Dobrovolní hasiči cvičili v Turnově nasazení nouzového kontejneru

29.04.2019 19:54:14 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Bozkov,Tatobity,Háje nad Jizerou,Turnov,Pojizeří

Dobrovolní hasiči cvičili v Turnově nasazení nouzového kontejneru

Na stanici HZS Libereckého kraje v Turnově proběhlo v sobotu 13. dubna taktické cvičení jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí k zabezpečení nouzového přežití obyvatelstva postiženého mimořádnou událostí.

Cvičení se zúčastnily jednotky předurčené k civilní ochraně a ochraně obyvatelstva území okresu Semily: Čistá u Horek, Háje nad Jizerou, Tatobity, Ktová a jednotky nově zařazené do předurčenosti Bozkov, Velké Hamry - Velké Hamry II a Bukovina u Čisté.

„V průběhu sobotního cvičení na stanici Turnov si hasiči ze tří nově zařazených jednotek napsali i závěrečný test kurzu TOOB-16 technik ochrany obyvatelstva. Kurz je pro členy jednotek předurčených na ochranu obyvatelstva považován v Libereckém kraji za základní odbornou přípravu," sdělil za HZS Libereckého kraje Michal Dvořák.

Taktické cvičení jednotek sboru dobrovolných hasičů v Turnově<br />Autor: HZS Libereckého kraje V sobotu 27. dubna 2019 proběhlo taktické cvičení také na stanici v České Lípě, kde se stejného nácviku zúčastnily jednotky sboru dobrovolných hasičů z České Lípy - Dobranova, Nového Boru, Volfartic a Svojkova. Tímto cvičením, které bylo poslední v řadě, tak byly proškoleny všechny jednotky předurčené k civilní ochraně a ochraně obyvatelstva na území Libereckého kraje pod metodickým vedením příslušníků HZS LK z oddělení IZS a služeb a z oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení.

„Cvičení byla zaměřena na seznámení dobrovolných hasičů s kontejnerem nouzového přežití, který má HZS Libereckého kraje od roku 2016 zapůjčen do svého majetku od Správy státních hmotných rezerv. První teoretická část se konala na učebně, kde se cvičící seznámili se zásadami bezpečnosti práce s jednotlivými zařízeními z vybavení kontejneru, s technickými parametry i sekcemi kontejneru nouzového přežití a dalšími důležitými informacemi pro jejich činnost. V další praktické části následovala prohlídka samotného vybavení kontejneru a stavba přístřešků ke kontejneru, ubytovacího stanu i přechodového modulu. Hasiči vyzkoušeli chod elektrocentrály, vnějšího i vnitřního osvětlení stanu, přenosný topný agregát a infrazářiče. Následovalo složení a úklid veškerého vybavení kontejneru nouzového přežití," shrnul Michal Dvořák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Došlo k nehodě autobusu se zraněnými v Peřimově, naštěstí cvičně!
Hasiči se seznamovali s řízením zásahů jednotek v Polsku
Sedmáci, vyhrajte Den s hasiči!
Odborná konference Dny IZS 2019 probíhá v Jablonečku
Hasiči zasahovali u nehody vězeňského autobusu. Naštěstí šlo o cvičení!

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově

Nejčtenější články

23.05.: Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT