Do třetího kola krajského poháru postupují Sedmihorky a Přepeře

20.04.2017 16:39:57 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Přepeře,Semily,Lomnice nad Popelkou

Středa 19. dubna byla hracím dnem druhého kola krajského fotbalového poháru. Do něj byly nakonec kvůli malému počtu přihlášených přiřazena i nejlepší poražená mužstva z prvního kola, mezi nimiž byly i Lomnice a Semily. Mezi postupujícími do třetího kola jsou však z Pojizeří jen Sedmihorky, které vyřadily Brod, a Přepeře, jenž rozstřílely Bozkov.

Třetí kolo by se mělo hrát v květnu, rozpis zápasů zatím neznáme.

Železný Brod - Sedmihorky 1:4 (0:2)

Na malé umělce v Železném Brodě se hrál fotbal slabší úrovně, i kvůli tomu, že oběma mužstvům chybělo několik hráčů základní sestavy. Hosté se brzy dostali do vedení po gólech Škréty a Beneše a na začátku druhé půle zvýšil Ložek na 0:3. Pak sice domácí snížili, přesto hosté udělali plánovanou výměnu brankáře, když Kubsch vystřídal Beneše a poté si stoupl do branky za Špínu, který si šel zahrát do pole. V závěru ještě zvýšil náskok hostů na 1:4 Vitkovič, a ti si tak připsali pohodovou výhru i postup do třetího kola.

„Zasloužená výhra pro nás, ještě jsme neproměnili několik šancí a nastřelili tyč a břevno," dodal k zápasu vedoucí mužstva Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Branky: 64. Kysela - 2. Škréta, 10. Beneš, 50. Ložek, 82. Vitkovič. Rozhodčí: Linhart - Vachek, Ouředník, ŽK: 0:0. Diváků: 7. Železný Brod: Mařík - Kysela, M. Kotlár, Šťastný, Burkoň, Drobný (63. Červenka), Havlíček, Halama (46. Kučera), Salaba, Musílek, Plachý. Sedmihorky: Špína - J. Marek, O. Kodr Vaníček, Drahoňovský - Cymbál, Pařízek, Beneš (65. Kubsch), Ložek - Škréta (46. Nosek), Vitkovič.

Semily - Mšeno 0:4 (0:0)

Po hrozivém sobotním zápase, ve kterém Semilští prohráli ve Mšeně 9:0, se jim do pohárového zápasu asi moc nechtělo. Favoritům ale uprostřed týdne chyběli někteří hráči, takže tentokrát to nebylo tak jednoznačné a domácí dokonce v prvním poločase branku nedostali. Ve druhé části ale přišly v rychlém sledu dvě chyby a bylo to 0:2. Pak si domácí v téměř mrazivém počasí dokonce vytvořili několik náznaků šancí, které ale nedotáhli do konce. Favorit v závěru potvrdil svou výhru dalšími dvěma góly.

„Zařadili jsme do hry i dorostence, aby si zvykli na herní zátěž. Víme, že Mšeno je kvalitní soupeř, po první půli jsme hráli vyrovnaně, pak jsme už dostali po našich chybách zbytečně góly. Dobře dnes určitě zachytal Zamastil. S tímhle soupeřem odehráli kluci slušné utkání na hranici toho, na co máme. Mšeno má našlápnuto do divize a možná i do ČFL. V sobotu nás čeká další soupeř - Bozkov, se kterým musíme bodovat, abychom měli o co hrát dál," řekl pro Naše Pojizeří asistent trenéra Semil Petr Javůrek.

Branky: 58. vlastní (Motejlek), 55. Koblížek, 81. Veselouš, 86. Král z penalty. Rozhodčí: Čurda - Vrtal, Nádeník, ŽK: 0:0. Diváků: 40. Semily: Zamastil - Javůrek, Motejlek, Chlupáč, Pácalt, Močkovský, Lukeš (59. Kousal), Grebeníček, Preissler (46. Kubán), Zelenka (65. Frolík), Liška.

Lomnice - Hrádek 3:3 (1:1), na penalty 1:3

Hosté se ujali na lomnické umělce vedení po opakovaném trestném kopu v 8. minutě. Za domácí srovnal na 1:1 ve 37. minutě hlavou Zboroň. Ve druhé části byli domácí lepší, ale srazila je přísně nařízená penalta, kterou proměnil v 60. minutě Hájek. Po rohovém kopu v 71. minutě srovnal na 2:2 hlavou Drahoňovský. Po pěkně zahraném brejku šli hosté v 84. minutě znovu do vedení, ale na konečných 3:3 ještě dokázal srovnat znovu hlavou Zboroň.

Utkání bylo zároveň mistrovským zápasem krajského přeboru, který se měl hrát 3. června. Z něj tak získala mužstva po bodu, ale o postupujícím v poháru musely rozhodnout penalty. Za domácí proměnil Poledník, ale neproměnili Morávek, Drahoňovský ani Zboroň, takže do třetího kola postoupil Hrádek.

„Předvedli jsme možná náš nejlepší výkon na jaře, škoda, že to nestačilo na tři body. V sobotu nás čeká silné Mšeno, pokusíme se znovu předvést maximum," hodnotil zápas trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 37. a 90. Zboroň, 71. vlastní (Vinš) - 8. Holeček, 60. a 84. Hájek (první z penalty). Rozhodčí: Pavlů - Vydra, Jirák, ŽK: 2:1. Diváků: 50. Lomnice: Cink - Janata, Poledník, Kraus, Košťák - Vohnout (73. Morávek), Piry, Vávra, Dlouhý - Drahoňovský, Zboroň.

Přepeře - Bozkov 5:0 (3:0)

Přepeře do středečního pohárového utkání s účastníkem krajského přeboru vstoupily na turnovském stadionu náporem. Již ve 2. minutě poslal Peškar dlouhý míč za obranu, na který si naběhl Fedorko, předběhl obránce, ale jeho střela z hranice velkého vápna těsně minula branku Bozkova. V 7. minutě unikl po levém křídle opět Fedorko, předložil balón pod sebe na Horáčka, a ten s přehledem skóroval. Ve 13. minutě si dobře naběhl na pas Bíny agilní Fedorko, postupoval sám na brankáře, ale opět netrefil branku. V 17. minutě se po levém křídle protáhl rychlonohý Horáček a prostřelil podruhé brankáře Králíčka. Ve 25. minutě se Ježek zbavil obránce, vnikl do vápna a předložil před prázdnou branku lahůdku pro Horáčka, který zkompletoval hattrick. Ve 35. minutě našel Petřík na velkém vápně osamoceného Ježka, jehož střelu brankář s námahou vyrazil nohou na rohový kop. Ve 40. minutě se ocitl sám před gólmanem hostí opět Ježek, ale ten jeho pokus vyrazil a dorážka skončila na tyči.

Začátek druhého poločasu začal platonickým tlakem Bozkova, který zahrával sérii rohových kopů, ale domácí obrana si s tím poradila. Poté opět převzaly iniciativu Přepeře. V 60. minutě vybojoval důrazný Bína balón, obešel obránce a podél brankáře zvýšil na 4:0. V 65. minutě vysunul českou uličkou Bína Tokana, a ten okolo nohy brankáře rozvlnil síť na 5:0. O tři minuty později se Tokan opět řítil sám na brankáře, ale tentokrát ho Králíček vychytal. V 71. minutě zahrávaly Přepeře přímý volný kop z 22 metrů a kapitán Hrmo trefil přes zeď tyč. V 80. minutě se do šance dostali i hosté. Po faulu na hranici velkého vápna zahrávali také přímý volný kop, ale domácí brankář Kumprecht střelu do horního růžku pěkným zákrokem vyrazil na roh.

„Zcela zasloužená výhra a postup. Opět škoda našich neproměněných šancí," byl stručný asistent trenéra Přepeř Miroslav Kvapil.

Branky: 7., 17. a 25. Horáček, 60. Bína, 65. Tokan. Rozhodčí: Halama - Hnětynka, Šmíd, ŽK: 0:2. Diváků: 40. Přepeře: Kumprecht - Hrmo, Vokáček, Nesvadba, Petřík - Bína, Vlach, Peškar, Horáček (67. Trč) - Fedorko (46. Tokan), Ježek (46. O. Horák). Bozkov: Králíček - Bejda, Červený, Havel, Hypius, Landyš, Makula, Mazánek (46. Hlava), Řeháček, Tuma, Dolejš.

Další utkání 2. kola: Ruprechtice - Velké Hamry 0:6 (0:4), Doksy - Višňová 0:0 (0:0), na penalty 7:6, Frýdlant - Česká Lípa 4:0 (3:0). Dohrávka (22. 4.): Bílý Kostel - Skalice.