Divákům v turnovské hale se představili místní boxeři a jedna boxerka

26.09.2013 19:40:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Divákům v turnovské hale se představili místní boxeři a jedna boxerka

Box TJ Turnov pořádal v sobotu 21. září v hale TJ Turnov ve Skálově ulici 1. kolo české národní ligy v boxu. Za domácí tým nastoupili čtyři muži a také první žena turnovského boxu Bětka Šulcová. Zápasy sledovalo více než dvě stě nadšených diváků.

Nový oddíl boxu TJ Turnov funguje zhruba rok a tyto zápasy byly první oficiální před publikem. V kategorii přípravek měl startovat ve váze do 30 kg Tomáš Bárta, kterému ale nedorazil soupeř.

V kategorii kadetů do 80 kg boxoval Petr Vít, který prohrál na body s boxerem z Prahy. „Petr byl před zápasem nemocný a bohužel mu odešla fyzička," dodal trenér Jan Bartoš.

V kategorii mužů nastoupil ve váze do 64 kg Milan Sehnal proti soupeři z Jičína. „Milan měl po celý zápas převahu, ale ve chvílích kdy soupeř zaútočil, se nesmyslně několikrát otočil, za což byl napomínán a to podle nových pravidel převzatých z profiringu znamená velkou bodovou ztrátu, kterou už v zápase nedohnal. Byl to jeho druhý zápas v životě, takže si asi vybral daň za nezkušenost," vysvětlil Bartoš.

V zápase do 69 kg nastoupil k prvnímu zápasu v životě Miroslav Kravec. „Fyzicky byl Míra připravený dobře, ale technicky byl lepší soupeř. Přes krvavé zranění oka ale odboxoval dobrý zápas a nakonec prohrál těsně na body. Je to náš největší dříč a ještě se může zlepšit," hodnotil zápas turnovský trenér.

Národní liga boxu v Turnově - zápas Bětky Šulcové<br />Autor: Tereza Burkoňová Dominik Vesecký měl startovat v kategorii juniorů do 81 kg, ale ani jemu nepřijel soupeř, takže nastoupil proti muži. Ten už svou vizáží budil respekt, Dominik se do něj statečně pustil, ale ve druhém kole už nestačil a trenér proto raději „hodil ručník" do ringu, aby nedošlo ke zbytečnému zranění.

Vyvrcholením boxerského turnaje pro diváky byl jediný zápas žen, ve kterém nastoupila Bětka Šulcová. Ta je všestranná sportovkyně a ohromná bojovnice. I přes přípravu, která nebyla ideální, boxovala statečně a po čtyřech kolech zvítězila na body, což znamená její druhé vítězství v ringu ze dvou zápasů.

„Mrzí mě jen tolik omluvenek. Souvisí to s tím, že přes prázdniny dnešní mládež až na výjimky nechce moc trénovat, což v boxu nejde. To platí pro soupeře a bohužel i pro některé borce z našeho oddílu," dodal na závěr trenér a zakladatel oddílu boxu TJ Turnov. 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově rozdělovali dotace z druhé výzvy kulturního fondu
Vzácnou Měsíčnici hledejte na přírodní památce Líska
Hasiči-lezci plnili v Semilech a okolí náročné úkoly
Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT