Dobrovolníci budou budou 16. května uklízet Skiareál Ještěd

14.05.2019 14:38:22 | Autor: redakce | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Liberecký kraj

Dobrovolníci budou  budou 16. května uklízet Skiareál Ještěd

Akce Zelený Ještěd se koná již podruhé. Skiareál Ještěd se nechal inspirovat obdobnou tradiční akcí na slovenském Chopku. Ve čtvrtek 16. května proběhne dobrovolný úklid sjezdových tratí a přilehlých lesů. Všechny nadšence vyveze lanovka Skalka na hřeben a procházkou dolů se budou sbírat odpadky, které do přírody nepatří. Každý obdrží jako odměnu jednodenní skipas a guláš k obědu.

Cílem akce je zapojit občany města do čištění ještědských sjezdovek před letní sezonou. „Registrace dobrovolníků bude od 8 do 9 hodin u dolní stanice Skalka, která je na konečné tramvaje a centrálního parkoviště P1. Každý od nás dostane rukavice a pytel na odpadky. V 9 hodin pojede lanovka a poté se již po skupinách projdou sjezdovky zpátky směrem dolů, kde se bude k obědu podávat skvělý guláš zdarma a k tomu každý dobrovolník dostane skipas na jednodenní lyžování na Ještědu," uvedla Renata Balašová, zástupce TMR Ještěd. Dobrovolníci z řad veřejnosti, ale i třeba celé školní třídy se mohou přihlašovat na emailové adrese info@skijested.cz.

Akce Zelený Ještěd se uskuteční také za podpory společností Lesy ČR, s.p. a Městské lesy Liberec. Hlavním organizátorem je provozovatel skiareálu Ještěd společnost TMR Ještěd a.s. Záštitu nad akci převzal pan primátor Jaroslav Zámečník, který řekl: „Mám rád takové dobrovolné akce, kde se spojí dobrá věc se zábavou. Kombinace úklidu Ještědu, výletu lanovkou, procházky v přírodě, a to vše zakončené dobrým obědem a odměnou v podobě skipasu, je skvěle strávené dopoledne. Věřím, že přijde jak veřejnost, tak děti ze škol. Účastníkům přeji krásné počasí."

Patronem celého dne se opět stal náměstek primátora Jiří Němeček: „Vloni jsem na prvním ročníku Zeleného Ještědu šel trasu s jednou školní skupinou a měl jsem radost, jak se k tomu děti postavily. Běhaly v rukavicích a do pytlů házely obaly nebo igelity, které našly na sjezdovkách. Věřím, že letos přijde ještě více dobrovolníků a doufám, že akce přinese nejen čistý les, ale všem i příjemně strávený den."

Lanová dráha Skalka nabízí svezení na Ještědský hřeben již od 19. dubna, v květnu a červnu jezdí lanovka od středy do neděle, v půlhodinových intervalech od 9 do 17 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Skiareál Ještěd představil plány na novou sjezdovku veřejnosti
Akce S rodinou na Ještěd nabídla lyžování, zábavu i zájezd k moři
Ještěd nabídne nové stezky a lanovku pro děti zdarma
Skiareál Ještěd nabízí jako adrenalinový zážitek jízdu s rolbou
Skiareál Ještěd je už pod taktovkou Tatry mountain resorts

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově

Nejčtenější články

23.05.: Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT