Divadlo F. X. Šaldy díky vám hraje, tančí a zpívá!

28.04.2020 13:46:06 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Divadlo F. X. Šaldy díky vám hraje, tančí a zpívá!

Divadlo F. X. Šaldy vás tento týden zve na bohatý online program. Díky nařízení Vlády ČR jde zatím o jedinou možnost, jak s vámi diváky zůstat v kontaktu. V druhé polovině května, pokud to okolnosti dovolí, divadlo plánuje zpřístupnit veřejnosti natáčení i přímé přenosy z Malého divadla. Své divadlo však můžete podpořit nákupem dobrovolné vstupenky dle vašeho výběru.

„Díky vám hrajeme, tančíme a zpíváme! Děkujeme, že si na naše online akce kupujete vstupenky a dobrovolně přispíváte. K dnešnímu dni si dobrovolnou vstupenku zakoupilo již více než 100 lidí. Jakékoliv podpory si upřímně vážíme," uvedla Jarmila Levko Pešlová, ředitelka DFXŠ.

Přímé přenosy a všechny reprízy programu Divadlo online je možné sledovat na YouTube kanálu a Facebook profilu DFXŠ, ale i nově na webové platformě www.saldovo-divadlo.cz.


„Díky této webové platformě tak zůstaneme s diváky v živé interakci a umožníme všem, kteří nejsou, nebo nechtějí být jen na sociálních sítích, vidět příspěvky na jednom místě," doplnila Michaela Pompová, vedoucí marketingu DFXŠ, která dále uvedla: „Díky vám, že s námi usínáte u pořadu Dobrou! Čtení pro dospělé, který si můžete poslechnout i zpětně, pokud skutečně usnete. Večerníčky naladíte tento týden od pondělí do středy vždy ve 22:30 přímo na našem Facebook profilu nebo webové platformě. Příběhy čtou Tomáš Holý a Martin Polách."

Ve středu 29. 4. vás DFXŠ zve k oslavě Mezinárodního dne tance 2020! Liberecký balet je součástí programu, který bude vysílán v živém přenosu z Malého divadla, a to v 18:50 hodin.

Radost z tance trvá i v nelehké době!

Liberecké divadlo zkouší a hraje i v doě koronavirové Baletní soubor Divadla F. X. Šaldy v Liberci v čele s šéfem Marikou Mikanovou se i přes nepřízeň současné situace s radostí připojuje k oslavám Mezinárodního dne tance. Připravuje se významná událost, která má za cíl propojovat umělce s diváky a oslavovat tanec jako univerzální formu vyjádření. Tanec se stává jazykem, kterým hovoří všichni bez ohledu na jazykové, politické, kulturní, etnické či jiné odlišnosti.

Liberecký balet je součástí programu, který bude vysílán on-line. První ukázkou z repertoáru baletního souboru Divadla F. X. Šaldy v Liberci je dámský duet Klárky (Annabel Pearce) a Beatrice (Rie Morita) z taneční jazzové komedie Sluha dvou pánů. Druhou ochutnávkou libereckého baletu bude choreografie Torn, kterou šéf souboru Marika Mikanová vytvořila speciálně pro tuto příležitost. „Torn", neboli roztrhaný, či rozervaný, bude ve středu večer Alexey Yurakov, tanečník a zároveň baletní mistr libereckého souboru, a japonský tanečník Yuta Homma.

Ve čtvrtek 30. 4. bude přímo z Divadla F. X. Šaldy streamován online Benefiční koncert prostřednictvím televize TV rtm+ Liberecko na FB stránce Lípa Musica - Mezinárodní hudební festival a dalších kanálech včetně MALL.TV v rámci projektu #kulturažije. Vystoupí houslový virtuos Josef Špaček za doprovodu klavíristy Miroslava Sekery.

Pátý díl online divadelního seriálu Operace Archa, bláznivé komedie z karantény o tajné misi a záchraně lidstva v Liberci uvidíte v přímém přenosu tentokrát také již ve čtvrtek 30. 4. od 19:00.

V pátek 1. 5. v 19:00 vás svátečně naladí premiéra příběhu Večírek operní karantény. Jedná se o komponovaný příběh operních árií a duetů, který prolíná minulost, současnost i budoucnost.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Divadlo F. X. Šaldy uvádí první online divadelní seriál Operace Archa
Ředitelé krajských organizací vyzývají k pomoci kultuře
Semilský spolek streamuje!
Liberecké Divadlo F. X. Šaldy nehraje, ale zkouší a pomáhá

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pět lékáren v našem kraji bude mít opět otevřeno i v neděli

Vláda České republiky zakázala nedělní prodej v maloobchodech. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno 5 lékařských pohotovostí. Jedna provozovna v Liberci, dvě v České Lípě a po jedné v Turnově i Jablonci nad Nisou. V sousedních krajích budou otevřeny lékárny ve městech Mladá Boleslav, Jičín a Vrchlabí. Tento přehled platí pro neděli 29. listopadu 2020.

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Advent, Vánoce a Silvestr, jak předejdeme nebezpečí
Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení
V našem kraji dále klesl počet aktuálně nakažených za týden o 1582
Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka
Krkonošský výlet nabídne výhledy, lezení ve stromech i závody motokár

Nejčtenější články

27.11.: Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka
25.11.: Řidič na mokré vozovce u Železného Brodu narazil do svodidel
25.11.: O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT