Dobové fotografie z Rokytnice vystaví v muzeu Starý kravín

27.11.2018 14:33:09 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Dobové fotografie z Rokytnice vystaví v muzeu Starý kravín

Výstava je prodloužena do 22. 4. 2019! Slavnostní vernisáž výstavy dobových fotografií a pohlednic Rokytnice nad Jizerou a okolí, jejíž součástí budou i výstavy Fotogenické Krkonoše a Kdysi a dnes, se uskuteční v pátek 30. listopadu od 16 hodin v Muzeu a galerii Starý kravín ve Františkově.

„Uvidíte krásné i dosud nepublikované dobové pohlednice a fotografie z počátku minulého století na velkých obrazech a zároveň fotografie dokumentující proměnu našeho města na fotografiích našich dětí. Čeká vás kouzelná atmosféra nadcházejícího adventu, hudební vystoupení Pigiho a Štěpána Vrány, bohaté občerstvení a pro všechny účastníky bude pro tento den přichystán i dárek v podobě nové publikace s historickými fotografiemi a dobovými pohlednicemi," zve na výstavu za město Rokytnice nad Jizerou Jitka Hrušková.

Samotná výstava pak bude dlouhodobě probíhat rovnou na těchto třech místech: Muzeum Starý kravín ve Františkově, Radnice města Rokytnice nad Jizerou a DDM Pod Střechou. Projekt Fotografie v Krkonoších, Krkonoše ve fotografii CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_012/0001523, je spolufinancován Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj, v rámci programu Interreg V-A Česká republika - Polsko prostřednictvím Euroregionu NISA.

„Nenechte si ujít možnost vidět dosud nepublikované historické fotografie a pohlednice našeho města i celých Krkonoš. Přijďte, jste srdečně zváni!," dodává Jitka Hrušková.

Aktualizace:

Výstava snímků z historie Rokytnice nad Jizerou a okolí nazvaná Kdysi a dnes je pro velký zájem prodloužena do 22. dubna 2019! V Muzeu a galerii Starý kravín je pro vás připravena krásná podívaná vzácných a cenných snímků. Uvidíte nejen historické fotografie města a okolí, ale zároveň i pohlednice ze soukromé sbírky.

Otevírací doba muzea: pátek, sobota a neděle 10 - 17 hodin. O svátečním Velikonočním pondělí bude výstava k vidění naposledy.  

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Retro rádia vystavují na Městském úřadě v Rychnově
Sportfilm přivítá filmové tvůrce i tenistu Radka Štěpánka
Rovensko porazilo Stráž a Turnov potvrdil první místo proti Skalici
Semily využily poklesu cen energií na burze, klesnou náklady na plyn
Basketbalisté Turnova vstoupili do soutěže vítězstvím nad Hořicemi

Nejčtenější články

27.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
26.09.: Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
25.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT