Dobrovolníci přijedou do Harrachova pomáhat při festivalu dřevosochání

19.07.2018 16:14:10 | Autor: Markéta Novotná | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

Dobrovolníci přijedou do Harrachova pomáhat při festivalu dřevosochání

Od 22. 7. do 5. 8. bude Harrachov hostit skupinu sedmi zahraničních dobrovolníků z Belgie, Ruska, Portugalska, Turecka, Srbska a Španělska. Dobrovolníci budou pomáhat při organizaci akce Svatoanenské dřevosochání. Krátkodobý mezinárodní projekt, workcamp, je v Harrachově organizován ve spolupráci s organizací INEX-SDA již třetím rokem.

Město Harrachov se již potřetí rozhodlo uspořádat workcamp s účastí zahraničních dobrovolníků. Pro letošní rok bude hlavní náplní dobrovolníků pomoc s organizací tradičního festivalu Svatoanenské dřevosochání, který proběhne od 23. 7. do soboty 28. 7. Dobrovolníci budou během dne připravovat materiál pro umělce, pomáhat při úklidu, vyzkouší si lakování vytvořených soch a budou také ve městě pomáhat s propagací akce. V sobotu 28. 7. pak budou dobrovolníci pomáhat na závěrečném programu akce, kdy se budou přítomní na stáncích nebo se zapojí do aktivit pro děti. Dobrovolníci tak budou mít unikátní příležitost poznat blíže českou kulturu skrze zapojení se do místní akce, poznat lokální řemeslníky a či sportovce.

Vedle práce budou mít dobrovolníci též dostatek volného času, který mohou využít k různým volnočasovým aktivitám ať už v Harrachově nebo blízkém okolí. Jednou z možností je například výlet s místními na Čertovu horu nebo cesta zubačkou na česko-polské pomezí.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V rámci dřevosochání v Harrachově vzniklo deset děl od pěti umělců
Z Mexika i Hongkongu míří do Harrachova za dobrovolnickou prací
Harrachov má díky dřevosochání betlém v životní velikosti

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky
Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy

Nejčtenější články

03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou
02.06.: FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT