nové autobusové linky číslo 691. Na své 66 km dlouhé trase celkem pětkrát překročí státní hranice Česka, Německa a Polska. Celkem tři páry spojů nabídnou možnost cestovat od vlaků ze Zittau přes Bogatyniu, Frýdlant, Raspenavu, Nové Město pod Smrkem až do letoviska Świeradów Zdrój na polské straně Jizerských hor. Více informací


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hráči Přepeř nečekaně zdolali v přípravě Slovan Liberec!
Děti z příměstského tábora navštívily semilské policisty
V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020
Hasiči vzpomínají na bleskové povodně z roku 2010
Křehká krása 2020 bude!

Nejčtenější články

02.08.: Na semilském fotbalovém memoriálu obhájil vítězství Železný Brod
31.07.: Nalezená žena měla na těle zranění. Policie žádá o pomoc svědky
31.07.: Tři nově nakažení i přímo v Turnově, nová pravidla návštěv v DD Pohoda

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT