Dny pro Tibet zahájí také ve Vrchlabí

09.03.2015 15:59:15 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí

Dny pro Tibet zahájí také ve Vrchlabí

V úterý 10. března 2015 zavlaje na řadě budov tibetská vlajka. Slavnostně bude vyvěšena i před budovou Správy KRNAP, na Městském úřadě či na Kulturním domě Střelnice ve Vrchlabí. Zahájí tak Vrchlabské Dny pro Tibet, které potrvají až do pátku 13. března.

„Vrchlabské dny pro Tibet symbolizují naši solidaritu s touto horskou zemí, jejími obyvateli i přírodou a naši podporu požadavkům na dodržování lidských a občanských práv ze strany Čínské lidové republiky, která Tibet anektovala v roce 1950," uvedl tiskový mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Ve čtyřech historických domcích na vrchlabském náměstí Míru bude ve středu od 13 hodin zahájeno sypání mandaly pro veřejnost. Spolu s ní bude tamtéž a také v ambitu kláštera probíhat prodej tibetských řemeslných výrobků. Součástí Dnů pro Tibet bude také čtvrteční přednáška v KCEV Krtek Poutníkem do Compostely v 18 hodin. Zakončením akce bude rozmetání mandaly v pátek v 15 hodin. Smetený písek pak bude symbolicky vsypán do Labe.

Správa KRNAP se snažila již v minulosti podpořit dodržování lidských práv v Tibetu například výstavou o umění tibetské Thangky. Konkrétní pomoc přinesou i letošní vrchlabské dny pro Tibet - výtěžek z prodeje tibetských předmětů jde na podporu života a vzdělávání malých mnichů v buddhistickém klášteře Diskit v Indii.

Obrazem: Jak probíhal Týden pro Tibet ve Vrchlabí v roce 2014

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Plakát Dny pro Tibet Vrchlabí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka v horní části Nádražní ulice v Turnově

Firma STRABAG a. s. žádá občany horní části Nádražní ulice a Ohrazenic o spolupráci při pokládce asfaltových vrstev vozovky. Od 17. do 18. srpna 2020 v čase od 6 do 20 hodin se bude pracovat na vozovce a nebude umožněn vjezd ani výjezd. Turnovská radnice proto žádá občany o přeparkování vozidel mimo dotčený úsek ulice Nádražní. Jedná se o úsek od Pyrámu směrem k Turnovu.

Hledání vánočního stromu pro Prahu pokračuje

Největší Vánoční trhy v České republice 2020 začnou za čtyři měsíce - hledání vánočního stromu pro Staroměstské náměstí v Praze je proto v plném proudu. Organizátor trhů, společnost Taiko vyhlásilo už podesáté soutěž Hledá se strom, zájemci mohou zasílat svoje tipy na jehličnany, které jsou vhodné pro největší trhy v centru české metropole do 15. září 2020. Vítěz obdrží symbolickou finanční odměnu. Podrobnosti a kritéria v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skryté skvosty: Kraví roklí přes Jelení vrch až do Psího kostela
Díky penězům státu a EU se opraví silnice v Jablonném i Sklenařicích
Štěpánův jarmark oživí 128. výročí rozhledny Štěpánka
Soustředění nejmenších florbalistů SCC Semily probíhalo v Osečné
Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených

Nejčtenější články

12.08.: FOTO: Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté, letos jako maraton družstev
11.08.: Vyjížďka na kolech nedopadla dobře. Seniorka skončila v nemocnici
11.08.: FOTO: Nová Bítouchovská lávka už je na místě, ještě ale není přístupná

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT