Dobrovolníci přijedou do Harrachova pomáhat při festivalu dřevosochání

19.07.2018 16:14:10 | Autor: Markéta Novotná | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

Dobrovolníci přijedou do Harrachova pomáhat při festivalu dřevosochání

Od 22. 7. do 5. 8. bude Harrachov hostit skupinu sedmi zahraničních dobrovolníků z Belgie, Ruska, Portugalska, Turecka, Srbska a Španělska. Dobrovolníci budou pomáhat při organizaci akce Svatoanenské dřevosochání. Krátkodobý mezinárodní projekt, workcamp, je v Harrachově organizován ve spolupráci s organizací INEX-SDA již třetím rokem.

Město Harrachov se již potřetí rozhodlo uspořádat workcamp s účastí zahraničních dobrovolníků. Pro letošní rok bude hlavní náplní dobrovolníků pomoc s organizací tradičního festivalu Svatoanenské dřevosochání, který proběhne od 23. 7. do soboty 28. 7. Dobrovolníci budou během dne připravovat materiál pro umělce, pomáhat při úklidu, vyzkouší si lakování vytvořených soch a budou také ve městě pomáhat s propagací akce. V sobotu 28. 7. pak budou dobrovolníci pomáhat na závěrečném programu akce, kdy se budou přítomní na stáncích nebo se zapojí do aktivit pro děti. Dobrovolníci tak budou mít unikátní příležitost poznat blíže českou kulturu skrze zapojení se do místní akce, poznat lokální řemeslníky a či sportovce.

Vedle práce budou mít dobrovolníci též dostatek volného času, který mohou využít k různým volnočasovým aktivitám ať už v Harrachově nebo blízkém okolí. Jednou z možností je například výlet s místními na Čertovu horu nebo cesta zubačkou na česko-polské pomezí.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V rámci dřevosochání v Harrachově vzniklo deset děl od pěti umělců
Z Mexika i Hongkongu míří do Harrachova za dobrovolnickou prací
Harrachov má díky dřevosochání betlém v životní velikosti

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Podzimní provoz kompostárny na Malém Rohozci

Kompostárnu na Malém Rohozci mohou Turnováci využívat v měsíci říjnu i v listopadu 2019. S příchodem podzimu a podzimních prací na zahradách, je dobré připomenout, že kompostárnu mohou občané využívat v měsíci říjnu každé pondělí, středu a pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Kompostárna bude uzavřena ve státní svátek v pondělí 28. října. Kompostárna bude otevřena i v měsíci listopadu, a to ve stejné dny, avšak jen do 16 hodin. Sobota zůstává stejná od 9 do 12 hodin. Pokud vlastníte biopopelnice, jejich svoz proběhne vždy ve středu a ve čtvrtek, dle jednotlivých lokalit ve městě Turnov.

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kurz Sherlock v Jilemnici naučí seniory rozumět internetu a médiím
Turnovské kadetky v Hronově prohrály dva tie-breaky
Závody Běhu republiky nejen v Lomnici nad Popelkou
Krajský přebor: Čtvrtá výhra v řadě vynesla Turnov na třetí místo
Kahovec a Sodoma zazpívají na společném koncertě v Jablonečku

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
19.10.: Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT