Divadlo F. X. Šaldy díky vám hraje, tančí a zpívá!

28.04.2020 13:46:06 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Divadlo F. X. Šaldy díky vám hraje, tančí a zpívá!

Divadlo F. X. Šaldy vás tento týden zve na bohatý online program. Díky nařízení Vlády ČR jde zatím o jedinou možnost, jak s vámi diváky zůstat v kontaktu. V druhé polovině května, pokud to okolnosti dovolí, divadlo plánuje zpřístupnit veřejnosti natáčení i přímé přenosy z Malého divadla. Své divadlo však můžete podpořit nákupem dobrovolné vstupenky dle vašeho výběru.

„Díky vám hrajeme, tančíme a zpíváme! Děkujeme, že si na naše online akce kupujete vstupenky a dobrovolně přispíváte. K dnešnímu dni si dobrovolnou vstupenku zakoupilo již více než 100 lidí. Jakékoliv podpory si upřímně vážíme," uvedla Jarmila Levko Pešlová, ředitelka DFXŠ.

Přímé přenosy a všechny reprízy programu Divadlo online je možné sledovat na YouTube kanálu a Facebook profilu DFXŠ, ale i nově na webové platformě www.saldovo-divadlo.cz.


„Díky této webové platformě tak zůstaneme s diváky v živé interakci a umožníme všem, kteří nejsou, nebo nechtějí být jen na sociálních sítích, vidět příspěvky na jednom místě," doplnila Michaela Pompová, vedoucí marketingu DFXŠ, která dále uvedla: „Díky vám, že s námi usínáte u pořadu Dobrou! Čtení pro dospělé, který si můžete poslechnout i zpětně, pokud skutečně usnete. Večerníčky naladíte tento týden od pondělí do středy vždy ve 22:30 přímo na našem Facebook profilu nebo webové platformě. Příběhy čtou Tomáš Holý a Martin Polách."

Ve středu 29. 4. vás DFXŠ zve k oslavě Mezinárodního dne tance 2020! Liberecký balet je součástí programu, který bude vysílán v živém přenosu z Malého divadla, a to v 18:50 hodin.

Radost z tance trvá i v nelehké době!

Liberecké divadlo zkouší a hraje i v doě koronavirové Baletní soubor Divadla F. X. Šaldy v Liberci v čele s šéfem Marikou Mikanovou se i přes nepřízeň současné situace s radostí připojuje k oslavám Mezinárodního dne tance. Připravuje se významná událost, která má za cíl propojovat umělce s diváky a oslavovat tanec jako univerzální formu vyjádření. Tanec se stává jazykem, kterým hovoří všichni bez ohledu na jazykové, politické, kulturní, etnické či jiné odlišnosti.

Liberecký balet je součástí programu, který bude vysílán on-line. První ukázkou z repertoáru baletního souboru Divadla F. X. Šaldy v Liberci je dámský duet Klárky (Annabel Pearce) a Beatrice (Rie Morita) z taneční jazzové komedie Sluha dvou pánů. Druhou ochutnávkou libereckého baletu bude choreografie Torn, kterou šéf souboru Marika Mikanová vytvořila speciálně pro tuto příležitost. „Torn", neboli roztrhaný, či rozervaný, bude ve středu večer Alexey Yurakov, tanečník a zároveň baletní mistr libereckého souboru, a japonský tanečník Yuta Homma.

Ve čtvrtek 30. 4. bude přímo z Divadla F. X. Šaldy streamován online Benefiční koncert prostřednictvím televize TV rtm+ Liberecko na FB stránce Lípa Musica - Mezinárodní hudební festival a dalších kanálech včetně MALL.TV v rámci projektu #kulturažije. Vystoupí houslový virtuos Josef Špaček za doprovodu klavíristy Miroslava Sekery.

Pátý díl online divadelního seriálu Operace Archa, bláznivé komedie z karantény o tajné misi a záchraně lidstva v Liberci uvidíte v přímém přenosu tentokrát také již ve čtvrtek 30. 4. od 19:00.

V pátek 1. 5. v 19:00 vás svátečně naladí premiéra příběhu Večírek operní karantény. Jedná se o komponovaný příběh operních árií a duetů, který prolíná minulost, současnost i budoucnost.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Divadlo F. X. Šaldy uvádí první online divadelní seriál Operace Archa
Ředitelé krajských organizací vyzývají k pomoci kultuře
Semilský spolek streamuje!
Liberecké Divadlo F. X. Šaldy nehraje, ale zkouší a pomáhá

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky
Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy
Den dětí 2020 bude v Turnově až 13. června!
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku

Nejčtenější články

01.06.: Nadměrný náklad vyjel z Jablonného a mířil do Červené Vody
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
02.06.: FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT