Do Jitřenky se diváci vrací ve velkém!

13.09.2021 22:00:31 | Autor: Renata Coufalová, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Do Jitřenky se diváci vrací ve velkém!

Po osmiměsíčním uzavření kin se hojně diskutovalo o tom, zda se diváci do kin vrátí či nikoliv. Po srovnání návštěvnosti kina Jitřenka v Semilech za stejné období minulých let si jeho provozovatel může oddechnout. Diváci se do Jitřenky vrací rádi a ve velkém!

„Jsem rád, že se navzdory přetrvávajícím opatřením diváci do kina Jitřenka nakonec vrátili. V červenci a srpnu tohoto roku se návštěvnost kina Jitřenka vrátila na čísla, která jsme sledovali v rekordním roce 2019, srpen 2021 dokonce patřil ve srovnání se stejným obdobím předchozích let k nejnavštěvovanějším letním měsícům za deset let provozu kina. Do Jitřenky si druhý prázdninový měsíc našlo cestu na 2335 diváků," řekl vedoucí semilského kina Ondřej Šír.

První týdny provozu semilského kina se podle slov Ondřeje Šíra nesly ve znamení artových filmů. Filmoví distributoři čekali spolu s multikiny na to, až vláda povolí konzumaci na sále. V polovině června se ale uvolnila nabídka dlouho odkládaných premiér a v červenci tak dominoval film Matky, který vrátil do kin diváky českých filmů. Ti koncem července svůj zájem o kino potvrdili, když doslova vzali útokem film Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Začátkem prázdnin se pak povedlo oslovit mladší publikum marvelovkou Black Widow, kterou semilské kino uvedlo dokonce v předpremiéře. Film si zde nenechalo ujít 400 diváků.

Jedna věc ale Ondřeje Šíra mrzí: „Stále se nám nedaří přivést do kina ve větší míře rodiny s dětmi. Právě těch se nejvíce dotýká povinnost testování a i když testy na covid-19 jsou v našem kině k dispozici za nákupní cenu, pro rodiny s dětmi se díky nim návštěva kina stává poměrně drahou záležitostí."

To, že i tato cílová skupina má zájem o návštěvu kina, dokázal film Tlapková patrola, který v Semilech navštívilo 229 diváků s průměrnou návštěvností 57 diváků na projekci. Tento film se od ostatních animovaných filmů lišil tím, že cílil na věkovou skupinu dětí mladších 6 let. Ty se doposud testovat nemusí.

Povinnost testování dětí pro provozovatele kin znamená také odkládání některých očekávaných zahraničních animovaných filmů. Jen v září došlo k odkladu pokračování Hotelu Transylvánie nebo marvelovky Venom. Naproti tomu se snad diváci v září konečně dočkají Jamese Bonda v novém filmu Není čas zemřít, v říjnu se kina připravují na divácký zájem o dokument Olgy Špátové Karel.

„Návrat diváků do kin přijímáme s velkou pokorou, a věříme, že budou s naším kinem nadále spokojeni a zachovají nám přízeň," dodal Ondřej Šír.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Komedie Shoky & Morthy má projekci s delegací v Lomnici a Semilech
V závěru léta semilské kino přivítá několik delegací k premiérám filmů
Do kin míří film Zátopek o nejslavnějším českém atletovi
Tlapková patrola se ukáže ve filmu
V nové komedii bojují se životem Pechlát, Švehlík, Čermák a Hofmann
Česká komedie Matky vstupuje do prázdninových kin

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj vypsal konkurz na ředitele Vlastivědného muzea v České Lípě

Šestileté funkční období letos završuje ředitel Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Liberecký kraj proto vyhlásil výběrové řízení na obsazení této pozice, kam se může stávající ředitel rovněž znovu přihlásit. Ředitel českolipského muzea, Zdeněk Vitáček končí ve své funkci k 30. listopadu letošního roku. Do výběrového řízení na obsazení pozice ředitele Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě se mohou zájemci hlásit od 16. září 2021 do 18. října 2021. Veškeré bližší informace naleznou na úřední desce Krajského úřadu Libereckého kraje.

Při akci Běhá celé Rádlo vybrali 23 tisíc pro dvě organizace

 

Při akci Běhá celé Rádlo vybrali 23 tisíc pro dvě organizace Za pěkného slunného počasí se v sobotu 4. září konal v obci Rádlo již 9. ročních charitativní akce Běhá celé Rádlo. Celkem bylo vybráno 23 000 korun, částka byla rozdělena mezi dvě organizace - Hospic svaté Zdislavy v Liberci a Klub CF podporující nemocné cystickou fibrózou. Podrobnosti a fotogalerie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hořela garáž ve Stružinci, hasiči zachránili auto i přilehlý dům
Na Malé Skále došlo k vážné nehodě dvou aut
V Semilech zahájí výstavu Století českého volejbalu v Libereckém kraji
NPL pokračovala druhým kolem, startuje i TNHL
Firmou roku 2021 je výrobce optických skel EcoGlass z Jablonce

Nejčtenější články

22.09.: Útočníci přepadli školu v Turnově. Při cvičení se jim postavili učitelé
22.09.: FOTO: Bělá v derby I.A třídy těsně zdolala Semily
21.09.: Výhru v krajském přeboru si připsaly Turnov, Rovensko i Lomnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT