Dorostenci Košťálova i Jilemnice posílili šance na záchranu

22.05.2011 20:53:59 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Jilemnice,Semily,Turnov

Košťálovští mladí fotbalisté dokázali otočit vývoj utkání s favorizovaným Mšenem a po zásluze si připsali tři body do tabulky krajského přeboru dorostu. Podobně si vedla i Jilemnice, která doma porazila Desnou.

V dalších zápasech vyhrál i Turnov vysoko o pět branek v Hrádku nad Nisou, Sedmihorky naopak doma prohrály s Železným Brodem. Semilští dorostenci měli v tomto kole volný los.

Košťálov - Mšeno 3:2 (1:0)

V první velké šanci domácích nastřelil Matura pouze tyč. Ve 22. minutě přihrával Vejnar mezi obránci na Sádka, který šel sám na brankáře a otevřel skóre utkání. Ve 35. minutě střela Vejnara z úhlu orazítkovala tyč hostující branky. Více gólů už domácí za první poločas nepřidali a mohlo je to málem mrzet ve druhé půli.

V 54. minutě Kejzlar prošel přes tři domácí hráče a střelou z vápna vyrovnal na 1:1. V 60. hosté otočili vývoj utkání. Střela Zapadla skončila s přispěním brankáře Koldovského v síti - 1:2. Za dalších osm minut mohli odskočit hosté na rozdíl dvou branek, ale jejich hráč nastřelil pouze tyč. V 71. minutě následoval střílený centr do vápna, který těsně před brankářem tečoval Moravec a vyrovnal na 2:2. V 73. minutě domácí zvrátili utkání znovu ve svůj prospěch. Piry vyhrál souboj o míč a prosadil se i před brankářem Novákem - 3:2.

Branky: 22. Sádek, 71. Moravec, 73. Piry - 54. Kejzlar, 60. Zapadlo. Rozhodčí: German, ŽK: 2:2 (Sádek, Janata - Loukota, Novotný). Košťálov: Koldovský - Hruška, Šif, Piry, Janata (73. Hloušek) - Matura, Sádek, David - Vejnar, Moravec, Šmíd (46. Dlouhý). Mšeno: Novák - Plucha, Jirků, Jantsch, Mareš (82. Svozil), Kejzlar, Loukota, Novotný, Szatmari, Vodrážka, Zapadlo.

Hrádek - FKP Turnov 1:6 (1:1)

Utkání se hrálo za velkého vedra na umělé trávě v Hrádku n. N. a v první půli byli důraznější domácí hráči. Ve druhém poločase turnovští dorostenci zlepšili pohyb a kombinaci, s kterou přišlo i střelecké osmělení.

Branky: Korček 2, Dlouhý 2, Havel, Lhoták.FKP Turnov: Šrajer - Náhlovský, Eichler, Čermák, Tvrdý - Bezemek, Kunst, Dlouhý - Žabokrtský, Korček, Havel, střídali Lhoták, Kinčl.

Další zápasy 24. kola: Sedmihorky - Železný Brod 0:1, Jilemnice - Desná 3:1, Stráž n. N - Doubí 2:2, Arsenal Česká Lípa - Loko Česká Lípa 4:1.