Dobře zahájily I.A třídu Lomnice i Bělá, jen Košťálov podlehl Pěnčínu

25.08.2020 18:56:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Lomnice nad Popelkou

Ze tří pojizerských mužstev v krajské fotbalové I.A třídě si dvě připsala vítězství. Lomnice i přes oslabení ve druhém poločase jasně přehrála Bílý Kostel a Bělá si poradila s Krásnou Studánkou. Jediný Košťálov-Libštát body nebral, když po dobrém začátku nechal hosty z Pěnčína během osmi minut utkání zcela otočit.

Lomnice n. P. - Bílý Kostel 3:0 (2:0)

Domácí byli od začátku aktivnější a ve 20. minutě vysunul Lábek Drahoňovského, který střelou ktyči otevřel skóre. Za čtyři minuty Lábkovu bombu ze 30 metrů brankář Vik pouze vyrazil a Drahoňovský zblízka dorazil balon na 2:0. V prvním poločase byli domácí jasně lepší, ale další šance Portyka, Lábka a Vacka zůstaly nevyužity.

Ve 47. minutě Drusan zahrál rohový kop a Portyk krásně hlavou zvýšil na 3:0! V 56. minutě ovšem Gaubman dostal za ostrý faul na unikajícího útočníka Studánky hned červenou kartu. Ani v přesilovce ale hosté lepší nebyli, víc šancí znovu měli domácí hráči, ale skóre zápasu už se neměnilo. Velkou šanci promarnil například v 78. minutě Heřmanský.

Branky: 20. a 24. Drahoňovský, 48. Portyk. Rozhodčí: Klement - Zboroň, Ježek, ŽK: 3:1, ČK: (56. Gaubman). Diváků: 200. Lomnice: Přibyl - J. Veg, Gaubman, Košťák, Morávek (13. Sehnoutek) - Portyk, Drusan, Lábek, T. Veg (78. Žabokrtský) - Drahoňovský (46. Heřmanský), Vacek.

Bělá - Krásná Studánka 2:0 (1:0)

Počasí v Bělé bylo v sobotu přímo fotbalové, divácká kulisa slušná a déšť přišel až po konci utkání. I samotné utkání začalo lépe pro domácí, když se hned v 1. minutě do šance dostal Kázmer. Rozhodčí Bohatý ovšem odpískal faul na gólmana. Ve 3. minutě zatáhl balón po lajně Hanč, našel Berana, ten ale střílel nad. V 6. minutě chytil gólovku hostů Jakubičko. Poté se hra trochu uklidnila a hrálo se více méně od vápna k vápnu. Až ve 20. minutě se dostal před branku domácí Mach, tutovku však zahodil. Ve 30. minutě byl stažen ve vápně Beran a nařízenou penaltu proměnil Motejlek - 1:0. Ve 35. minutě čekali dva útočníci na centr z levé strany. Radost z vyrovnání ale neměli, protože Jakubičko jim balón sebral z hlav.

Největší šanci spálili hosté v 68. minutě. To hlavičkující útočník měl před sebou celou bránu, ale hlavičkoval nad. Z protiútoku mohl uklidnit všechny domácí příznivce Kázmer. Svoje sólo ale nedotáhl do konce a o balón přišel. V té době už hosté vsadili vše jen na útok a pro domácí borce se v jejich obraně otevírali okénka. V 74. minutě mohl navýšit skóre Beran, ale vypadnutý balón z gólmanových rukavic poslal jen nad branku. V 87. minutě bylo hotovo. Po levém křídle utekl hostující obraně Farský, na penaltě našel Macha, a ten i v těžké pozici "angličákem" zvýšil na 2:0, a stanovil konečný výsledek utkání.

„Hráčům je potřeba poděkovat za bojovný výkon a za tři body, které, jak jsme zvyklí, zůstali doma," dodal k utkání za SK Jívan Bělá Milan Poličanský.

Branky: 30. Motejlek z pen., 87. Mach. Rozhodčí: Bohatý - Balatka, Plátková, ŽK: 2:2. Diváků: 120. Bělá: Jakubičko - Navrátil, Sládek, Hanč (56. Liška) Beran, Motejlek, Mach, Janů, Otmar, Vácha, Kázmer (72. Farský). Krásná Studánka: Jirák - Herman, Picek, Jirousek, Suchomel (82. Janus), Devátý, Holický, Házi (73. Kadeřábek), Vondráček, Vlach (15. Eimann), Kseńák (82. Kulašiak).

Košťálov-Libštát - Sokol Pěnčín 2:3 (1:3)

<br />Autor: Zdeněk Matura

Utkání začalo ve vysokém tempu. Hned na začátku utkání se hostující hráč zjevil sám před Klazarem, ale toho nepřekonal. V 11. minutě se dostali domácí do vedení, kdy Houžvička dostal přihrávku mezi obránce, postupoval na brankáře a obloučkem ho překonal. V 18. minutě hosté vyrovnali ze samostatné akce Bárty, který od pomezní čáry prošel přes tři bránící hráče a poté překonal Klazara. Ve 23. minutě přišel obrat, kdy branku vstřelil Škréta. Ve 26. minutě navýšil vedení hostů opět Bárta, se kterým měli domácí plné ruce práce, a nedařilo se jim ho zastavit. Ve 44. minutě byl na polovině hřiště likvidačním zákrokem zastaven Houžvička, a musel být odnesen na nosítkách.

Do druhé půle vstoupili domácí tlakem a hosté hráli na brejky, ze kterých hrozil hlavně Bárta - po jednom z nich nastřelil tyčku. Domácí měli dvě šance - nejdříve Michal Janata, který se zjevil sám na malém vápně, ale brankáře nepřekonal. Poté se objevil v šanci Vancl a brankář nohou zabránil ve skórování. Poté se povedlo snížit domácímu kapitánovi Cermanovi, ale na vyrovnání už nezbyl čas. Kvalitní utkání bylo hlavně v režii exturnovského Tomáše Bárty, který podal skvělý výkon.

Branky: 11. Houžvička, 90. Cerman - 18. a 26. Bárta, 23. D. Škréta. Rozhodčí: Jirák - Mizera, Lopuszynski, ŽK: 0:3. Diváků: 120. Košťálov-Libštát: Klazar - Frolík (40. Vancl), Koldovský, M. Janata (61. Piry), Šafář, Grafek, Klaban, Cerman, Houžvička (44. Rosenberg), Sádek, K. Janata. Fotogalerie z utkání