Dlouhá cesta volejbalistů Turnova bez bodové příchuti

19.11.2019 11:54:21 | Autor: Tomáš Kuncíř | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovske áčko mužů jelo o víkendu prolomit smůlu do Žďáru nad Sázavou. V oslabené sestavě bez nahrávače/libera a hlavního univerzála předvedlo bojovný výkon. Body ovšem nezískalo.

TJ Ždár nad Sázavou - TJ Zikuda Turnov 3:1 (-20, 18, 9, 15)

Do prvního utkání turnovští hráči vstoupili nejlépe v sezoně. Zásluhou pěti bloků Ondry Kováře, který hrál netradičně na smeči, vyhráli první set. Na postu libera nastoupil smečař Adam Zelfel, ten se na novém postu předvedl v dobrém světle. Od začátku druhého setu měli turnovští hráči problémy na útoku a nechali soupeře odskočit na několik bodů. Soupeřův nový univerzál dohrával důležité bodovky a domácí dovedli druhý set do vítězného konce. Další sety pokračovaly ve stejném duchu, soupeř si vždy dokázal vytvořit několikabodový náskok, který se Turnovákům nepodařilo dotáhnout.

Sestava Turnova: Kuncíř, Kovář, Peníška, Hadwiger, Vacík, Chum (libero - Zelfel). Střídali: Morávek.

TJ Ždár nad Sázavou - TJ Zikuda Turnov 3:0 (20, 27, 23)

Druhý zápas došlo ke změně na postu libera, kde hrál Morávek. Tomu se dařilo především na příjmu. Na smeči hráli Zelfel a Peníška, na bloku Kovář aVacík. Začátek zápasu byl velice vyrovnaný. Druhý set byl velice klíčový, Turnov ale nedokázal proměnit setbol (24:23). Celý druhý zápas se odehrával ve stejném duchu. Přetahování o každý míč bez finálního zakončení a dotažení setu do vítězného konce. Obecně se dá říci, že Turnovu ve hře chybí zkušenost, především na útoku v důležitých momentech. Je ale na čem stavět, Turnováci doufají v prolomení neúspěšné série na domácí půdě proti Mnichovu Hradišti.

Sestava Turnova: Kuncíř, Zelfel, Peníška, Kovář, Vacík, Chum (libero - Morávek). Střídali: Hadwiger.

Na domácím hřišti se hráči Turnova tedy představí 30. 11. 2019 od 13:30 a 16:30, kdy přivítají soupeře z nedalekého Mnichova Hradiště. Přijďte podpořit domácí hráče v boji o cenná vítězství a body do celkové tabulky.