Do druhého kola krajského poháru prošly jen Přepeře a Košťálov

20.03.2018 14:54:50 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Horní Branná,Bozkov,Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Přepeře,Jilemnice,Semily,Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj,Pojizeří

První kolo poháru je vždy spíše testem jarní formy krajských fotbalistů než prestižním soubojem o mety nejvyšší. Přesto je bilance pojizerských týmů tristní, když dál prošly po výhrách nad soupeři jen Přepeře a Košťálov/ Libštát.

Zato Sedmihorky, Horní Branná, Jilemnice, Rovensko, Bělá a Bozkov jsou po prohrách vyřazeny. Ve hře ještě budou v dohrávkách prvního kola Semily a Lomnice.

Chrastava B - Přepeře 1:8 (1:4)

Chrastava nastoupila posílena o několik hráčů z kádru divizního áčka v čele s nestárnoucím Štajnerem. Hráči Přepeř se do soupeře pustili zostra hned od začátku. Již v 5. minutě zahrával přímý volný kop z 25 metrů Nesvadba, jeho střela trefila tyč a Vrabec hlavou dorazil míč za bezmocného brankáře - 0:1. O minutu později centroval z pravé strany Tokan, odražený míč si opět našel Vrabec a prostřelil vše co mu stálo v cestě - 0:2. Ve 23. minutě vybojoval na levé straně míč Vaníček, pláchl po levém křídle a křižnou střelou z vápna zvýšil na 0:3. Ve 30. minutě Přepeře ztratily ve středu hřiště balón, domácí šli do rychlého protiútoku a Stránský z pravé strany pěknou střelou pod břevno snížil na 1:3. Ve 35. minutě unikl po levém křídle Vaníček, odcentroval a Řeháček z malého vápna nezaváhal - 1:4.

V 50. minutě zahrával Peškar rohový kop, na jeho centr nejvýše vyskočil Nesvadba a hlavou zvýšil na 1:5. V 62. minutě si na levé křídlo naběhl obránce Petřík, jehož centr na zadní tyči uklidil do branky Peškar - 1:6. V 82. minutě se Řeháček kličkou na levé straně zbavil obránce, odcentroval a Peškar z voleje rozvlnil síť na 1:7. V 86. minutě se k odraženému míči na vápně dostal Vrabec, udělal dvě kličky a levačkou poslal míč přesně k tyči, čímž zkompletoval hattrick a uzavřel skóre na 1:8.

„Soupeře jsme přehrávali hned od začátku jak rychlostí, důrazem, tak kombinačně. Zimní posily se ukazují ve výborném světle, skvěle zapadly do kolektivu a zkvalitnily hru ve středu pole. Stínem utkání bylo zranění kolena Kvapila, pro něhož hned v prvním mistrovském zápase sezona praktiky skončila," uvedl asistent trenéra a místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 30. Stránský - 5., 6. a 86. Vrabec, 62. a 82. Peškar, 23. Vaníček, 35. Řeháček, 50. Nesvadba. Rozhodčí: Nádeník - Rympler, Bohata, ŽK: 0:0. Sestava Přepeře: Majer - Krasnický, Vokáček, Nesvadba, Petřík - Mička (46. Kvapil, 55. Vlach), Peškar, Vrabec, Vaníček - Tokan, Řeháček.

Cvikov - Sedmihorky 1:1 (0:1), na penalty 4:1 Cvikov

Sedmihorky vedly v e 28. minutě po gólu Kroupy z penalty, ve druhém poločase ale sorvnal za domácí Třešňák. na penalty pak měli více štěstí domácí fotbalisté.

Branky: 60. Třešňák - 28. Kroupa z penalty. Rozhodčí: Dörď - Špáta, Volf, ŽK: 0:0. Diváků: 30. Sedmihorky: Lamač - Feurich, Marek, Kroupa (55. Močkovský), Škréta (46. Beneš), Ložek, Kodr, Novotný, Pařízek, Hořák, Holý.

Horní Branná - Doksy 3:5 (2:3)

Utkání se hrálo na krásném UMT ve Vrchlabí a přineslo vcelku vyrovnaný souboj, ve kterém ale v závěru o dvě branky navíc vstřelily Doksy, a připsaly si tak postup do dalšího kola.

Branky: 8. Kubelka, 45. Šimek, 53. Jón - 5. a 38. Chlumecký, 14. Handl, 70. a 85. Šimon. Rozhodčí: Halama - Smoleňák, Řezníček, ŽK: 0:0. Diváků: 20. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, D. Paulů, Vašek, Jindřišek - Šimek, Beneš (70. J. Paulů), Fiedler, Hochbergr - Kubelka, Jón.

Velké Hamry - Jilemnice 13:1 (7:0)

Hosté přijeli na jabloneckou UMT Mozartova jen v 11 hráčích bez náhradníků a hned od počátku bylo jasno o drtivé převaze domácích. Celkem sedm gólů nastřílel do sítě Jilemnice Jaroslav Rudolf, který už má zkušenosti i z vyšších soutěží, z toho hned tři góly vsítil v prvních šesti minutách! Až v závěru utkání vstřelil alespoň čestný gól za hosty kapitán Vladimír Horáček.

Branky: 1., 4., 6., 18., 31., 41. a 50. Rudolf, 27. a 75. Linka, 59. Dědek, 60. Vencbauer, 70. Dorničák, 83. Štětkář - 80. Horáček. Rozhodčí: Bohatý - Maruška, Šubrt, ŽK: 0:0. Diváků: 30. Jilemnice: Hajna - Pohořalý, Kubina, Jirousek, Tonar, Paclík, Šnorbert, Morávek, Figura, Horáček, Šturm.

Rovensko - Višňová 2:5 (1:2)

Utkání se hrálo na UMT Břízky. Po prvním poločase to bylo jen o gól a rovenští hráči ještě mohli s výsledkem něco udělat. Ale v 67. minutě šel rovnou ven po červené kartě Bakeš a za čtyři minuty ho následoval do šatny po druhé žluté Bangha, takže v závěru hosté třemi góly rozhodly. Hattrick si v utkání připsal višňovský Radek Dobrovodský.

Branky: 19. a 88. Štěpnička - 4. Nosek, 40., 70. a 82. Dobrovodský, 78. Jelínek. Rozhodčí: Hnětynka - Šmíd, Halama, ŽK: 6:1, ČK: 2:0 (67. Bakeš, 71. Bangha). Diváků: 15. Rovensko: Prokopec - Kočí, Bakeš, Vítek, Šteffan (55. Němec) - Krejčík, Bangha, Štěpnička, Mencl (84. Pařízek) - Veber, Koubek (68. Malý).

Košťálov/ Libštát - Mšeno B 5:1 (3:0)

Utkání se hrálo na UMT v Lomnici nad Popelkou a Košťálovští překvapili sympatickým výkonem. Už v poločase vedli 3:0 a snížení hostů připustili až deset minut před koncem za rozhodnutého stavu 5:0.

Branky: 5. Sádek, 23. a 36. Lukeš, 55. Stehlík, 61. Vancl - 80. Hýř. Rozhodčí: Švajdler - Urbánek, Pánek, ŽK: 0:0. Diváků: 10. Košťálov/ Libštát: Průcha - Vancl, Kosina, Koldovský, Mečíř (76. Fejfar) - Piry, Klaban, Sádek (72. Baudyš), K. Janata - Stehlík (61. M. Janata), Lukeš.

Bělá - Hrádek 1:5 (0:2)

Toto utkání se hrálo na UMT Nová Paka. Zkušenější Hrádek se ujal vedení, za domácí snížil v 63. minutě Pavlata, ale poslední slovo měl brankou na 5:1 v 75. minutě hrádecký Hnízdo.

Branky: 63. Pavlata - 10. Švejkovský, 30. Holeček, 56. Mizera, 62. Hájek, 75. Hnízdo. Rozhodčí: Brož - Ouředník, Dvořák, ŽK: 0:0. Diváků: 15. Bělá: Jakubičko - D. Hanč (53. M. Hanč), Tauchman, Pavlata, Huráň - Beran, Jaroš, Malý, Kosina - Čokina, Mach.

Bozkov - Bílý Kostel 1:4 (0:2)

Utkání se hrálo na UMT v Lomnici nad Popelkou. Bílý Kostel vedl už v poločase o dva góly, za Bozkov pak snížil kapitán Červený, ale vzápětí hosté znovu navýšili svůj náskok a nedali si výhru vzít.

Branky: 53. Červený - 3. a 41. Ďuriš, 73. Resl, 80. Procházka. Rozhodčí: Kvítek - Blaschke, Zboroň, ŽK: 3:0. Diváků: 10. Bozkov: Zemánek - Červený, Štěpánek, Koudelka, Kurfiřt, Strmiska, Kousal, Liďák, Hykman, Mazánek, Soudil (78. Hlava).

Další výsledky: Velké Hamry B - Desná 1:4 (0:0), Frýdlant - Doubí 2:1 (0:0), Stráž p. R. - Železný Brod 2:2 (1:1), na penalty 5:4, Skalice - Vesec 5:0 (1:0).

Ještě se má odehrát: Sobota 24. 3. 14.30: Rynoltice - Pěnčín. Středa 4. 4. 15.00: Krásná Studánka - Semily. Sobota 7. 4. 10.30: Ruprechtice - VTJ Rapid Liberec, Hejnice - Lomnice.