Do oslav sto let republiky se zapojili i v Harrachově

29.10.2018 11:35:14 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

Do oslav sto let republiky se zapojili i v Harrachově

V roce 2018 slaví naše země významné výročí. Neopakovatelné a první svého druhu. Uplyne 100 let od vzniku samostatného Československa. 28. října 1918 se začala psát nová kapitola našich dějin. V Harrachově si toto významné výročí originálním způsobem připomněli již realizací „modřínové stovky", která vzniká z původní harrachovské desítky.

„Od jara letošního roku město ve spolupráci se Správou KRNAP a za vydatné pomoci mnoha dobrovolníků pracují na vzniku obří číslice z modřínů. Legendární harrachovská desítka se tak stává stovkou," vysvětlila tisková mluvčí města Harrachov Markéta Novotná.

Oslavy stého výročí založení republiky v Harrachově vyvrcholily výsadbou Stromu svobody. V pátek 26. října byla při této příležitosti za přítomnosti několika zastupitelů města a harrachovských občanů slavnostně vysazena lípa, která bude tento historický milník upomínat. Tato událost byla obohacena o vystoupení pěveckého sboru Mládí, který kromě české hymny zazpíval i další národních písně.

Oslavy 100 let republiky v Harrachově - sázení Stromu svobody<br />Autor: Markéta Novotná Poté se program přesunul do kostela sv. Václava, kde na úvod starostka města Eva Zbrojová pronesla krátký projev k výročí vzniku samostatné republiky. Vyzdvihla význam samostatnosti a demokracie a pomohla nám všem si uvědomit, že věci, které dnes považujeme za samozřejmé, vždy samozřejmé nebyli. Po tomto úvodním slově se kostel rozezněl dalším vystoupením skvělého PS Mládí a dalších sólistů ze ZUŠ v Jablonci n. J. I děti z harrachovské základní školy se zapojily do těchto oslav a společně se ZUŠ si připravily tematickou pohádku Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen.

„Děkujeme všem, kteří si s námi přišli společně připomenout toto významné výročí. Čas od času je dobré si připomenout, jaké hodnoty jsou pro člověka opravdu důležité, a jak je nezbytné hájit odkaz našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka pro budoucí generace," dodala Markéta Novotná.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Republika slavila a Turnov s ní
FOTO: Ve Studenci odhalili sochu T. G. Masaryka
Video: V Liberci zasadili Strom republiky
SK Studenec oslavil 100 let Československa fotbalem
Obrazem: Bitva z 1. světové války na semilském Ostrově
FOTO: V Semilech odhalili památník padlým v 1. světové válce
V Harrachově sází nulu, aby vznikla stovka k výročí republiky
Z Harrachovské desítky se stává stovka

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
Silnice z Turnova na hranici kraje prošla rekonstrukcí, většinu platila EU
Starostka města Semily ani v nouzovém stavu nezapomněla na tradici
Dům řemesel v Kryštofově údolí je ukázkou lidové architektury

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT