Divizní derby Přepeř s Turnovem ovládli domácí

11.03.2019 19:34:41 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře,Turnov

Očekávané derby se hrálo v sobotu dopoledne v Přepeřích. Hosté z Turnova potřebují nutně body pro záchranu, ale domácí po prvním gólu v závěru přidali i další dva a připsali si přesvědčivou výhru 3:0!

FK Přepeře - FK Turnov 3:0 (1:0)

Zpočátku vládla opatrná hra a jednu z největších šancí měl v 5. minutě Papoušek, který protáhl Hyku v domácí brance. Ve 20. minutě fauloval kousek za vápnem Havel Vaníčka.Trestný kop Novotného zeď zblokovala na roh. Ve 23. minutě zahrával na trestný kop na druhé straně Papoušek, ale i obrana Přepeř jeho centr odvrátila na roh. Ve 25. minutě nastal velice smutný okamžik zápasu. Na odražený skákající balón k půlící čáře čekal přepeřský Vaníček. Do souboje se rozběhl Beníšek, a ve výskoku trefil Vaníčka loktem do obličeje. Toho odvezla sanitka s dvojitou frakturou lícní kosti do nemocnice v Liberci, kde se v pondělí podrobil operaci. Z následného trestného kopu hlavičkoval střídající Schubert na Synka, jeho střela z penalty šla vysoko nad. Ve 33. minutě Marek Sedláček posunul míč do pravého křídla na Novotného, na jehož centr nabíhali Vébr a Pavlata. Špína na centr nedosáhl, míč se nakonec od obránce Tvrdého odrazil k Pavlatovi, a ten před dobíhajícím Podzimkem uklidil míč do sítě 1:0. A jelikož se do konce poločasu ni podstatného nestalo, odcházeli do šaten spokojenější hráči Přepeř.

Ve 47. minutě uklidil centr Sedláčka Tvrdý před nabíhajícím Vébrem na roh. O minutu později se na hranici vápna uvolnil Pavlata a Tvrdý jej zastavil faulem. V 55. minutě nacentroval z pravé strany Vébr, Synek si míč na vápně zpracoval a následnou střelu srazil kapitán Turnova Tvrdý na roh. V 58. minutě našel Petřík rozeběhnutého Synka, ten si ve vápně posadil Blažka, ale jeho střelu zneškodnil brankář Špína. Poté byli hráči Turnova následujících deset minut iniciativnější, měli míč častěji než Přepeřští a vytvořili si i několik šancí a standardních situací. V 62. minutě vystřelil nebezpečně Papoušek, Hyka vyrazil u tyče na roh. Ten zahrával Havel a na malém vápně jeho centr postupně minuli Šimek, Drahoš i Blažek. V 64. minutě unikal po levém křídle Havel a domácí Marek Sedláček ho zastavil jen za cenu žluté karty. V 67. minutě centr Havla na dvakrát zneškodnil Hyka. Po této desetiminutovce se Přepeře opět zlepšily, zpřesnily hru a začaly více běhat. V 72. minutě po rychlé kombinaci Vébra a Pavlaty, druhý jmenovaný našel na malém vápně Synka, a ten donesl na stehně míč do branky 2:0. V 77. minutě Schubert přešel přes dva bránící hráče, obešel i brankáře a do prázdné branky stanovil konečný výsledek 3:0.

„Kromě 20 minut druhé půle jsme více drželi míč, jen jsme čekali na potvrzení vedení druhým gólem. Doufám, že se naše hra v průběhu jara ještě zlepší. Kaňkou zápasu je pro nás zranění Aleše Vaníčka, který má po operaci lícní kosti, přitom zákrok na něj nebyl vůbec potrestán. Ale přejeme si především brzké Alešovo uzdravení," řekl k zápasu trenér Přepeř Josef Petřík.

„Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se dá se stavem stále něco dělat a prvních 20 minut jsme byli lepší. Nedokážeme ale proměňovat naše šance a domácí nás dokázali dvakrát potrestat. Zápas to jinak z naší strany nebyl špatný, ale za stavu 3:0 jsme už do hry poslali mladé hráče," uvedl pro Naše Pojizeří trenér Turnova Džimis Bekakis, který zároveň dodal: „Dojíždíme na to, že nedokážeme využít naše útoky, takhle to bude i v následujících zápasech těžké."

Branky: 33. Pavlata, 72. Synek, 77. Schubert. Rozhodčí: Ulrich - Gunitš, Hlaváček, ŽK: 1:3. Diváků: 350. Přepeře: Hyka - Marek Sedláček, Vrabec, Nesvadba, Petřík - Vébr (81. Ježek), Jarosz (84. Bína), Pavlata, Vaníček (27. Schubert) - P. Novotný (88. Horáček) - Synek. Turnov: Špína - Tvrdý, Šimek, Blažek, Beníšek - Podzimek (61. Benek) - Drahoš (81. Sysel), P. Havel, Tomašov (86. Gaubman), Papoušek (74. Svoboda) - Nulíček (56. Houžvička).

15. FK Turnov 15 3 0 12 8:37 10 1 2

Po zimní přestávce došlo k odstoupení družstva Kratonoh ze soutěže, čímž se ruší jejich výsledky a automaticky se berou jako první sestupující tým.